Визуализирани са от 1 до 10 от общо 89

Тема: Електрическо превозно средство (безплатен транспорт)

Threaded View

  1. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Придържам се към мнението, че геловите батерии са много по – добри от тези с токоностели литиеви йони.
    Струва ми се, че имам натрупан професионален опит от експлоатация на литиевите.
    В оборудването, което се ползва по дъното на морето, батериите са предимно такива. И само една такава играчка има повече батерии (разбирайте по-голям пазар) от хоби батериите за цяла Европа.
    Струва ми се обаче, че проблемите на този етап, са повече в електрониката отколкото в самите клетки, от които е съставена батерията.
    На практика електрониката е предназначена да компенсира в някъква степен недостатъците им спрямо геловите, защото в един прекрасен момент тези недостатъци са безкрайно фатални (изгаря Power Management Module “PMM” и ако течението е по силно, аварийното задвижване не е в състояние да върне игачката и едни милиони остават на дъното)
    Не разберам от тази част, по-точно „не ми е в ръцете” , както се изразяват музикантите.
    Това в което съм убеден, че мога да помогна и за това се обаждам в тази тема, проекта можем да го направим независим от към клетките, от които е съставена батерията. ЕДНА НЕИЗВЕСТНА ПО-МАЛКО.

    Малко пояснение, щото може някой да не е разбрал
    В много случаи едно готово изделие е зависимо от елементите му.
    Това се прави, не толкова за ефективност, колкото само и единствено този елемент да влиза и да работи и да не можеш го замени с нищо подобно.
    Един парадокс от практиката в моделните спортове.
    На много от вас е известно, че се човъркам с перки за лодки и нямам перка в ръката си само когато спя. Та изследвайки определени перки на известни производители стигнах до заклучението, че те са така проектирани, формите са така измишлотени, че показатерите на перката (момент, упор и кпд) са зависими от материял и технология на изработка. Тоест този който ги е замислил, се е погрижил в по-висока степен копията да не работят като оригинала, отколкото оригинала да е съвършен или направен с по-низка себестойност.
    Всеки се е срещал с подобни примери.
    Та, пренесено обратно към темата, това означава, че от към страна на батерията този който се е опитал да ни постави в партер може да духне таратора.
    Последна редакция от Иво горанов; 15.07.2012 на 14:16.

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен