+ Ново Мнение
Страница 7 от 9
ПърваПърва ... 3 4 5 6 7 8 9 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 61 до 70 от общо 89

Тема: Електрическо превозно средство (безплатен транспорт)

  1. #61
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Китайците не спят.
    http://www.kaldata.com/72374/%D0%95%...%B0%D1%82.html

  2. #62
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Въпростните кондензатори не са нови
    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    тогава се стига до наемане на линията и този който е наеме си прави квото иска
    Аз искам да си направя състезателни баттерии - правя си ги
    ти ако искаш си прави Кобалтови кондензатори
    - това е мой пост от преди 52 месеца
    Дори от тях е взаимствано Повърхностно-Слоестото полимеризиране, като технология което се прилага при свръх мощните Литиеви батерии.

  3. #63
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Мнения
    6

    Здравейте колеги, намерих темата случайно и неслучайно се регистрирах да си кажа болката но гледам отдавна не е писано 2-3 месеца.
    По темата: карам инвалидна количка тип "скутер"- с 3 и с 4 колела имам. Проблема е че акумулаторите - гелови, издържат около година (китайски ми доставят уж служебно на 3 г веднъж) а останалия период или трябва да бръкна в празния джоб - към 300 лв ми искат за 40-50 А на брой, или да не ползвам "краката" си. Отдавна си мисля за пригаждане на слънчев панел . И точно сега намерих оферти за малогабаритни. Правят се в Шумен, поръчах според размера 50 Рw. тежи 5 кг и ме устройва като заслон дори при дъжд имаше и 10 Рw тежи 1,5 кг. Сега идва въпроса закрепване и "изцеждане" на енергията как ще става затова проследих цялата тема. Моята ел инсталация е 24 волта а предлаганите панели са само по 12 в, но за два панела последователно вързани ми е множко като обем и тежина. Имам инвертор 350 вата тези по пазарите. Но не намерих отговор този инвертор дали ще бъде захранен от панела (дават му 14 в open-circuit, short-cuirt current (isc) 4.95 А). Идеята е през инвертора да подам към зарядното - оригиналното ми изгоря и ползвам правено от компютърно такова разбира се на 24 волта изход - и зарядното да бачка по време на пътуване. Ще съм благодарен на идеи от вашия клуб.
    Последна редакция от Dundy; 25.11.2012 на 08:50.

  4. #64
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Здравей
    На мен ми е обидно обръщението "пичове". Форума позволява анонимност, но ако разчиташ на някъкъв отзив ми се да струва за по-подходящо се излезе от анонимното присъствие.
    Поздрави от Нигерия

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Мнения
    6

    Извинявай че съм те обидил, мислех че е свободен форум прочетох доста неща и видях доста вулгарни изрази, като ЗАДНИК например но не се заяждам с никого. А останалото не го разбрах от изречението - тук трябва да се изписват лични данни ли или нещо друго не ми стана ясно какво е да си анонимен.

  6. #66
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Мисля си, че името ти и градът, от където си, ще са едно добро начало.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  7. #67
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Наистина, обръщението, което използвахте, не се приема добре(дори и от мен) ... но не сте задължен да попълвате каквито и да е лични данни . Както и да е ... важното е да се решат проблемите, разни мнения! ---винаги има :) та : Смятам, че това което ползвате за зарядно на вашите батерии не е подходящо.Батериите на база гел, не е добре от гледна точка на техния живот да се зареждат с "прав ток" !скъсява им се живота ...и то с много !Предпочита се, използването на обикновенни трансформатори със съответната следяща заряда електроника (аналогова) . Относно основния Ви въпрос, има решения, но посоченото от вас е доста енергогубещо(накратко написано) Аз лично, не съм се занимавал точно с установката, за която питате , но бих могъл да дам някои идеи.Останалото е настройка, според обстоятелствата!
    Последна редакция от sides; 24.11.2012 на 23:53. Причина: поправка
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  8. #68
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by sides View Post
    .................Батериите на база гел, не е добре от гледна точка на техния живот да се зареждат с "прав ток" !скъсява им се живота ...и то с много !Предпочита се, използването на обикновенни трансформатори със съответната следяща заряда електроника (аналогова) . Относно основния Ви въпрос, има решения, но посоченото от вас е доста енергогубещо(накратко написано) Аз лично, не съм се занимавал точно с установката, за която питате , но бих могъл да дам някои идеи.Останалото е настройка, според обстоятелствата!
    Опасявам се да не се измести темата от основната идея, но все пак трябва всичко да е ясно и да се казват само неща, които са верни. Какво значи да не се зареждат с прав ток ? Обикновени трансформатори, аналогова електроника.....!? Като човек, който си вади хляба с електроника и е направил стотици захранващи блокове и зарядни устройства, меко казано ме избива на смях.
    Последна редакция от GMateev; 25.11.2012 на 08:57.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  9. #69
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Мнения
    6

    Благодаря че все пак се върнахме на темата. Поправих нежеланото от форума обръщение, надявам се това да не подразни останалите.
    За зарядното което се коментира - е направено от специалист по електроника и аз му вярвам. То е импулсно което е изискване за заряд, само няма изключваща система, но той ми обясни че при 28 волта изходящ ток по време на процеса се изравняват до 24 и остава поддържащ режим.
    Не разбирам защо ще се губи енергия при преминаване през описаните уреди от панела, по скоро ако не се осигури нормален ток към инвертора може да има проблем. Все пак аз вече инвестирах и ще правя опити, просто исках да видя други идеи. Друг вариант ми идва ако преобразувам 12 - 24 волта директно към зареждащия се куплунг.

  10. #70
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Най-добре е да зареждаш акумулаторите директно от панела. Инверторите, колкото и да са качествени, имат значителни загуби. Аз от няма как ползвам на едно място инвертор 1кВт и знам какво е, по-големият ефект е, че пече здраво.
    При 50 Вт панел и при отчитане на загубите в инвертора, след това и малко загуби в зарядното, почти няма да се усеща заряд на акумулаторите от панела, особено в движение.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен