Абсолютно прав си!
За мен единствения недостатък на оловните акумулатори е тяхното тегло. Всичко останало напълно задоволява нуждите за които са предназначени.

Прави ми силно впечатление факта, че електрическите превозни средства някакси не могат да наберат скорост. Хората ги избягват, защото се притесняват от темата АКУМУЛАТОРИ. Някакси битува мнението, че АКУМУЛАТОР - това е нещо скъпо и ако някой ден се повреди, равностойността му е огромна сума.
Мой познат, който има магазин за нови мотоциклети, сподели че не желае да продава електрически мотопеди защото... цитирам:
"Как да продам моторче за 1 000 лева, след като акумулаторите му струват 400? Клиентът винаги пита първо за това и като чуе цената се отказва. Трябва да му продавам алтернативни (разбирай евтинджос), ноито бързо се скапват. Това е още по-зле за бизнеса ми!"

Опитах се да помисля заедно с него и по тази причина ми хрумна идеята за електро-возило и за тази тема като цяло. Ако този търговец предложи в магазина си КОМПЛЕКТ за автономно БЕЗПЛАТНО придвижване (как звучи само, а?!), потребителят ще остави на заден план цената на акумулаторите. Нишата е неразработена. Спорадично се продават по 1-2 бройки от незнайни китайски марки. Ако тези МПС-та се продават с КОМПЛЕКТ за "Еко зареждане" и се наблегне на думата БЕЗПЛАТНО, това би означавало нов развой на този бизнес.
Лично аз нямам пряк интерес към темата "бизнес", но след като така или иначе интересът ми е предизвикан, защо да не направя този експеримент? Всички очакваме това бъдеще - да черпим с пълни шепи, без да изпразваме джобовете си... Затова трябва да се правят малки крачки в тази посока.


Относно соларната част, аз силно се надявам, че Матеев ще сподели нужната ми информация. Очевидно в момента е твърде зает, но и аз не съм се разбързал. Предпочитам най-напред да проуча нещата, да събера колкото се може повече информация, мнения, тези и след това да се захващам сериозно.