+ Ново Мнение
Страница 2 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 45

Тема: гориво за мк-16/17

  1. #11
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    С дизелчета доста съм се забавлявал някога, 70 - те години. Минали са ми през ръцете Ритми, МК, Ветерок, Цайс и още разни...
    Мнението ми е, че дизелите не са подходящи за RC. Хем имат доста вибрации, хем лошо се регулират, слабички са и горивото е по - скъпо. Това дето, съм го написал, е от опит. Нищо не се пресича, никаква утайка не пада и нищо не се променя на горивото, ако е от свестни съставки.
    Когато ходехме да караме, на бутилката с гориво се лепеше хартиена лента и като налееш в модела, драскаш черта на нивото. После, ако нивото е паднало под чертата, доливаш етер, щото той е изфирясъл. Та лятно време се губи доста от него.
    Колкото до пропорциите, има доста рецепти. Равни части са за разработка и когато не се търси мощност, а по - дълъг ресурс на мотора. Инак съм карал комбат с гориво 1 - 2 - 3, като това е рицин, етер, газ. Дава мощност, но е убиец за моторчето. Ако е по - старо и олуфтовяло, няма палене с толкова малко масло. Варианти колкото щеш, само да има кой да експериментира...
    А за топло време става 25 - 25 - 50 процента .
    Успех!
    Последна редакция от muns; 07.03.2010 на 16:58.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Здравейте г-н Русинов. нямам нищо против отправената забележка...Но това което съм написал не съм го чел в многобройните глупости в форумите които трябва да отсявам; прочетох го в КНИГА...
    Не знам защо смятате че не е добре да съхранявам горивна смес в хладилника- сигурно защото шишетата могат да изпуснат и да се "натрови храната"-да ВЪЗМОЖНО е но при мен не се е случило тъй като бутилките които използвам не изпускат. Ако съхранявах горивото съдържащо етер при стайна температура налягането вътре в тях щеше да се покчи ужасно много и след време етера да се изпари (както много от вас са забелязали)
    Възможно е да се съхранява при стайна температура без да се изпари но трябва да има много добра тапа...Аз нямам толкова херметични съдове и затова използвам по горния начин. Колкото до самото смесване на горивото мога да направя снимка или да сканирам книгата от която го прочетох ако не ми вярвате...
    Не знам са защо не обясните на момчето че от депрон не става модел с ДВГ...че двигателя може да се откъсне и да нарани него или някой друг
    извинявам се и на Ники за написаното!
    Иначе ако автора на темата реши да прави модел смятам че е най-добре да започне с готов чертеж и изпипани технологии, схеми чертежи а не да си измисля от нулата...
    Габриел Димитров
    Варна

  3. #13
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    От депрон става, ама не с дизел... И пак е тежичко, заради усилването на конструкцията. Моето мнение е, че малки кубатури не са за РЦ, там е за електрички. Причина - теглото.



    Това е депрон с ДВГ.

    Друго, което искам да кажа, не винаги това в книгите е 100 процента вярно. Като натрупаш достатъчно знания и опит, ще го установиш сам.
    За Интернет не искам да говоря...

  4. #14
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    И нещо да допълня. Чертежа е добър, но какво удоволствие е да направиш своя конструкция и тя да лети добре! Питай ММФСР.

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Много добре изглежда но напиши как е подсилено отвътре...Страниците изцяло от депрон ли са или са дублирани с нещо ?
    Габриел Димитров
    Варна

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    Здравейте г-н Русинов. нямам нищо против отправената забележка...Но това което съм написал не съм го чел в многобройните глупости в форумите които трябва да отсявам; прочетох го в КНИГА...
    Габриеле, искам да те похваля за твоята любознателност! Тя е отлично и рядко срещано качество у младите мъже (какъвто си ти). Тя е даденост (дарба), която малко хора притежават. Жаждата за знания е талант, който не се среща често. Съществува, обаче, и едно друго качество - мъдростта. Тя, за разлика от любознателността, не е вродена, а се придобива. Натрупва се с времето и знанията. Сами по себе си знанията са нищо, ако не са впрегнати в мъдрост. А мъдростта е способността да се прилагат и впрягат в полза придобитите знания. След време твоята любознателност ще те доведе до извода, че КНИГИТЕ са старата хартиена версия на ИНТЕРНЕТ и че в тях не е задължително да пише истината (както в интернет). Дори да пише истината, то самата истина е много крехко понятие. Например учебниците, по които съм учил като дете в училище вече не се смятат за чиста истина. Дори "мастити" предмети като физика, химия, дори история само за 20-тина години се промениха до неузнаваемост. Така че прочетеното винаги си остава субективен фактор.

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    Не знам защо смятате че не е добре да съхранявам горивна смес в хладилника- сигурно защото шишетата могат да изпуснат и да се "натрови храната"-да ВЪЗМОЖНО е но при мен не се е случило тъй като бутилките които използвам не изпускат.
    Ето, че всъщност знаеш защо не е редно да съхраняваш гориво в хладилника. Защото е токсично! И понеже си любознателен млад мъж, ще ти подскажа чрез пример защо това е опасно: Знаеш за хелия в балоните, нали? Неговите молекули са толкова малки, че минават през наглед плътния каучук на балона. Нещо подобно се случва и с етера (дори с газта и маслото), когато се съхраняват в незнайни бутилки. Етерът може да премине дори през плътно затворена пластмасова капачка. Затова дизеловото гориво е толкова капризно и както неслучайно каза г-н Попов, най-добре е да се смесва непосредствено преди използването му. А ниската температура не предотвратява много летливостта на летливите течности...

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    Ако съхранявах горивото съдържащо етер при стайна температура налягането вътре в тях щеше да се покчи ужасно много и след време етера да се изпари (както много от вас са забелязали)
    Възможно е да се съхранява при стайна температура без да се изпари но трябва да има много добра тапа...Аз нямам толкова херметични съдове и затова използвам по горния начин.
    Виждам един сериозен пропуск в начина, по който възприемаш заобикалящата те информация: На всички химикали, храни, горива и други продукти, които са ПРЕДВАРИТЕЛНО ОПАКОВАНИ по закон се поставя ЕТИКЕТ. А на този етикет ПАК ПО ЗАКОН, освен всичко останало, трябва да е отбелязан СРОК НА ГОДНОСТ и УСЛОВИЯ НА СЪХРАНЕНИЕ. Прочети етикета на бутилката етер и ще знаеш със 100%-ва сигурност как да го съхраняваш!
    Отново ще ти дам жокер - при минусови температури парафин-съдържащите субстанции имат лошия навик да сепарират (отделят) парафина и други съставни елементи. Затова мътилката, която се образува на дъното на шишето всъщност не са боклуци, а част от горивото, които при нормална температура са течни. Премахвайки ги, ти променяш състава на горивото.

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    Не знам са защо не обясните на момчето че от депрон не става модел с ДВГ...че двигателя може да се откъсне и да нарани него или някой друг
    Причината да не плашим човека с тези неща е, че ако се изработи и защити правилно моделчето, то може да понесе двигател с вътрешно горене. Ето още един пропуск в информацията...
    И по стар навик веднага ти давам пример:
    http://www.youtube.com/watch?v=Ogn1j...eature=related
    Този самолет е ИЗЦЯЛО от стиропор. Както виждаш, никаква опасност не дебне пилота. А моторчето е доста по-голямо от МК17!


    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    извинявам се и на Ники за написаното!
    С това трябваше да започнем и едновременно да приключим. Хайде да не дръстим повече темата, нали?! Мисля, че доста добре отговорихме заедно на въпроса за гориво!
    Георги Русинов

  7. #17
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    Много добре изглежда но напиши как е подсилено отвътре...Страниците изцяло от депрон ли са или са дублирани с нещо ?
    Отплеснахме се от темата...
    Има депрон, балса и чамови надлъжници - ако греша, Жоро да ме поправи. Ама надали, утре е рожденик и, чак вдруги ден...
    Мисълта ми е, че закрепването на мотора и самия мотор вдигат теглото на модела. При размери по - малки от около 1.20 м електричките са без конкуренция.
    А за дизелите - високата компресия ще откърти мотора от депрона при паленето. Алтернативата е по - високо тегло.
    Последна редакция от muns; 08.03.2010 на 12:06.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    България
    Мнения
    33

    добре,а от къде да взема съставките за наденицата(чубрица,магданоз и копър),та да излезе по евтино,че не ми се дават по 15 лева за литър,при положение че метаноловото гориво е по 7-8 лева... по-добре да си взема посон...
    Александър Атанасов

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Най-добре си вземи електромоторче за депронката или си направи един тренкорд с това МК17. Вече на доста годинки станаха тези моторчета и при това изобилие на пазара е грехота да се занимаваш с тях.

    А за разходите ще ти кажа, че и на мен не ми се дават по 30-40 лева на летателен ден за гориво (моделът ми "харчи" половин кило на старт; 8 старта = 4 литра ), ама какво да го правиш - пусто хоби... човек се примирява някакси. ;) Искам да кажа, че сметките в тая история с моделите винаги излизат криви.
    Георги Русинов

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Ако направи тренера на линукс който е с 50 мл резервоарче и прави 3-4 старта няма да му излиза толкова скъпо а и тръпката е уникална
    Габриел Димитров
    Варна

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен