Quote Originally Posted by Dundy View Post
Здравейте колеги, намерих темата случайно и неслучайно се регистрирах да си кажа болката но гледам отдавна не е писано 2-3 месеца.
По темата: карам инвалидна количка тип "скутер"- с 3 и с 4 колела имам. Проблема е че акумулаторите - гелови, издържат около година (китайски ми доставят уж служебно на 3 г веднъж) а останалия период или трябва да бръкна в празния джоб - към 300 лв ми искат за 40-50 А на брой, или да не ползвам "краката" си. Отдавна си мисля за пригаждане на слънчев панел . И точно сега намерих оферти за малогабаритни. Правят се в Шумен, поръчах според размера 50 Рw. тежи 5 кг и ме устройва като заслон дори при дъжд имаше и 10 Рw тежи 1,5 кг. Сега идва въпроса закрепване и "изцеждане" на енергията как ще става затова проследих цялата тема. Моята ел инсталация е 24 волта а предлаганите панели са само по 12 в, но за два панела последователно вързани ми е множко като обем и тежина. Имам инвертор 350 вата тези по пазарите. Но не намерих отговор този инвертор дали ще бъде захранен от панела (дават му 14 в open-circuit, short-cuirt current (isc) 4.95 А). Идеята е през инвертора да подам към зарядното - оригиналното ми изгоря и ползвам правено от компютърно такова разбира се на 24 волта изход - и зарядното да бачка по време на пътуване. Ще съм благодарен на идеи от вашия клуб.
Повтарям се, ама....
Поредният безмислен въпрос, започваща с това че някой пита нещо, има хора, които се опитват да му помогнат, но той разбира се вече е забравил за него......