+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 5 от общо 5

Тема: Хеликоптер или друг авио модел?

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    18

    Хеликоптер или друг авио модел?

    Здравейте,

    търсейки авиомодел се натъкнах на вашия форум. Прочетох няколко теми и смятам, че тук ще има хора който да ми отговорят на няколко въпроса :). Натъкнах се на теми в които имаше интересни решения, но прецених за моя проект да си направя своя тема :).

    Аз съм фотограф, който обича да снима от високо. Снимам със сравнително тежка техника. До този момент снимах от селскостопански самолет, но искам да снимам из градска среда, та реших да използвам модел, който да вдигне Хапаратурата из небесата :). Чудя какъв авио модел ще ми трябва за да разнасяне на около 1килограм и половина техника на височина близо 25 м. И как бих могъл да управлявам фотоапарата. Модела трябва да е стабилен във въздуха. Струва ми се, че хеликоптер или балон биха били най-подходящи. Проекта който започвам е в самото начало така, че всякаква информация относно модели, устройства за управление на фототехника и т.н. биха ми били особено полезни :). Аз имам още много да чета из вашия форум, но ще се радвам, хора които са снимали да споделят опит тук

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Мисля че първо ще ти трябват два три учебни модела на които да се научиш да летиш, и да ги управляваш така че да летят така както ти се иска, а не някъде из небето хаотично. Трябва да са такива модели който да могат да носят по 1кг-2кг. полезен товар за да имат сходни характеристики с това което ти трябва. Приготвяш се психически за няколко краша и ремонти, после ги правиш, след това можеш да летиш горе доле и ще имаш отговор на всичките вълнуващи те въпроси.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Jun 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    18

    Това за обучението е ясно, но не съм на ясно, кое би било по-добре. Хеликоптер, четирикоптер, балон с горещ въздух, дирижабъл. Хеликоптера/четирикоптера ми се струва най-сложен за управление. Кое е най-безопасно за техниката :)? Кое е най-гъвкаво. Кое може да се вдигне над високите сгради.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by castalen View Post
    Това за обучението е ясно, но не съм на ясно, кое би било по-добре. Хеликоптер, четирикоптер, балон с горещ въздух, дирижабъл. Хеликоптера/четирикоптера ми се струва най-сложен за управление. Кое е най-безопасно за техниката :)? Кое е най-гъвкаво. Кое може да се вдигне над високите сгради.
    Здравей, ако целта е гъвкавост, мисля че за професионалисти най подходящи за тази цел са моделите на Draganflyer, но цените им са доста солени. Виж демонстрационните клипове, за да ти стане ясно за какво става въпрос. На мен лично най-ми харесва X8. Едно от предимствата на този вид модели е, че притежават стабилизиращи системи, както на модела, така и на камерата. Някои модели са с GPS и функция връщане към началната точка, и в момент на паника или загуба на сигнала вероятността да падне модела е сведена до минимум. Могат да увиснат във въздуха почти като заковани, издържат тежестта на професионалната камера и по-малко се влиаят от вятъра.

    Хеликоптер също би свършил работа, но трябва много опит и е доста сложен за управление, особено ако се пилотира от пирво лице(с видео очила или екран), с повече вибрации и инсталирането на стабилизираща система би струвало доста пари и нерви.

    Ако избереш радиоуправляем модел, бих те посъветвал да си купиш симулатор и да се научиш първо на него без риск. AeroSim RC е един от симулаторите, които предлагат управление на модела и от първо лице, има и модели на мултикоптери.
    Поздрави.

  5. #5
    Автор Аватар на deso_1975
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    110

    Мисля, че се захващаш с нещо много сложно.
    Ако не си се занимавал с радиоуправляеми модели, най добре ще е да намериш добър пилот на самолет или хеликоптер, които да управлява машината, а ти да се занимаваш с управлението на фотоапарата или камерата. Колкото и добър пилот да си, едва ли ще намериш време и за двете- хем да пилотираш, хем да снимаш. Освен ако не се спреш на многороторни машини с всички екстри за стабилизация и другите му там подобни.
    И ако мислиш сам да се справяш и с двете неща, отдели достатъчно време да се научиш да управляваш модела, преди да сложиш и другата техника в него, че и тя се измерва с по три нули в парите!!!
    Десислав Илиев
    Не започвайте - всичко това води до пристрастяване.
    0884 736 082; 0896 45 19 89

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен