Quote Originally Posted by passo View Post
Браво Георги,че отговори на всички.Все пак какво следва-мото или електро?Темата е за електро возила и си е твоя.Чакам с нетърпение новите ти хрумвания е все пак,какво следва?

Браво, Петьо и благодаря за проявения интерес!

Хрумването ми е само едно и постепенно искам да го избистря за аудиторията: нов начин на мислене, съобразен с променящата се среда.
Имам непреодолимото желание да направя този тест и да опиша подробно всичко, с което би се сблъскал нормалния потребител. Искам, като тегля след една календарна година чертата, да успея да докажа (най-вече на себе си), че всички разходи, съпътстващи едно електрическо возило са в пъти по-ниски, отколкото еквивалента му с ДВГ. По тази причина в съпоставката ще включа и досегашния си скутер, който е с аналогични размери и тегло.
До този момент, след много четене, смятане, експериментиране, стигам до няколко възможни отправни точки и всички те са близки една до друга. Искам да съчетая две много интересни за обществото ни напоследък теми - тази за транспорта и тази за соларната енергия. Мечтата ми е да успея да пътувам една година САМО с помощта на слънцето, без това да се отрази по никакъв начин на домакинските или професионалните ми нужди.
Всъщност съпоставката е продължение на една друга, която вече е към края си, но би имала смисъл само ако добавя и електричество към нея.

Апропо, докарали са нова "партида" от мотопедите като твоя. Днес тествах един и останах много приятно изненадан. Върви, та пушек се вдига!!! Неудобството е в размера - малко ми идват длъчки краката... затова се спирам окончателно на варианта Vromos и започвам да засичам времето, за което ще събера пари за закупуването му. Това също е част от експеримента: доколко е възможен и общодостъпен екологичния транспорт за всеки един човек.