Здравейте,

търсейки авиомодел се натъкнах на вашия форум. Прочетох няколко теми и смятам, че тук ще има хора който да ми отговорят на няколко въпроса :). Натъкнах се на теми в които имаше интересни решения, но прецених за моя проект да си направя своя тема :).

Аз съм фотограф, който обича да снима от високо. Снимам със сравнително тежка техника. До този момент снимах от селскостопански самолет, но искам да снимам из градска среда, та реших да използвам модел, който да вдигне Хапаратурата из небесата :). Чудя какъв авио модел ще ми трябва за да разнасяне на около 1килограм и половина техника на височина близо 25 м. И как бих могъл да управлявам фотоапарата. Модела трябва да е стабилен във въздуха. Струва ми се, че хеликоптер или балон биха били най-подходящи. Проекта който започвам е в самото начало така, че всякаква информация относно модели, устройства за управление на фототехника и т.н. биха ми били особено полезни :). Аз имам още много да чета из вашия форум, но ще се радвам, хора които са снимали да споделят опит тук