+ Ново Мнение
Страница 8 от 9
ПърваПърва ... 4 5 6 7 8 9 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 71 до 80 от общо 89

Тема: Електрическо превозно средство (безплатен транспорт)

  1. #71
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Извинявам се ! Опитвам се да се изразявам без разни термини, но понякога излиза доста шантаво написано Не се предпочитат импулсни зарядни и трябва да има ограничение на 28,8 волта. Също така без филтриращи кондензатори!Тези условия гарантират по-дълъг живот на батериите.По правило е забранено да се движи превозното средство докато се зарежда, дори на куплунга си има направена защита (едно мостче)

    п.п. за колегата Г.Матеев : тези думи, които сте посочили, съм ги отделил с едни знаци т.е. само подсказка за хора разбиращи и аз съм сигурен, че ме разбирате много добре . Поздрави!
    може да се спори много по темата за заряда , мога да сложа снимки на английски и немски "компютърни" зареждачки, но не виждам смисъла, посочвам това което се е доказало във времето...
    Последна редакция от sides; 25.11.2012 на 10:18. Причина: допълнение
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  2. #72
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    За да сме точни, това е любимото ми зарядно за акумулатори, оловни, ИМПУЛСНО, леко, компактно, интелигентно зареждане, тест на акумулатора, Made in Rusia. До сега съм продал от него около 150 бр.



    Никакви проблеми до момента.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  3. #73
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Показвате снимка на зарядно устройство, предназначено за непериодичен заряд на дадена батерия. Много е хубаво, че е руско.Преди време беше коментирано в един друг форум ..а именно : Защо зарядните на зелените бош са импулсни, а на сините с трансформатор?!
    Последна редакция от sides; 26.11.2012 на 06:43.
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  4. #74
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Dundy View Post
    Извинявай че съм те обидил, мислех че е свободен форум прочетох доста неща и видях доста вулгарни изрази, като ЗАДНИК например но не се заяждам с никого. А останалото не го разбрах от изречението - тук трябва да се изписват лични данни ли или нещо друго не ми стана ясно какво е да си анонимен.
    Здравей, колега и добре дошъл!

    Форумът на този етап е освободен от задължения, касаещи личните данни. Това може да се промени някога, ако нашият администратор пожелае, но за момента няма задължение да се вписват имена и друга лична информация. Попълването на лична информация става само по желание и с цел по-лесна взаимопомощ между членовете на форума. Тук повечето се познаваме ако не лично, то дългогодишно чрез интернет и затова някои съфорумци с доста постове нямат изписани имена и градове, а други имат. Както виждаш, аз съм изписал своите, въпреки че съм вероятно най-голямата "опозиция" на това...

    Ще те помоля да ми изпратиш тук или на ЛС темата и/или поста, където думата "ЗАДНИК" е използвана срещу член на форума и ще я коригирам лично, дори да съм я написал аз!
    В нашият форум не съществува изрична забрана да се използват подобни думи, защото те сами по себе си не са обидни, а представляват част от някаква разговорна форма (напр. "Виж това маце какъв задник има!"). Но от друга страна, ако въпросната дума бъде използвана като квалификация към човек (напр. "Ти си задник!"), тогава използвалият квалификацията първо бива помолен да се самокоригира, при отказ корекцията извършвам аз или администратора и чак след това, в случай, че обиждащият не си вземе бележка, се пристъпва към други форми на озаптяване.

    А сега по темата: Не успях да изчета постовете от последните дни подробно, но доколкото схващам искаш да използваш слънчевата енергия за придвижване на количката си или за зареждане на акумулаторите, или и на двете. В този случай е нужно да направиш нещо като "схема" на ежедневните си действия и да прецениш кой от всички тези варианти е удачен за теб и кой не е. Първоначално моята идея (заради която създадох темата) беше да се използва рационално това, което ни дава природата. Разбира се, всички различни от тази идеи са добре дошли! Моята идея е изцяло насочена към времето, в което превозното средство НЕ се използва. Вероятно е възможно да се осъществи придвижване със слънчева енергия, но май ще трябва да подходиш много внимателно към това. Най-важно е да имаш яснота за цикличността на използване на превозното средство - време, разстояние, натоварване. Всичко останало е следствие на това.
    Георги Русинов

  5. #75
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by sides View Post
    Показвате снимка на зарядно устройство, предназначено за непериодичен заряд на дадена батерия. Много е хубаво, че е руско.Преди време беше коментирано в един друг форум ..а именно : Защо зарядните на зелените бош са импулсни, а на сините с трансформатор?!
    Те и импулсните са с трансформатор...за кои иде реч ?
    Адаш, /Ж. Русинов/, абсолютно правилна идея, но аз продължавам да твърдя, че при тази конфигурация, от панела няма да има почти никакъв ефект, заради малката му мощност.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  6. #76
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Мнения
    6

    Код:
    да използваш слънчевата енергия за придвижване на количката си или за зареждане на акумулаторите, или и на двете
    Днес има хубаво слънце и реших да пробвам първи етап от схемата : панел - инвертор, но понеже не съм си по местоживеене се наложи да импровизирам връзване на специалните куплунги което не осигури достатъчно здрави връзки. Инвертора работи отлично , няма и уреди за замерване, затова на този етап съм доволен от постигнатото. Панела поставих на припек - за да хвана максимална мошност.
    А идеята колега е да е прикрепен панела статично отгоре и да използвам вече остарелите акумулатори - както се знае бързо се зареждат и разреждат също така бързо. Ако успея да използвам по време на движение ( колегата които каза че има мост прекъсвач при мен няма такова нещо), ако не и на престой за час например ще имам известен заряд.

    ПС: забравих да попитам на този адрес http://solarni-paneli.com/kontroler-...i-20a-12v-24v/ има контролер но от описаното не разбрах как превключва 12/24 от 12 в или зависимост от подаденото напрежение той се коригира - пример трябва да подам 24 за да отчита и той такава стойност ли?

  7. #77
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Dundy View Post
    [CODE].......панел - инвертор, но понеже не съм си по местоживеене се наложи да импровизирам връзване на специалните куплунги което не осигури достатъчно здрави връзки. Инвертора работи отлично , няма и уреди за замерване, затова на този етап съм доволен от постигнатото.
    Какво точно успя да постигнеш и да си доволен от него ?
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  8. #78
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Мнения
    6

    Съмнението дали ще заработи инвертора - а той си върти все едно е към акумулатора вързан - това имах впредвид. По нататък ще тествам при по добри условия ако има слънце разбира се

  9. #79
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Само на мен ли ми се струва, че колегата под "инвертор" има предвид спийдконтролер?
    Георги Русинов

  10. #80
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Не, според мен, точно инвертор има впредвид, а съди че работи, защото му въртят вентилаторите, което разбира се нищо не означава. Те са вързани на ниското напрежение.
    А на мен ми се струва, че колегата пита тук за съвети, но си прави, каквото е решил, така че каузата май е обречена....
    Пак казвам, при такава концепция, с този панел, ефекта ще клони към нула....
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен