+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 89

Тема: Електрическо превозно средство (безплатен транспорт)

Threaded View

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    http://www.mkbattery.com/index.php От тези купувам за електрическите столове 12 В 52 Ач - около 260 Еу ... прочетете , има доста информация


    поправка: два броя са около 260 Еу ...

    не на всичко на което пише GEL ...... е точно това което трябва да представлява ... доста разтегливо понятие е

    П.п. относно точка 2. от поста на ajcinema - те точно това му е приложението :–)
    Последна редакция от sides; 12.07.2012 на 23:13. Причина: пропуск
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Много и интересни мнения!

    По един или друг начин всички те задават въпроси, чиито отговори са трудни или невинаги еднакви.

    Към muns:

    От две години търкалям ето този скутер:





    Това е идеалното превозно средство според това, което ми предложи: 4 тактов, икономичен. То отговаря и на част от моите критерии - носи доста товар, сравнително добри габарити, удобно, бързо, стабилно... (150сс). Дефакто този мотопед ми спести пари точно колкото е цената му за две години от разликата в разхода с този на автомобила ми (около 2 400 лева). Нееднократно ми е минавала мисълта за газифицирането, но моторетките от този тип до 250 кубически сантиметра имат един недостатък - липса на маслен филтър. Това не е голям проблем за експлоатацията, но е проблем взимането на разклонение за гореща течност (в случая масло) за поддържане на температурата на изпарителя... А съвсем друг е въпросът, че изпарители с толкова малък дебит е невъзможно да се намерят. Да не говорим за инжекционни...

    Освен това консумативите на един ДВГ мотопед никак не са малко като стойност. Маслото, което ползвам струва 35 лева литъра - френска двойноестерна пълна синтетика и го сменям на всеки 1 000км. Изборът за вид и интервал си е мой, но нека си уйдисам на акъла...
    От там насетне филтри (цели 5 - въздушен, горивен, за вакуумната мембрана, за вариаторния отсек, за изгорелите газове), ролки, ремъци, вариаторни шайби, съединител, масло на трансмисията... сметката набъбва до около 200-400 лева годишно, ако всичко трябва да бъде перфектно. Повечето собственици на скутери дори не са чували за някои от тези неща, но аз държа поддръжката да е безкомпромисна, за да разчитам на возилото си винаги и по всяко време.




    Към passo:
    Петьо, няма да взимам предвид страничните разходи по регистрация и консумативи (батерии). Те не са перо, но ще бъдат добавени накрая като BTL разходи, тъй като и ДВГ и електро имат своите консумативи.
    Оригиналните оловни акумулатори при правилна експлоатация и добра поддръжка в студените месеци би следвало да ме изкарат не по-малко от 3 години. Цената им е около 150-200 лева.
    Каски... абе не е като да нямам. ;)


    Към sides: знам какво е оловен акумулатор, знам какво е гел и електролит, но смятам да не използвам оловни акумулатори след края на живота на оригиналните, а дори и преди това. LiPo или LiFePo4 ми се въртят в главата...
    Георги Русинов

  3. #3
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Браво Георги,че отговори на всички.Все пак какво следва-мото или електро?Темата е за електро возила и си е твоя.Чакам с нетърпение новите ти хрумвания е все пак,какво следва?
    Петър Славов

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Браво Георги,
    Батериите са от мен.
    Ако нямаш претенции да са литий-сулфид (тоест приемаш LiFePo, LiMno, LiCo) ще ги докараме на форма и капацитет че и на мирис и вкус.

    Наздраве от Нигерия
    Последна редакция от ajcinema; 14.07.2012 на 11:59. Причина: Неволна моя грешка.

  5. #5
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Браво на Иво за предложението,да не си на лов в Нигерия и стягаш ли В1Е ?
    Петър Славов

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    На лов съм, само дето аз съм плячката а не ловеца.
    На път съм да пропустна истезанието а В1Е не съм правил.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Приложение 5074Приложение 5075 част от работния ми кът ..... умишлено съм снимал контролера с етикета !

    ajcinema
    зная , че знаеш батериите ... но аз не знаех , преди време ,че има и такива , които си отговарят на параметрите ... и споделям

    Иво Горанов е написал само верни неща , напълно го разбирам ... но така е устроен света .... може и да има пролука ...но е използваема само за лични нужди ....всичко останало е патентовано или е " военна работа " Е ... може и да се попромени нещичко


    ..три години ...с калциево+ не знам какво си ... много оптимистично според мен ( мое мнение )
    Последна редакция от sides; 15.07.2012 на 23:30. Причина: разширяване на мнението
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    Браво Георги,
    Батериите са от мен.
    Ако нямаш претенции да са литий-сулфид (тоест приемаш LiFePo, LiMno, LiCo) ще ги докараме на форма и капацитет че и на мирис и вкус.

    Наздраве от Нигерия
    Браво, Иво!

    Благодаря за предложението!!! Отварят се нови хоризонти, друже...

    Наздраве и айде, че ще се развали течността... ти знаеш коя. ;)
    Георги Русинов

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by passo View Post
    Браво Георги,че отговори на всички.Все пак какво следва-мото или електро?Темата е за електро возила и си е твоя.Чакам с нетърпение новите ти хрумвания е все пак,какво следва?

    Браво, Петьо и благодаря за проявения интерес!

    Хрумването ми е само едно и постепенно искам да го избистря за аудиторията: нов начин на мислене, съобразен с променящата се среда.
    Имам непреодолимото желание да направя този тест и да опиша подробно всичко, с което би се сблъскал нормалния потребител. Искам, като тегля след една календарна година чертата, да успея да докажа (най-вече на себе си), че всички разходи, съпътстващи едно електрическо возило са в пъти по-ниски, отколкото еквивалента му с ДВГ. По тази причина в съпоставката ще включа и досегашния си скутер, който е с аналогични размери и тегло.
    До този момент, след много четене, смятане, експериментиране, стигам до няколко възможни отправни точки и всички те са близки една до друга. Искам да съчетая две много интересни за обществото ни напоследък теми - тази за транспорта и тази за соларната енергия. Мечтата ми е да успея да пътувам една година САМО с помощта на слънцето, без това да се отрази по никакъв начин на домакинските или професионалните ми нужди.
    Всъщност съпоставката е продължение на една друга, която вече е към края си, но би имала смисъл само ако добавя и електричество към нея.

    Апропо, докарали са нова "партида" от мотопедите като твоя. Днес тествах един и останах много приятно изненадан. Върви, та пушек се вдига!!! Неудобството е в размера - малко ми идват длъчки краката... затова се спирам окончателно на варианта Vromos и започвам да засичам времето, за което ще събера пари за закупуването му. Това също е част от експеримента: доколко е възможен и общодостъпен екологичния транспорт за всеки един човек.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 6 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 6 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен