Идеята ми хрумна от една съседна тема - Електровелосипед или казано по нашенски Колело на ток. Последните няколко месеца доста почетох, поработих и помислих (не в тази последователност, разбира се) по тази тема и се спрях на вече готови решения, защото топлата вода вече е открита. Вместо да влагам енергия и средства в разработката на нещо, което вече се налага на пазара (електрически транспорт), реших да експериментирам в усъвършенстването му.

Каква е крайната цел:
1. Електрическо МПС, което да е напълно функционално,
2. Да бъде достатъчно полезно (да има някаква практическа полза освен просто транспортиране на 1бр. дупе от точка А до точка Б)
3. Достатъчно икономично.

Ето го и въпросното МПС:



Електрочески мотопед ECO CRUISER

Електрически мотор: Интегриран 1000W
Акумулатори: Гелови, 12V, 22Ah, 4 броя
Зарядно устройство: 220V, 3A
Време за зареждане: 4-5 часа
Собствено тегло: 80 кг.
Максимална скорост: 45 км/ч.
Максимален пробег: 60 км.
Спирачна система: хидравлична дискова отпред и отзад
Размер на гумите: 130/60-13
Разход на 100 км. 5 KW/h


Публикувам данните едно към едно. Разбира се, виждат се няколко несъответствия, но ще ги пренебрегна докато финиширам действията по закупуването.


И тук идва интересното. Точки 1 и 2 се реализират автоматически със закупуването на скутера.
Точка 3, обаче, представлява за мен огромен интерес, защото смятам зареждането да се извършва изцяло със слънчева енергия.


На пръв поглед тази проста идея има няколко разклонения, но аз ще се спра на предварително начертаните: функционалността на това МПС е изцяло насочена към урбанистичния живот (градска среда) и целта е да обслужва всекидневните нужди на средностатистически гражданин в средна възраст - ходене до работа, ходене до магазина, двете заедно и кратки разходки през уикенда.

При това БЕЗПЛАТНО!

Желанието ми е в продължение на една календарна година да не похарча нито стотинка за изминат километър, освен за консумативи (гуми, накладки, смазка, нормално износване на детайлите и първоначалната задължителна подмяна на консумативите по време на разработката), да опиша всичко това и накрая да кажа уверено: ВЪЗМОЖНО Е!

След което, ако съм се справил добре до тази точка, да модифицирам возилото с по-добри батерии (защо не полимерни?), по-добър заряд, по-добър двигател (защо не хибридно задвижване?) и т.н.



Да видим дали ще успея в начинанието си.
Пожелайте ми успех и... се включвайте с коментари, мнения, препоръки, критика и всичко, което ви дойде на ум!
Засега темата ще дрейфува известно време, докато успея да закупя скутера, но през това време може да се обсъждат подробностите.