+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 14

Тема: правосъдието в българия

  1. #1
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Ами на кратко да споделя че станах жертва на ловка измамница(Виолета Любомирова Василева), която се оказа че живота и е само да обикаля от град на град да заблуждава хората с обещания за плащане на стока която взема, подписване на всякакви документи и накрая иди я търси из страната.Моят случей с нея е ,че подписахме договор за наем за да ползва машина за тестени изделия която стойност е няколко хиляди лева. И така машината се взе ,дойде края на месеца ,звъня аз да си търся наема и телефона почна да ми се затваря,след някколко дни телефона и даваше вече че е изключен или извън обхват,Отивам аз на адреса посочен по договора и там се оказва една улица която дори не е асвалтирана с няколко къщи и никой не беше чувал за тази жена.После последва жалба в прокуратурата,след няколко дни получавам информация от колеги, че машината ми е в другия край на българия продадена на трето лице ,веднага отивам там с местните полицаи ,измамницата успя да се измъкне не я намерихме а само третото лице с машината ми.Оказа се ,че полицаите нищо неможе да направят да изземат машината понеже измамницата я няма а за да конфискуват машината им трябва прокурорско нареждане от разглеждащият случея прокурор,но нямаше как да се свържем с него понеже е събота ден,трябва да се изчака до понеделник.Отивам аз днес в понеделник в прокуратурата а те дори още немогат да разберат кой разглежда жалбата трябвало да напиша в писмен вид че съм намерил машината вече продадена и да приложа към жалбата.......т.н.Обадих се на колеги в града където намерихме машината,но те ми казаха че човека вече се е изнесъл от града и вече незнаем къде е нито машината нито измамницата.......а моята собственост беше на няколко сантиметра от мен и неможах да си я взема ......ЕТО В ТАКАВА ДЪРЖАВА ЖИВЕЕМ !Пиша всичко това не да се оплаквам ,а по-скоро да предупредя ако има такива наивници като мен досега,да са очите им отворени на осем ,несъм вярвал че ще бъда измамен и то точно от жена със сладки приказки и обещания,но дори и нещата да са подплатени с документи както в случея ,се оказва, че пак няма гаранция да си получиш собствеността,просто си оставаш жертва на измамници ,а измамниците ненаказани.
    Последна редакция от danikronos; 13.08.2012 на 17:08.
    Даниел Георгиев

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Изтрих си коментара, може би беше неуместен, съжалявам.....
    Последна редакция от GMateev; 13.08.2012 на 16:39.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  3. #3
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    ............................
    Последна редакция от danikronos; 12.08.2012 на 20:37.
    Даниел Георгиев

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    ОК, приятелю, мислиш, че е за тук, но защо тогава си изтрил поста си ???
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  5. #5
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    ........................
    Последна редакция от danikronos; 13.08.2012 на 17:09.
    Даниел Георгиев

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Мисля че темата си е в раздел общи приказки и няма нищо лошо.
    Защо пък да не се знае за такива свличай, нима трябва да скачаме от форум на форум.
    Едно малко общество сме нека си споделяме,а и можем да си помагаме в някой свличай.
    Тук има хора със разностранни професии Защо да не си помагаме взаимно, ИЛИ трябва само да се заяждаме и да мерим Пи*ки.
    Това е мое мнение.
    Ако няма интерес към темата тя сама ще потъне в забрава.
    Нищо лично, Но не така Приятели
    Анатоли Бовянски
    София

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Придържам се към мнението на Бовянски!

    Дани, ако можеш, възстанови си текста! Най-лесно ми е да премахна темата, но така само ще загубя времето, което си вложил за създаването й.

    Ако темата остане, ще увеличиш шанса си за решение на проблема, понеже е възможно тя (темата) да бъде прочетена от хора, които са в състояние да помогнат.


    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Даниеле съжалявам за случилото се с теб, но все пак, забелязал ли си, че името на сайта е МОДЕЛИСТ.БГ ? Нали се сещаш, че за такива дивотии всеки от нас може да разказва до безкрай, аз имам още по-куриозен случай за разказване, но не мисля, че тук му е мястото да плача на нечие рамо !
    Нали освен моделисти, тук сме и приятели (поне повечето)?!

    Общите приказки затова са общи - един вид отдушник и място за споделяне на всякаква информация.
    Например аз обмислям идеята за тема с диети...
    Последна редакция от ajcinema; 13.08.2012 на 09:04.
    Георги Русинов

  8. #8
    Потребител Аватар на Bruchpilot
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    84

    Привет!

    Аз също поддържам мнението на господата Бовянски и Русинов, че темата трябва да остане. Може би, ще можем все пак да помогнем с нещо!
    А в крайна сметка ако започнем да пишем глупости, модераторите винаги могат да я заключат.
    Константин Фъртунов

  9. #9
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Да кажа и аз, ама накратко, че при мене случаите са по-много:

    1. В Благоевград - откраднаха ми куфарче с документи от кола, спряна на платен паркинг на 20 метра от входа на ГУМ. Собственика на паркинга само повдига рамене. Полицията ме посъветва да си търся куфарчето из буклуджийските контейнери в центъра на града.

    2. Във Варна - откраднаха ми касетофона и един газов пистолет от жабката на кола, спряна на платен паркинг по крайбрежието. ТОзи път не отидох в полицията, защото вече знаех, че ще ми загубят деня и най-накрая нищо няма да направят.

    3. В София - откраднаха ми колата посред бял ден. Полицията не прояви капка интерес да дойде и да огледа следите от престъплението. Отидох на място в районното и там ми казаха че няма страшно - скоро крадците ще ме потърсят, за да ми кажат колко е откупа. Така и стана. Платих откупа и ми върнаха колата блъсната, намачкана и оскубана от вътре. Интересното в този случай е това, че полицията дори и не си мръдна пръста, но от мене се заинтересуваха от НСБОП. Казаха ми че знаят къде е колата и ми предложиха да ми я върнат, но само ако се съглася да съм свидетел по делото. Аз отказах и те не ми върнаха колата.

    4. В Плевен на жена ми откраднаха чантичката с няколко хиляди лева в нея, всичките и документи и GSM-a. Часове наред след това обикаляхме районните из града и никой не искаше да се заеме със случая - щял да им развали показателите за разкриваемост. Най-накрая насила един се съгласи да приеме молбата и предполагам две минути след нас я е изхвърлил. Между другото GSM-a на жената остана включен следващите две денонощия и при позвъняване отговаряше. Следователно полицаите при желание от тяхна страна са можели да открият чантичката за по-малко от 30 секунди само с едно обаждане до МТЕЛ. Да, ама не го направиха.

    5. В Габрово ми разбиха апартамента и този път полицаите наистина дойдоха и наистина снемаха отпечатъци. Чак останах изненадан, че все пак ми обърнаха внимание. Но това е всичко. Друго не се случи.

    Това е моят личен опит с БЪЛГАРСКАТА ПОЛИЦИЯ. В нито един от случайте не ми помогнаха с нищо. Само ми губеха времето да попълвам безсмислени хартийки. Тотална незаинтересованост от това, че съм жертва на престъпление, като в единия от случаите щетата струваше НАД 30 000 лева (колата).

    Изводи:
    1. В БЪЛГАРИЯ НЯМА ПОЛИЦИЯ или дори и да я има, не знам с какво се занимава. В кратките ми контакти с нея останах с впечатлението, че е в комбина с престъпниците, и с охота ми даваше точни и ясни инструкции как и колко да платя.
    2. В България вероятно престъпността е 100 ПЪТИ по-голяма от тази, която я обявяват по медиите и в справките от полицията. Съдя по това защото при щети от няколко хиляди лева полицията директно ми отказва да ми регистрира престъплението, за да не им "разваля резултатите".
    Росимир Матеев

  10. #10
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Имам и една история със съдебната система. Накратко - съдихме се 10 години с едни хора за един апартамент. Бях им дал пари на заем и те бяха ми го прехвърлили. Заема не ми го върнаха, а най-накрая спечелиха и делото посредством лъжесвидетелствуване. Явно имаха и свои хора в съда, защото след мое проучване се оказа че от делото в архива липсват две от най-важните страници, нищо че са пронумеровани и прошнуровани. Отказах се да водя дело срещу държавата и срещу корупцията в съдебната система, защото вероятно щях да загубя още 20 години от живота си.

    ИЗВОДИ:
    В БЪЛГАРИЯ НЯМА СЪДЕБНА СИСТЕМА. Има само КОРУПЦИЯ, ЛЪЖЕСВИДЕТЕЛСТВУВАНЕ и ПОДКУПНИ СЪДИИ. И дори и да си прав, пак ще те мотаят 10 години, през които ще похарчиш 10 пъти повече пари, отколкото е претенцията ти по делото. И най-накрая ще го загубиш..........

    А колкото до решението на съда - това е една голяма перла, която ако ви я покажа - ще паднете по гръб от смях. Чак не можах да повярвам. Човек има чувството че е писано от олигофрен-психопат-гений със садистични наклонности. В цели 4 листа, плътно изписани с текст, се споменават над 1000 различни сложни съдебни думички, касаещи казуса, и най-накрая не разбираш АБСОЛЮТНО НИЩО. Не става ясно кой е спечелил делото и кой го е загубил. Не става ясно дали се съдим за апартамент или за буркан с кисели краставички. Не става ясно какво точно се е случило, кой как какво кога е направил. Само става ясно следното:
    1. Съдията е НЕГРАМОТЕН - имаше 1000 правописни и правоговорни грешки.
    2. Съдията не може да работи на компютър - писано беше на пишеща машия с много цапаници, триения и поправки.
    3. Съдията е получил много много пари - иначе защо ще е толкова луд да измисля толкова много текст, с който нищо да не казва.
    Росимир Матеев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен