+ Ново Мнение
Страница 5 от 9
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 41 до 50 от общо 89

Тема: Електрическо превозно средство (безплатен транспорт)

  1. #41
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Да на изглед са добри,но все пак цифрата си я бива за 4бр.
    Петър Славов

  2. #42
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)))))

    не искате да четете .... добре , ето Ви превода от немската страница (гугълски) :

    Нещо повече, тяхната енергийна плътност е по-висока. Това са само някои от предимствата на иновативна технология на батерията. За сравнение, гел, батерия с капацитет от 150 ампер-часа, тежи около 50 килограма, в зависимост от производителя, а литиево-железен батерия, тежи само 28 кг. В допълнение, броят на циклите на литиево-железен батерия за до четири пъти по-висок от броя на циклите на литиево-йонна батерия и до шест пъти по-висока от тази на батерията гел. Повече от 2000 цикъла (100% DOD) са възможни. За съжаление, не е имало немски или европейски производител за него. Ето защо ние предлагаме тук изключение на стоки, внасяни от Китай. Този основен производител има дългогодишен опит с батерии и слънчеви панели. BYD R1210A-C 340.062 160.00 € Описание: Li-Fe батерия, 12 VDC, 10 Ah (C5) = 14 Ah измерения: 115 х 109 х 89 mm Тегло: 1,5 килограма батерии BYD R1220A-C 340,063 € 272,00


    Прави впечатление разликата в цената обявена от конрад.УК и немците .... ами ако има има и друга цена ?!!? за 2000 + цикъла ?! също така , погледнете тази китайска компания за кои други фирми прави батерии .... Е , ако ви се занимава ...
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    И на мен ми харесва кутията. Става за саксия.

    конкретното съдържание обаче не ни върши работа за проекта.
    Не видях въпростният PDF Предполагам в него е написано колко носи и тогава сериозно ще отприща лайномета.
    Клетките в батерията са с табсове от едната страна и то така направени, че да не може да да дърпа повече от 90 Ампера ток.
    Много гаден и евтин трик!
    За съпоставка в този форум съм постнал кривите на клетка с 4 пъти малък капацитет изпразнена нацяло с 87.5А същия тип технология.
    Ако има засегнат от Conrad може да заповяда да се защити!
    Имам такива клетки струват по 13.8 взети от производствената линия и биха стрували след като им се издаде бумагите не повече от 18 долара.

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Иво Горанов , максимума на тези е 30 ампера , за електрическите коли зная ,че се споменава 270 волта , работен ток 5-10 ... максимум 40 ампера ток ...... Вие споменавате за 360 волта .. и 90 А тягов ток (32 400 Вата) ?! Просто ми е интересно , що за машина е :)

    за цената на въпросните красиви зелени саксийки ....вече споменах ,че това което пише в нета е далече от истината , всеки да си го тълкува както иска


    Моля , обърнете внимание , пишем за скутер с мотор 1000 вата ! Аз лично не виждам защо би трябвало да търся батерия , която да ми даде 90 А (48В х 90А = 4320 В ) .... мое мнение и питане ;-)


    Пп : сетих се за още нещо ... Как бихте коментирали Вие , предположението , изразено от страна на немската страница , по отношение на възможния брой цикли на по-горе посочената батерия ?
    Последна редакция от sides; 23.07.2012 на 00:00. Причина: допълнение
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Знам че не сте го писали само превеждате за което см благодарен!
    Само че въпростните немци които са го писали просто са пропустнали че сме в 21 ви век
    В същия гаден стил как опитват да подведът ползвателите

    Quote Originally Posted by sides View Post
    В допълнение, броят на циклите на литиево-железен батерия за до четири пъти по-висок от броя на циклите на литиево-йонна батерия и до шест пъти по-висока от тази на батерията гел. Повече от 2000 цикъла (100% DOD) са възможни.
    1. Трябва ми обаснят разликата " литиево-йонна батерия" - "литиево-железен батерия" има ли разлика.
    2. за кои цикли става въпрос? за тези зареди - разреди със зареждачка или с цикли под товар.
    Невероятна лъжа !
    3. нищо иновативно няма - дори твърдя че тези клетки са направени възможно най-примитивно

    4. "литиево-железен батерия" нищо не виждам написано за недостатъците. Индуктивността и е спрямо Липото само 7 пъти по голяма, спрямо геловите е поне 30 пъти. Ако се ползва за аварийно осветление няма проблеми ама ако е за задвижване на мотор със контролер е риск за контролера.
    Затова е направена така вътре отводите на електродите към табсовете прегаряд и ако нама натрупан литеев окис да се самозапали се губи капацитета на тази пластина
    .............
    Ако има засегнат да ми отговори на тези въпроси
    щото мога да задавам въпроси за състава на анода и как мързилешката е положен и е спестено гладенето

