+ Ново Мнение
Страница 1 от 5
1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 45

Тема: гориво за мк-16/17

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    България
    Мнения
    33

    гориво за мк-16/17

    здравейте,бихте ли ми казали от къде мога да намеря гориво за мк16/17 от всички съставки
    от София съм!

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Сашо, здравей!
    Ако не е тайна, какво ще правиш с МК - то и купил ли си го вече?

  3. #3
    Наблюдател Аватар на Спортен клуб "Моделисти"
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    22

    Quote Originally Posted by alexanderone View Post
    здравейте,бихте ли ми казали от къде мога да намеря гориво за мк16/17 от всички съставки
    от София съм!
    Отиваш в аптеката и искаш:
    -една бутилка Етер диетилов,най добре на Химакс - 1л около 30лв (има и по-скъп вариант на Мерк за 60лв)-избора е твой
    -една бутилка Рициново масло също на Химакс(за пиене!, има и за мазане,което е с по низка чистота) - 1л около 12лв
    После отиваш в железарският магазин и искаш:
    -една бутилка Светилна газ(за лампи или за въшки) -1л около 4лв
    Така за около 50лв имаш 3 литра гориво за които едно МК няма да ти стигне.
    Разбирасе има и по-добри варианти,като да замениш газта с рафиниран авиокеросин.
    Също можеш да презкочиш аптеката и да отидеш директно в Химакс,(в София е) от там ще икономисаш
    20-30% надценка,което ако си дете не е никак малко.
    СПОРТЕН КЛУБ "МОДЕЛИСТИ"-ПЛОВДИВ

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    България
    Мнения
    33

    мк-то още не съм го взел,но мисля да го сложа на тренер от депрон,размах 1м,ще лети докато има гориво и после го приземявам.Лошото е,че горивото ми се вижда прекалено скъпо...50 лева,при положение,че гориво за големият ми самолет(7,5цц) е около 9 лева литъра...
    няма ли някой по-евтин вариант?

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    МК - то има доста вибрации, не е най - добрия мотор за депронка. В Моделистика някой продаваше ЦСТКАМ 1.5. Потърси го, той е метанолов и не е лош.
    Горивото на дизелите е капризна работа, етера се изпарява и през добри на вид капачки и тапи.
    Лятно време смесвах маслото и газта и добавях етера преди наливане в резервоара. И ако се бавя да го изгоря, след 1 - 2 часа мотора не ще да запали, щото етера е изфирясал...
    Пък и мощността на МК е като на EMAX 2812.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    България
    Мнения
    33

    мерси за инфото,значи да не го взимам мк-то?

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Има определен начин на смесване и филтруване на гориво за МК 17 -писал съм го поне 3 пъти в моделистика- използвайте търсачката; ако не се спазват тези правила се стига до много бързо износване на моторчето
    с 2 думи първо се смесва маслото с етера и после се добавя газта иначе маслото може да се пресече! След като се приготви горивото се слага в бутилки от кока кола половин литър, стяга се добре разбърква се и после в хладилника за да не се изпарява...след няколко дена на дъното се получава утайка- всички боклуци от маслото и газта са се утаили и може да се използва о е добре да се филтрува!
    Все пак прочети това което съм написал в другия форум да не го копирам тук-там е много по подробно!
    30 лева на литър е много намери етер на марвин -би трябвало да е около 15 или по малко лева на литър от химически магазин-ако ти искат лиценз кажи че ти трябва за самолет и обясни на човека всички-така най-вероятно ще ти дадат.
    на депронка МК 17 не става-НАПРАВИ свестен самолет от балса и шперплат - тялото лесно можеш да направиш 4 листа балса 3-4-5 мм балса като кутия и на необходимите места да подсилиш с борови или чамови летви;Крилото може от стиропор да изрежеш с бичкия -виж на линукс тренера; имам 2 такива крила и са много здрави-едното е оригиналното! Като за начало се свържи с опитен моделист защото най вероятно да не успееш да запаил моторчето докато някой не ти покаже (а по вероятно даюго повредиш!!!)
    Ако искаш подробности ми пиши на скайпа...
    Ето как пали добре настроено МК с добре приготвено гориво
    http://vbox7.com/play:fa1e6eb3
    клипа е от преди дна година и не знам дали ще се занимавам с МК пак въпреки че имам доста богата колекция от тях; мисля да направя двумоторен модел или мото планер. Вече имам един готов дросел за тях остава само да го тествам
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 07.03.2010 на 17:00.
    Габриел Димитров
    Варна

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    Muns така не се прави! Има определен начин на смесване и филтруване на гориво за МК 17 -писал съм го поне 3 пъти в моделистика- използвайте търсачката; ако не се спазват тези правила се стига до много бързо износване на моторчето...
    Габриеле, не искам да те обиждам, затова те МОЛЯ да не репликираш по-възрастни и по-зрели от теб хора! Това, че четеш всякаква информация в интернет е похвално, защото много малко деца го правят, но от друга страна не е показател за реални знания и умения! Най-малкото е неприлично и неуважително да се поучават или поправят хора, които знаят и умеят повече от теб. Според мен е редно да се извиниш и да не правиш подобни изказвания. Съжалявам, че се налага да го кажа публично. Ако администраторът прецени, съгласен съм да изтрие поста ми.

    Освен това съветите, които даваш могат да бъдат опасни - ГОРИВНИ И ТОКСИЧНИ МАТЕРИАЛИ Е НЕДОПУСТИМО ДА СЕ СЪХРАНЯВАТ В ДОМАШНИЯ ХЛАДИЛНИК!!! Имай го предвид, ако отново речеш да даваш подобни съвети!

    А иначе гориво за МК16/17 се приготвя чрез смесване в равни количества на ГАЗ, ЕТЕР(диетилов) и МАСЛО(рициново, минерално моторно или смес от двете). Независимо от последователността, пресичането е невъзможно.

    П.п. КЕРОСИНЪТ и ГАЗТА са едно и също нещо!
    Последна редакция от ajcinema; 07.03.2010 на 15:53.
    Георги Русинов

  9. #9
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Когато има различни мнения по даден казус е редно всеки да казва "Според мене това е така ......". Никой не може да е сигурен къде е голата истината и в много случаи тя е някъде по средата. С молба при възникване на спорни ситуации да се спазва добрия тон и много да се внимава някой от събеседниците да не би по случайност да засегне другия. В спора се ражда истината, но спора трябва да се води от позицията на взаимното уважение. Най-добре е да се прилагат абстрактни доказателства в защитата на дадено мнение, а не да се започва с персонални фрази от типа "ти си такъв, ти си онакъв".

    Също така по-възрастните трябва да се уважават. Нека не забравяме, че по-възрастните вече са били там, където са по-младите в момента.

    Вместо Muns така не се прави! Габриел трябваше да напише Моето мнение по въпроса е следното:
    Всичко останало си е наред. Толкова ли е трудно да се спазва благоприличие?
    Росимир Матеев

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Извинение!

    Моля да бъда извинен за това, че си позволих да отправя публично забележка на Габриел. Ни най-малко не исках да го обидя!

    Давайки сам пример, смятам за редно и Габриел да поднесе извинения на г-н Попов, с което провокираната от мен олелия ще приключи добре за всички.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен