Резултати от анкетата: Изберете лого

Гласували
96. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Лого 1

    3
    3.13%
  • Лого 2

    2
    2.08%
  • Лого 3

    0
    0%
  • Лого 4

    0
    0%
  • Лого 5

    0
    0%
  • Лого 6

    0
    0%
  • Лого 7

    0
    0%
  • Лого 8

    0
    0%
  • Лого 9

    0
    0%
  • Лого 10

    0
    0%
  • Лого 11

    1
    1.04%
  • Лого 12

    0
    0%
  • Лого 13

    0
    0%
  • Лого 14

    0
    0%
  • Лого 15

    1
    1.04%
  • Лого 16

    0
    0%
  • Лого 17

    0
    0%
  • Лого 18

    0
    0%
  • Лого 19

    2
    2.08%
  • Лого 20

    0
    0%
  • Лого 21

    0
    0%
  • Лого 22

    0
    0%
  • Лого 23

    2
    2.08%
  • Лого 24

    1
    1.04%
  • Лого 25

    0
    0%
  • Лого 26

    0
    0%
  • Лого 27

    0
    0%
  • Лого 28

    0
    0%
  • Лого 29

    0
    0%
  • Лого 30

    0
    0%
  • Лого 31

    0
    0%
  • Лого 32

    0
    0%
  • Лого 33

    0
    0%
  • Лого 34

    14
    14.58%
  • Лого 35

    0
    0%
  • Лого 36

    0
    0%
  • Лого 37

    0
    0%
  • Лого 38

    0
    0%
  • Лого 39

    0
    0%
  • Лого 40

    0
    0%
  • Лого 41

    2
    2.08%
  • Лого 42

    0
    0%
  • Лого 43

    2
    2.08%
  • Лого 44

    8
    8.33%
  • Лого 45

    1
    1.04%
  • Лого 46

    0
    0%
  • Лого 47

    0
    0%
  • Лого 48

    0
    0%
  • Лого 49

    3
    3.13%
  • Лого 50

    1
    1.04%
  • Лого 51

    2
    2.08%
  • Лого 52

    0
    0%
  • Лого 53

    2
    2.08%
  • Лого 54

    1
    1.04%
  • Лого 55

    6
    6.25%
  • Лого 56

    14
    14.58%
  • Лого 57

    0
    0%
  • Лого 58

    0
    0%
  • Лого 59

    0
    0%
  • Лого 60

    0
    0%
  • Лого 61

    0
    0%
  • Лого 62

    0
    0%
  • Лого 63

    0
    0%
  • Лого 64

    0
    0%
  • Лого 65

    2
    2.08%
  • Лого 66

    2
    2.08%
  • Лого 67

    0
    0%
  • Лого 68

    1
    1.04%
  • Лого 69

    0
    0%
  • Лого 70

    0
    0%
  • Лого 71

    0
    0%
  • Лого 72

    0
    0%
  • Лого 73

    1
    1.04%
  • Лого 74

    0
    0%
  • Лого 75

    0
    0%
  • Лого 76

    8
    8.33%
  • Лого 77

    0
    0%
  • Лого 78

    0
    0%
  • Лого 79

    1
    1.04%
  • Лого 80

    0
    0%
  • Лого 81

    0
    0%
  • Лого 82

    0
    0%
  • Лого 83

    0
    0%
  • Лого 84

    1
    1.04%
  • Лого 85

    0
    0%
  • Лого 86

    0
    0%
  • Лого 87

    3
    3.13%
  • Лого 88

    0
    0%
  • Лого 89

    0
    0%
  • Лого 90

    0
    0%
  • Лого 91

    2
    2.08%
  • Лого 92

    1
    1.04%
  • Лого 93

    0
    0%
  • Лого 94

    0
    0%
  • Лого 95

    2
    2.08%
  • Лого 96

    0
    0%
  • Лого 97

    0
    0%
  • Лого 98

    0
    0%
  • Лого 99

    0
    0%
  • Лого 100

    1
    1.04%
  • Лого 101

    0
    0%
  • Лого 102

    0
    0%
  • Лого 103

    3
    3.13%
  • Лого 104

    0
    0%
  • Лого 105

    0
    0%
  • Лого 106

    0
    0%
Заключена тема
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 60

Тема: ПЪРВИ ЕТАП на гласуването за ново лого на форума

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    18

    vjordanov, много нагло от твоя страна е да пишеш "Аз не оценявам логото си, а казвам с какво е съобразено." при положение, че си гласувал за себе си :).
    Освен това, май бъркаш позициите. Уеб дизайнер, графичен дизайнер и front end developer са 3 съвсем различни позиции. Да не говорим, че това което е постнал колегата е просто блог.

    Аз също не съм впечатлен от показаното, но не мога да отрека, че има и добри попадения.

    Относно образованието определено не е задължително за тези позиции. Дори понякога обременява със старите разбирания за дизайн на някой лектори, но има основни правила които са железни и трябва да се спазват почети винаги.

    За мен и 2-те водещи лога са малко претруфени. Прекалено много елементи и докато едното е ясно, че са управляеми модели то другото показва лодка и самолетче. Иначе май човека с лодката и самолетчето повече се е постарал, сенчици а у.

    П.С. За...(реже)те ги и 2-те и гласувайте за моите, че кебапите изстинаха... бирата се стопли ...
    Последна редакция от ajcinema; 11.08.2012 на 11:01. Причина: дреболия, но може да обиди някой...

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2012
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    10

    [QUOTE=vjordanov;13604]@payko ти може и от както си се родил да се занимаваш с графичен дизайн и пак да не разбираш нищо. QUOTE]

    Разбира се, че може, но ако при мен беше така, нямаше да имам над 600 проекта, дизайн за градска среда в София, 350 издания на тв шоу - фул дизайн и ололо 70 запазени марки, за български и чужди фирми.....има и още....

    Не приемай това като горделиво биене по гърдите.
    Зад тези цифри стои много, много "копане", търсене, генериране на идеи.....опит и усъвършенстване

    Но тук темата е друга....

    Вижте как са се развивали няколко световни марки:

    Click image for larger version

Name:	A.jpg
Views:	980
Size:	41.2 KB
ID:	5199

    Click image for larger version

Name:	B.jpg
Views:	970
Size:	121.2 KB
ID:	5200

    Click image for larger version

Name:	C.jpg
Views:	973
Size:	61.7 KB
ID:	5201

    Прави ли впечатление, че първите варианти на логата са "многословни", подробни, обяснителни - такива каквито са вашите фаворити в този конкурс. Съвременнте версии на марките са подчинени на правилпто: логото трябва да е уникално, просто, запомнящо се, подходящо, вечно

    Затова говоря,
    искам да дам малко информация и насока за съвременен поглед по темата.
    Но насила можеш само да вземеш, не и да дадеш

  3. #3
    Наблюдател Аватар на vjordanov
    Регистриран
    Jul 2012
    Живее в
    Кюстендил
    Мнения
    22

    Извинявай, но ако имаше 600 проекта и то мащабни за телевизии и фирми, сега нямаше да пишеш по форумите, ами щеше да работиш или да си имаш собствено дизайнерско студио. А ако действително си с 600 проекта, то предполагам трябва да сме чули досега за теб? Например на bTV (не е реклама) фирмената идентичност, логата и анимациите ги правят mag studio (не е реклама), но ти не работиш там? Нито в edesign (не е реклама), които взеха наградата за най-добро дизайнерско студио на 2012. Именно те правят логата на различни телевизии, рекламите, работят с Chrysler, Mercedes Bulgaria и т.н. но теб не са те споменали. Горе споменаха и някаква колежка, не разбрах името й, може тя да работи там, ако е така сме свидетели на присъствието на признати и известни дизайнери в този форум. Но нали се сещаш че някак си не върви такива дизайнери (които работят с такива фирми) сега да работят тук? Нищо лично отново, сега по този начин не искам да се изтъкна, не се смятам за велик, просто участвам в конкурса и аз лично не смятам да казвам кого познавам, какво работи баща ми и къде имам познати. Не смятам повече и да спамя, всичко го започна ти.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    18

    Носете пуканките :), меренето на пи*ки започва. Настанявам се пред монитора и почвам да залагам на кой му е по-голяма. Щом се стига до "какво работи баща ми и къде имам познати" значи става сериозна работата.

    "СъвременнИте версии на марките са подчинени на правилпто: логото трябва да е уникално, просто, запомнящо се, подходящо, вечно"

    Нима ще ми кажеш, че на apple логото да кажем не носи идея :). Нищо лично но не виждам нищо запомнящо се и уникално в логата които си предложил за форума, това с невъзможните фигури съм го виждал осъществено в най-различни лога. Иначе и аз съмна мнение, че хубавото лого трябва да е максимално просто.

    П.С.
    Маг вече далеч не са това което бяха, предишния им дизайнер беше машина.

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by payko View Post
    Разбира се, че може, но ако при мен беше така, нямаше да имам над 600 проекта, дизайн за градска среда в София, 350 издания на тв шоу - фул дизайн и ололо 70 запазени марки, за български и чужди фирми.....има и още....
    Моля за извинение, ако засегна някого, но все пак нека замълчим пред величието на PAYKO , все пак по-умните винаги замълчават първи !
    Нищо лично !!!
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  6. #6
    Наблюдател Аватар на vjordanov
    Регистриран
    Jul 2012
    Живее в
    Кюстендил
    Мнения
    22

    Напълно съгласен с г-н Матеев, въпреки че аз не си замълчах

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    21

    ......

    Я да видим специалистите какво ще кажат за това, дали носи идея, дали е просто,запомнящо се, подходящо и вечно. Най вече вечно.

    Специалистите сме на мнение, че комбинацията от пръсти с преобладаващ среден е непреходна и се явява вечен символ на краткия, но съдържателен изказ, когато аргументите са на привършване.
    Последна редакция от ajcinema; 12.08.2012 на 15:48. Причина: Прекалено яка снимка...
    Н.Иванов

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    6

    След като бях обвинен в кражба на интелектуална собственост реших да напиша и аз нещо по въпроса.
    Това нещо, обявено за лого на Стелди, всещност не е лого (може би повечето от вас знаят че логото на Стелди е орел с жълт кръг зад него). Та това нещо е постер правен от мен преди доста години по случей някакво събитие. Аз лично не намирам прилика (нито в идеята нито в изпълнението) на двете си работи. Елементите който съм използвал са такива каквито са използвали 70% от участниците в конкурса. Със същата сила може да се кажа че логото на McDonalds е изкопирано от логото на Mtv и обратно, защото и двете страни са използвали букват "М" като основна идея.
    Та така...
    Благодаря на ajcinema и smarty за подкрепата относно този въпрос... а обръщения към самопровъзгласили се професионалисти и кисели участници в конкурса няма да правя, защото не ми прави чест.

  9. #9
    Наблюдател Аватар на STELDI
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    47

    Пак трябва да се включа странично от основната тема, но започнаха удари под пояса.
    Да, логата носят един и същи почерк, защото са на Менчо, макар че са от различни етапи на развитие.
    Менчо обясни точно, че това на моя сайт не е моето лого.
    Целта беше композицията от името на магазина и допълнителните елементи да дадат достатъчно информация на непосветените за какво става въпрос. Въпреки, че е попретрупано си свърши работата.
    Няма кражба на интелектуална собственост, а почеркът е онова, което идентифицира даден творец.
    И един съвет към участниците - нека съфорумците решат, кой колко е велик.
    Успех нна всички уастници и запазете достойнство...
    Станимир Станев
    Нека бъдем толерантни и да се забавляваме!!!

Заключена тема

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен