+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 14

Тема: правосъдието в българия

Threaded View

  1. #1
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Ами на кратко да споделя че станах жертва на ловка измамница(Виолета Любомирова Василева), която се оказа че живота и е само да обикаля от град на град да заблуждава хората с обещания за плащане на стока която взема, подписване на всякакви документи и накрая иди я търси из страната.Моят случей с нея е ,че подписахме договор за наем за да ползва машина за тестени изделия която стойност е няколко хиляди лева. И така машината се взе ,дойде края на месеца ,звъня аз да си търся наема и телефона почна да ми се затваря,след някколко дни телефона и даваше вече че е изключен или извън обхват,Отивам аз на адреса посочен по договора и там се оказва една улица която дори не е асвалтирана с няколко къщи и никой не беше чувал за тази жена.После последва жалба в прокуратурата,след няколко дни получавам информация от колеги, че машината ми е в другия край на българия продадена на трето лице ,веднага отивам там с местните полицаи ,измамницата успя да се измъкне не я намерихме а само третото лице с машината ми.Оказа се ,че полицаите нищо неможе да направят да изземат машината понеже измамницата я няма а за да конфискуват машината им трябва прокурорско нареждане от разглеждащият случея прокурор,но нямаше как да се свържем с него понеже е събота ден,трябва да се изчака до понеделник.Отивам аз днес в понеделник в прокуратурата а те дори още немогат да разберат кой разглежда жалбата трябвало да напиша в писмен вид че съм намерил машината вече продадена и да приложа към жалбата.......т.н.Обадих се на колеги в града където намерихме машината,но те ми казаха че човека вече се е изнесъл от града и вече незнаем къде е нито машината нито измамницата.......а моята собственост беше на няколко сантиметра от мен и неможах да си я взема ......ЕТО В ТАКАВА ДЪРЖАВА ЖИВЕЕМ !Пиша всичко това не да се оплаквам ,а по-скоро да предупредя ако има такива наивници като мен досега,да са очите им отворени на осем ,несъм вярвал че ще бъда измамен и то точно от жена със сладки приказки и обещания,но дори и нещата да са подплатени с документи както в случея ,се оказва, че пак няма гаранция да си получиш собствеността,просто си оставаш жертва на измамници ,а измамниците ненаказани.
    Последна редакция от danikronos; 13.08.2012 на 17:08.
    Даниел Георгиев

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Изтрих си коментара, може би беше неуместен, съжалявам.....
    Последна редакция от GMateev; 13.08.2012 на 16:39.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  3. #3
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    ............................
    Последна редакция от danikronos; 12.08.2012 на 20:37.
    Даниел Георгиев

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    ОК, приятелю, мислиш, че е за тук, но защо тогава си изтрил поста си ???
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  5. #5
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    ........................
    Последна редакция от danikronos; 13.08.2012 на 17:09.
    Даниел Георгиев

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Мисля че темата си е в раздел общи приказки и няма нищо лошо.
    Защо пък да не се знае за такива свличай, нима трябва да скачаме от форум на форум.
    Едно малко общество сме нека си споделяме,а и можем да си помагаме в някой свличай.
    Тук има хора със разностранни професии Защо да не си помагаме взаимно, ИЛИ трябва само да се заяждаме и да мерим Пи*ки.
    Това е мое мнение.
    Ако няма интерес към темата тя сама ще потъне в забрава.
    Нищо лично, Но не така Приятели
    Анатоли Бовянски
    София

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    ;–(

    Мога да изразя само съчуствие

    Имам зад гърба си 11 години влачене по "система за правораздаване " , не две страници , цели томове изчезваха , и то от места , където Ти , да си осигуриш една бележка тип "вярно с оригинала " плащаш и чакаш със седмици .... и висиш като м.р.ол пред гишето на ръкоположения .....

    Извода е : (виц си е )

    "Винаги съм се чудил кой най-много обича България.
    През последните 10 години са емигрирали над 4500 лекари, над 1200 физици, над 900 химици....
    И нито един от системата ...."


    П.п. моя гледна точка .. напълно е възможно да не е вярна информация ... не задължавам никой с нея ... :)
    Последна редакция от sides; 13.08.2012 на 22:43. Причина: доп
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  8. #8
    Потребител Аватар на Bruchpilot
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    84

    Мдаааа, както един мой добър приятел и по случайност прокурор казва - в България можеш да получиш съд но не и правосъдие...

    Наистина ти съчувствам за случилото се. Също така се питам нямаше ли дежурен прокурор? Не можаха ли полицаите да проявят малко инициативност? Имали са право и начин да действат, но според моите наблюдения на самоинициативата там май не се гледа с добро око... Все пак не губи надежда, ако машината ти все още не е разглобена или "напуснала страната" има шанс да я намерят.

    Това което винаги ме е учудвало обаче е, че много често дребните неща - телефони, накити и прочее се намират много по - лесно и бързо отколкото вещите с по - сериозна стойност. Вярно е че при тях има шаблон за действие и е по - лесно, но в крайна сметка излиза, че точно сериозните неща остават без внимание! Да не говорим за отношението към хората и за начина на работа - имам чувството че въобще не са се променили за последните тридесет години.
    Константин Фъртунов

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    незнам дали е подходящо да обсъждаме нещо което не съществува тоест Право-Криво съдието.
    Ако то съществуваше нямаше да съществуват нито М-Тел нито Пощенска или Пиреус банки............................................. .................................................. ...................................

    Не знам дали ще сме си полезни при правосъдието ама ако назовем измамниците ще си помогнем така че да ограничим жертвите им.
    С чиста съвест мога да добавя българските партньори на Fedex Флаинг Карго България . Много от нас пазарят за хобито в чужбина.
    в същия списък се нареждт и германските пощи.

    А от търговците дистрибутиращи моделарските продукти без никъкви угризения мога да наредя Линдингер, BK-Elektronik, Eflight.ch......
    В темата мотори и контролери достатъчно ясно съм нарисувал Lehner, Castel Creation......

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен