+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 89

Тема: Електрическо превозно средство (безплатен транспорт)

Threaded View

  1. #1
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Браво Георги,че отговори на всички.Все пак какво следва-мото или електро?Темата е за електро возила и си е твоя.Чакам с нетърпение новите ти хрумвания е все пак,какво следва?
    Петър Славов

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Браво Георги,
    Батериите са от мен.
    Ако нямаш претенции да са литий-сулфид (тоест приемаш LiFePo, LiMno, LiCo) ще ги докараме на форма и капацитет че и на мирис и вкус.

    Наздраве от Нигерия
    Последна редакция от ajcinema; 14.07.2012 на 11:59. Причина: Неволна моя грешка.

  3. #3
    Потребител Аватар на passo
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр.Пловдив
    Мнения
    59

    Браво на Иво за предложението,да не си на лов в Нигерия и стягаш ли В1Е ?
    Петър Славов

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    Браво Георги,
    Батериите са от мен.
    Ако нямаш претенции да са литий-сулфид (тоест приемаш LiFePo, LiMno, LiCo) ще ги докараме на форма и капацитет че и на мирис и вкус.

    Наздраве от Нигерия
    Браво, Иво!

    Благодаря за предложението!!! Отварят се нови хоризонти, друже...

    Наздраве и айде, че ще се развали течността... ти знаеш коя. ;)
    Георги Русинов

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by passo View Post
    Браво Георги,че отговори на всички.Все пак какво следва-мото или електро?Темата е за електро возила и си е твоя.Чакам с нетърпение новите ти хрумвания е все пак,какво следва?

    Браво, Петьо и благодаря за проявения интерес!

    Хрумването ми е само едно и постепенно искам да го избистря за аудиторията: нов начин на мислене, съобразен с променящата се среда.
    Имам непреодолимото желание да направя този тест и да опиша подробно всичко, с което би се сблъскал нормалния потребител. Искам, като тегля след една календарна година чертата, да успея да докажа (най-вече на себе си), че всички разходи, съпътстващи едно електрическо возило са в пъти по-ниски, отколкото еквивалента му с ДВГ. По тази причина в съпоставката ще включа и досегашния си скутер, който е с аналогични размери и тегло.
    До този момент, след много четене, смятане, експериментиране, стигам до няколко възможни отправни точки и всички те са близки една до друга. Искам да съчетая две много интересни за обществото ни напоследък теми - тази за транспорта и тази за соларната енергия. Мечтата ми е да успея да пътувам една година САМО с помощта на слънцето, без това да се отрази по никакъв начин на домакинските или професионалните ми нужди.
    Всъщност съпоставката е продължение на една друга, която вече е към края си, но би имала смисъл само ако добавя и електричество към нея.

    Апропо, докарали са нова "партида" от мотопедите като твоя. Днес тествах един и останах много приятно изненадан. Върви, та пушек се вдига!!! Неудобството е в размера - малко ми идват длъчки краката... затова се спирам окончателно на варианта Vromos и започвам да засичам времето, за което ще събера пари за закупуването му. Това също е част от експеримента: доколко е възможен и общодостъпен екологичния транспорт за всеки един човек.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен