+ Ново Мнение
Страница 4 от 9
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 89

Тема: Електрическо превозно средство (безплатен транспорт)

  1. #31
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Click image for larger version

Name:	12070086.jpg
Views:	529
Size:	95.2 KB
ID:	5093 това са акумулаторите и добре ,че ги отворих, едната клема беше окилена. Сега чакаме някой да даде мнение по електронните въпроси!
    Петър Славов

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    пропустнал съм
    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    Мой приятел си купи подобно возило от няква швейцарска фирма правеща ги в китай.
    естествено че беше изхвърлена оргиналната баттерия
    До колкото си спомням 14S 10 Ah без кутия струваха към 350 долара без транспорт и мита.
    Батериите са LiMnO2 с оглед ниските температури през зимата.
    че в цената на въпростната батерия е вклучен единия блок който се грижи за равномерното зареждане и разреждане (балансерът)

  3. #33
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Браво на Иво ,че се поправи!Кажи за местото и вместимоста на акумулатора.Сега се върнах от Варна,купих една къща на 36км. и днес беше сделката.Местото е с.Дъбравино.Хареса ми спокойствието!
    Петър Славов

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by passo View Post
    Браво на Иво ,че се поправи!Кажи за местото и вместимоста на акумулатора.Сега се върнах от Варна,купих една къща на 36км. и днес беше сделката.Местото е с.Дъбравино.Хареса ми спокойствието!
    Клетките са 220Х70х8.5 с табсове в двата края тоест четен брой клетки в пак. Туй за мястото не го проумях
    Вместимостта я казах 10 Ач.
    Последна редакция от Иво горанов; 21.07.2012 на 09:20.

  5. #35
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Нали видя снимката с касетата с 4бр. акумулатори- за това место става въпрос!
    Цената за 14бр. също ще е интересна!Нали за Ли-по става въпрос?
    Петър Славов

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by passo View Post
    Нали видя снимката с касетата с 4бр. акумулатори- за това место става въпрос!
    Цената за 14бр. също ще е интересна!Нали за Ли-по става въпрос?
    Всеки вижда само това, което иска да гледа.
    За сега знам захранване 96 волта. Това поставя определени задачи към двата електронни модула. След като при 360 волта някой е решил задачата значи и при тези 96 Волта ще бъде решено.
    Формата на мястото което ме интерисува ще ми бъде казано Ноември

    Вече споменах, че не желая да ползвам форума за комерсиална цел!
    Покажи ми един мой пост в раздел Борса в който съм продал нещо в който от 12 те форума в които пиша.
    Цената при различните батерии е различна. Не мога коментирам цената от 80 лева за клетка от 8Ач.
    Аз притежавам клетки от 3.3 Ач които са по 300 евро и клетки със същия капацитет за 3.8 долара.

  7. #37
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Добре Иво,и аз не желая да коментирам търговската цел на нещата,но все пак винаги става въпрос за пари.Попитах те за цената на 48В акумулатор с някакви Ли-по и др. видове, не се обиждай на запитване.Отговори обективно,ако не продаваш или не знаеш просто си замълчи.Тези 96В не съм ги писал аз.Извинявай за безпокойствието което ти причиних!Ще карам с тези ,които е сложил бай китаец и това е!
    Както се казва "Благодаря за вниманието".
    Петър Славов

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Точно защото става въпрос за пари. И защото всички са чувствителни от към пари.
    Само че ние с тебе имаме различен подход.
    Разликата в цените не е задължително да е израз на алчността на определен търговец.
    Така че тези, които са по 80 лева може да има някъква причина да струват толкова.

    Аз съм обикновен инжинер и ходя на работа както останалите наемни работници.
    Не продавам батерии или къквото и да е било.
    И аз като тебе и много като тебе се съмнявам в това което се тиражира.
    Освен парите мен ме интересува безопастността. Теб те нямаше във Франция на световното по АВ
    Контролера запали маслото на демпфера и температурата вътре е била над 350 градуса.
    Ако и аз си бях сложил изхвърлени на боклука батерии сещащ ли се дали щях да посмея да отворя горящия модел? И дали нямаше да има пострадали, как мислиш?

    Ники от Плевен беше написъл някъде из форума
    "Нещата стават със знания, труд и пари и липсата на едното се компенсира с останалите две"
    Следователно, колкото по-малко си ангажиран с нещо което ти трябва толкова повече ще платиш и по-малко можеш да влияеш върху качество и безопастността му.

    А за търговците е валидна Аксиомата на Матеев
    "Какъвто е пазарът тъкъв ще е търговеца"

    Ползвателите сме си виновни за цени-качество а не търговците.

  9. #39
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Иво,ама аз и за това не съм ги купил тези акумулатори.Съмнявам се в качеството!!!Съжалявам, че не можах да дойда във Франция.Бях ангажиран и Пловдивската група тръгна без мен.Ти не се появи в Пазаджик и минаха вече и двата кръга.Сега надявам се през август на Европейското да се видим и да обменим малко опит.За сега си карам колелото с геловите батерии и исках някакво соларно зареждане,ама във форума явно само Гошо и аз се интересуваме от това.Чакам Матеев да каже нещо,ама явно е зает.
    Петър Славов

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Тези ми изглеждат подходящи : http://www.conrad-uk.com/ce/en/produ...-V-10-Ah-A-BMS Преди да напишете нещо за цената ... прочетете пдф-а.


    Пп: http://www.oeko-energie.de/produkte/...3659dd20c65712
    Helmesi Agilery ¶ ¶

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен