Визуализирани са от 1 до 10 от общо 45

Тема: гориво за мк-16/17

Threaded View

  1. #29
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    С дизелчета доста съм се забавлявал някога, 70 - те години. Минали са ми през ръцете Ритми, МК, Ветерок, Цайс и още разни...
    Мнението ми е, че дизелите не са подходящи за RC. Хем имат доста вибрации, хем лошо се регулират, слабички са и горивото е по - скъпо. Това дето, съм го написал, е от опит. Нищо не се пресича, никаква утайка не пада и нищо не се променя на горивото, ако е от свестни съставки.
    Когато ходехме да караме, на бутилката с гориво се лепеше хартиена лента и като налееш в модела, драскаш черта на нивото. После, ако нивото е паднало под чертата, доливаш етер, щото той е изфирясъл. Та лятно време се губи доста от него.
    Колкото до пропорциите, има доста рецепти. Равни части са за разработка и когато не се търси мощност, а по - дълъг ресурс на мотора. Инак съм карал комбат с гориво 1 - 2 - 3, като това е рицин, етер, газ. Дава мощност, но е убиец за моторчето. Ако е по - старо и олуфтовяло, няма палене с толкова малко масло. Варианти колкото щеш, само да има кой да експериментира...
    А за топло време става 25 - 25 - 50 процента .
    Успех!
    Последна редакция от muns; 07.03.2010 на 16:58.

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен