Моя отговор вероятно ще е след дъжд - качулка , но все пак. Преди няколко месеца се наложи да върна дефектен ел.мотор в Хобито . Драснах им мейл с проблема , бяха така любезни да ми дадат номер на "оплакването" и адрес на който да изпратя дефектиралия продукт. Мотора беше 13$ , а разноските по връщането му 9 лева. По принцип не бих си направил труда , но исках да видя как работи системата , предвид че може да ми се наложи да я ползвам за по-скъп продукт.

Платих си 9 лева като пич в пощата и зачаках. След около 25 дена мотора пристигна при тях , а междувременно си бях поръчал вече следващия такъв , докато чакам развитие по случая . Втория мотор пристигна при мен по-бързо отколкото дефектния при тях.

След пристигането при тях минаха 3-4 дена , преди да пуснат новия обратно за тяхна сметка . В Order List-a ми излезе нова поръчка , на същата стойност с която бях поръчал мотора - около 40$ , но само с мотора в нея и нов тракинг номер. Цялата процедура отне около 2 месеца , но беше натрупан полезен опит .