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by sides View Post
    Иво Горанов , максимума на тези е 30 ампера , за електрическите коли зная ,че се споменава 270 волта , работен ток 5-10 ... максимум 40 ампера ток ...... Вие споменавате за 360 волта .. и 90 А тягов ток (32 400 Вата) ?! Просто ми е интересно , що за машина е :)
    С 30 А се задвижват детски играчки.
    Моделите които пускаме по-точно мини моделите щото не трябва превишават 450мм се задвижват от 2.5Ач батерия която я празня с 87.5 нацяло за да съм сигурен в качествата. Георги от Харманли ги има същите и им е постнал сравнителните криви.

    360 волта е напрежението на робота който има разлика
    архимедова сила - сила на тежестта = 4.7 тона

    Според вас 360 V х 120 A = 43 200 W достатъчни ли са за да може тази играчка струваща 2.8 милиона да се върне от 900 метра дълбочина

    Quote Originally Posted by sides View Post
    Пп : сетих се за още нещо ... Как бихте коментирали Вие , предположението , изразено от страна на немската страница , по отношение на възможния брой цикли на по-горе посочената батерия ?
    Коментирах го вече в предния си пост, но пропустнах да спомена, че съпротивлението на клетките като нови е 12-13 мОм при 10 Ач
    За съпоставка съпротивлението на клетките ни за минито е 2.7 мОм
    е кривите на моите са поснати
    http://modelist.bg/showthread.php?t=214&page=3
    Вижда се всичко
    Последна редакция от Иво горанов; 23.07.2012 на 01:25.

  7. #47
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Аз нещо се отказах за сега от соларното зареждане,много жега и климатиците по цял ден работят.Темата малко се отклони и губя интерес.Колелото си го карам и чакам да да видя какво ще стане с акумулаторите на пролет.Ми това е от мен.
    Последна редакция от passo; 28.07.2012 на 18:07.
    Петър Славов

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Нищо няма се промени с батериите. Няма нов пазар с нови изисквания така че батериите ще са си същите.
    Твоя проблем е на друго място.
    Искаш да имаш евтини батерии а не искаш да си разработиш схема по която те да дойдат.
    Ето примера с предложените батерии които Конрад дистрибутира.
    Простата сметка 4х18=72 Usd + 4S type BM = apr 12 Usd + Кyтията и сглобка = 8 Usd ==== 96 USD
    Тоест на изх ода на фабриката имаш 96 долара. Сам си преценяваш дали си струва да се занимаваш.
    От там нататък си ги пренасяш обмитяваш както намериш за добре.



    Ето отново по темата
    Нерешен проблем са не батериите а Електрониката.
    До момента никой не е проявил интерес.
    Последна редакция от Иво горанов; 28.07.2012 на 14:22.

  9. #49
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Точно в тази посока е моят интерес, но чаках да се наприказвате.

    Проектът ми няма да бъде изоставен току-така, а напротив - смятам да го доведа до завършек и най-вече да имам практическа полза от него.

    Залитнахте в посока размери и евтини батерии, което е много далеч от моята цел. Никъде не съм споменал, че търся ЕВТИНИ батерии, нито искам да се приравнявам към общото схващане, че видите ли "Ауууу, тва акумулаторите е..ават мамата на цялата идея!"

    НИЩО ПОДОБНО!

    Целта ми е да постигна НЕЗАВИСИМОСТ при транспортирането на 1бр. човек... а не икономия. Икономията е сбор от много фактори, които трябва ПРЕДИ ТОВА да се уточнят.


    Рибата е още в морето. Не съм закупил скутера, затова нямам нищо против който иска да си бъбри в темата. Когато събера парите за моторчето, тогава започва същинската работа.

    А електрониката... електрониката за зареждане от слънцето, заедно с панелите вече са налице. Тоест - тиганът вече е сложен. :) Вероятно проектът ми ще има практически измерения чак напролет, но дотогава не пречи да подготвям подробностите.
    Георги Русинов

  10. #50
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Гошо,браво за слънцето.Аз който и да попитам започва да ми обяснява как няма да стане.
    Иво и аз не търся евтини акумулатори.Тези с които карам сега са оригиналните/от снимките по горе си личи/,ако се наложи да ги сменя става 4х28лв=112лв.,ако карам 2г. с тях ще съм доволен и ще ги сменя.Ще видим напролет с какъв капацитет ще останат,при положение,че зимата ги поддържам.
    Петър Славов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен