+ Ново Мнение
Страница 9 от 9
ПърваПърва ... 5 6 7 8 9
Визуализирани са от 81 до 89 от общо 89

Тема: Електрическо превозно средство (безплатен транспорт)

  1. #81
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Dundy View Post
    Здравейте колеги, намерих темата случайно и неслучайно се регистрирах да си кажа болката но гледам отдавна не е писано 2-3 месеца.
    По темата: карам инвалидна количка тип "скутер"- с 3 и с 4 колела имам. Проблема е че акумулаторите - гелови, издържат около година (китайски ми доставят уж служебно на 3 г веднъж) а останалия период или трябва да бръкна в празния джоб - към 300 лв ми искат за 40-50 А на брой, или да не ползвам "краката" си. Отдавна си мисля за пригаждане на слънчев панел . И точно сега намерих оферти за малогабаритни. Правят се в Шумен, поръчах според размера 50 Рw. тежи 5 кг и ме устройва като заслон дори при дъжд имаше и 10 Рw тежи 1,5 кг. Сега идва въпроса закрепване и "изцеждане" на енергията как ще става затова проследих цялата тема. Моята ел инсталация е 24 волта а предлаганите панели са само по 12 в, но за два панела последователно вързани ми е множко като обем и тежина. Имам инвертор 350 вата тези по пазарите. Но не намерих отговор този инвертор дали ще бъде захранен от панела (дават му 14 в open-circuit, short-cuirt current (isc) 4.95 А). Идеята е през инвертора да подам към зарядното - оригиналното ми изгоря и ползвам правено от компютърно такова разбира се на 24 волта изход - и зарядното да бачка по време на пътуване. Ще съм благодарен на идеи от вашия клуб.
    Повтарям се, ама....
    Поредният безмислен въпрос, започваща с това че някой пита нещо, има хора, които се опитват да му помогнат, но той разбира се вече е забравил за него......
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  2. #82
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Мнения
    6

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Най-добре е да зареждаш акумулаторите директно от панела. Инверторите, колкото и да са качествени, имат значителни загуби. Аз от няма как ползвам на едно място инвертор 1кВт и знам какво е, по-големият ефект е, че пече здраво.
    При 50 Вт панел и при отчитане на загубите в инвертора, след това и малко загуби в зарядното, почти няма да се усеща заряд на акумулаторите от панела, особено в движение.
    Код:
     Моята ел инсталация е 24 волта а предлаганите панели са само по 12 в
    До тук не виждам конкретни идеи, а само заяждане явно не съм попаднал в подходящия форум. Останете си със здраве съжалих че трябваше да давам лични данни за да се регистрирам. Питах за идеи а не съм давал поръчка за стоки или услуги. Никъде не се написа как точно да свържа 12 - 24 волта, не се отчайвам винаги има решение все ще намеря по отзивчиви хора.

  3. #83
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by Dundy View Post
    [CODE] Никъде не се написа как точно да свържа 12 - 24 волта, не се отчайвам винаги има решение все ще намеря по отзивчиви хора.
    От това не разбирам.
    Ако беше питал за батерии можеше и да ти отговоря ако знаех на кого отговарям. Иначе си прав форума се ползва за заяждане и провокации. Но Форума това сме ние пълна апатия и безидейност. Аз лично посещавам авиосекцията където гледам самолетите на моите колеги и се зареждам с положителни емоции. От скоро и при лодките се появи такава.
    Така че има и положителни страни за мене.

  4. #84
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Quote Originally Posted by Dundy View Post
    Код:
     Моята ел инсталация е 24 волта а предлаганите панели са само по 12 в
    До тук не виждам конкретни идеи, а само заяждане явно не съм попаднал в подходящия форум. Останете си със здраве съжалих че трябваше да давам лични данни за да се регистрирам. Питах за идеи а не съм давал поръчка за стоки или услуги. Никъде не се написа как точно да свържа 12 - 24 волта, не се отчайвам винаги има решение все ще намеря по отзивчиви хора.
    ако някога го прочетеш....... няма как да стане да зареждаш тяговите акумулатори в движение с този слънчев панел. ако този отговор те устройва значи съм ти помогнал. ако искаш още информация питай ще се опитам да ти помогна. нещо напоследък не влизам често тук че ми се насъбраха много ангажименти. успех проблема е че теглиш примерно 20 ампера а вкарваш 2 ампера.
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  5. #85
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Dundy View Post
    Код:
     Моята ел инсталация е 24 волта а предлаганите панели са само по 12 в
    До тук не виждам конкретни идеи, а само заяждане явно не съм попаднал в подходящия форум. Останете си със здраве съжалих че трябваше да давам лични данни за да се регистрирам. Питах за идеи а не съм давал поръчка за стоки или услуги. Никъде не се написа как точно да свържа 12 - 24 волта, не се отчайвам винаги има решение все ще намеря по отзивчиви хора.
    Айдеее, още един го разсърдихме.....

    Кой твърди, че предлаганите панели са само 12 V ? Това не е вярно....
    Ако си чел внимателно какво съм ти написал, тази твоя концепция НЯМА как стане по твоя си начин, повториха ти го и колегите.

    Прочети пост#70. Къде точно видя, че се заяждам с теб ? Ти предложи, какъв вариант си измислил и аз ти казах, че няма да стане, което си разбрал при пробата. Подхода ти е грешен, накупил си разни неща и после питаш как да стане работата с тях, а колегите ти обясняват, че с тях няма да стане, и ти започваш да се цупиш. Защо не попита тук преди да пазаруваш ? Дръж се сериозно !!!
    Последна редакция от GMateev; 08.12.2012 на 23:28.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  6. #86
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  7. #87
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    "Build Your Dreams е един от най-големите в света производители на акумулаторни батерии и на батерии за мобилни телефони."
    - тази част от статията не минава.
    Иначе е чудесна новина за българската ни икономика. Жена ми не харесва Х1 щото не било на ток.

  8. #88
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    "Инвестицията в Брезник се предвижда да бъде в размер на 135 млн. евро и да осигури 150 нови работни места, посочва Агенция "Блиц". Производството се очаквало да започне още тази година."

    А това как ти се струва, днес сме 14.12.12 г., аз от това се впечатлих....
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  9. #89
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Четох го по диагоналната система и не съм му обърнал внимание. Дай -боже да се сбъдне и да има работните места.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен