Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
Аз имам подобна конструкция на планер която е жива вече над 20 години/разбира се сменял съм два пъти тяло и три пъти крила за тези 20 години :) / . Пускам го както от ръка с въртене, така и с ластик и изтрелване в небето. При мене обаче тъи като планера е правен едно време е правен по стандартната си технология от време оно -стъклопластово тяло и крило от балса с композитни лонжерони. Преди около 5-6години когато му счупих крилото наполовина при изтрелването с ластика реших да направя депронено крило-тогава таман навлизаше депрона и трябваше да го опитам какъв е аджеба този вид матриал. Стана на външен вид, но като тегло дойде почти двойно по тежко това са си 100грама отгоре и като здравина двойно по слабо. Така че с депрона ще стане, не че няма да стане, но при първото по сериозно излизане от пикиране, или любимото пикиране за да набере скорост и после лупинг, крилото ще маха повече от това на щъркелите, а вероятноста да не се счупи е почти никаква. Имай едно на ум ако се заемеш с депрона как ще го тестваш за здравина, че по време на полета ако се прави теста не е много препоръчително.
Успех!
Здавей Gogo55.
Много красив ''СКАКАЛЕЦ''.А случаино да му пазите чертежа???Ако до пазите, моля побликуваите го във форума.Правил съм го преди 45-50 год.,и като го видях,ми домъчня да го направя наново.Много леко и мазно се плъзга във въздуха.
Благодаря предварително!!!