+ Ново Мнение
Страница 6 от 18
ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 51 до 60 от общо 172

Тема: ЛОДКА ЗА ЗАХРАНКА

  1. #51
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by sides View Post
    Приложение 4969Приложение 4970Първата ми "лодка" от изолация работи добре , материали - каквото ми се намираше под ръка


    за данните :
    дължина 850 мм ширина 380 мм височина - основна 60 мм +30 мм за надстройката , материала е нещо като фибран , но предназначението му е за изолация на пода , т.е. е малко по-твърд
    , мотора е : http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...r%5FMotor.html
    , винта е : http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...tal%5F440.html ,
    спийда е ХК 120 авто ... на 3 клетки - скорост на придвижване - около 15 км/ч, консумация максимална 7 А , на 6 клетки излиза на глисаж ,благодарение на предните крилца :) . Има редуктор 1:2 ...защо?! и аз не знам
    - имах притеснения относно консумацията ... във втория вариант няма да присъства , "контейнерите" за захранката са от шишета с вместимост 0,5 л , стрелата отзад е , да носи въдицата , като се освобождава с команда на сервомашинката


    По темата : Има кит за коли , които е предназначен специално за предните капаци или тавани ... идеята е ,че тежи с около 40 % по-малко . Съветвам те да си потърсиш от него . За местата с оголен фибран , би могло да се нанесе слой полиуретанов лак . По горе изложеното подобие на "катамаран " е с две ръце полиуретанов лак(водна основа ) и последващо пренебрежително напръскване с обикновен спрей на ацетонова основа .Идеята бе , само да добие цвят различен от сивия на вложения материал :)

    П.С. Извинете ме , в случай ,че бъркам понятията за основа на лак ... :)
    Благодаря ти за съветите !
    Ще пробвам няколко варианта за китване, ама не на корпуса...
    Единият ще е твоят, пък ще видим како ще се получи....
    Последна редакция от GMateev; 28.06.2012 на 18:45.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  2. #52
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    При моторите от тип 540, 550 и т.н. водното реално охлажда част от корпуса и магнитите.
    Роторът и колекторната част се охлаждат с обдухване от вградената турбинка.
    Затова е важно всички отвори в корпуса на двигателя да останат незакрити от водното и от станока.
    Ниската ефективност на водното при малка скорост може да се пооправи с по-голям диаметър
    на тръбичките или с принудителна циркулация - допълнителна помпичка.
    Ако конструкцията на корпуса на лодката позволява и циркулация на въздуха в нея - още по-добре.
    Имам предвид защитени отвори от пръски и вълнички, през които да влиза свеж (хладен) въздух.
    Друг важен момент при този тип лодки е осветлението и бордовите светлини при сумрак и нощен риболов.
    Добре е да се избере такава цветова схема, че да е ясна ориентацията при спряла лодка.
    Когато се движи е малко по-лесно, но в някои случаи движението е възпрепятствано в някоя от посоките.
    Стоян Пулевски '71 набор.

  3. #53
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    За водното още го мисля, най вероятно ще е с помпичка, относно светлините, отзад ще са червени, отпред сини, ще са направени с ярки светодиоди с интензитет 30 000 mcd.
    А относно управлението при нощен риболов ми е хрумнала една идея, но ще я споделя след като я пробвам.....
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  4. #54
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    Може би помпа, или турбинка както е при хеликоптерите с двг. Камера и телеметрия няма да навредят да се вижда колко е тока и температурата, че да не остане на 50 метра лодката без ток. Ако се куплира лодката и с един хеликоптер отгоре и да си стои там на нея вързан та при нужда лесно да се хвръкне и да я достави на брега
    Маи маи сега като се замисля един самолет с поплавъци и устройство за хвърляне на парашутисти /захранка/ на бръснещ полет ще върши много по качествено и по бързо цялата работа с това захранване, а и ще си играем повече от колкото да ловим риба

    http://www.youtube.com/watch?v=nW150U-RuTE



    Идеята не е лоша...но нека си говорим за ЛОДКА ЗА ЗАХРАНКА...
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    с Овчеполци ,общ.Пазарджик
    Мнения
    21

    лодка

    Моята лодка е с въздушно(вентилатор от комп) но съответно трябват и отвори по-лодката.

  6. #56
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Такава ми беше и първата идея, вентилатор от РС 80Х80 мм.и вентилационен отвор на горният капак...
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  7. #57
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    И от мен един глас за въздушното охлаждане . Сега си натъкмявам друг тип конструкция , защото горната се оказа трудно преносима макар ,че прикачната техника се разглобява с по две винтчета . Този ще е монокорпус и всичките карантии ще са вътре , включително и мотора за хелито :) и предвиждам да е с вентилатор ,като този посочен от Г.Матеев . Но трябва внимателно да се подходи с посоката на потоците за да е ефективно .
    Относно китоването .. щом искате да е на същата основа тоест в случай епоксидна ... може да си замесите малко смола с талк от аптеката ..после добавяте втвърдителя и нанасяте
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  8. #58
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    За водното още го мисля, най вероятно ще е с помпичка, относно светлините, отзад ще са червени, отпред сини, ще са направени с ярки светодиоди с интензитет 30 000 mcd.
    А относно управлението при нощен риболов ми е хрумнала една идея, но ще я споделя след като я пробвам.....
    Това ще бъде помпичката за водното охлаждане :

    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  9. #59
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Помпичката се оказа неподходяща за продължителна работа, поработи само 5 - 6 мин. Тази се оказа подходяща за случая, тъй като водата минава през нея и я охлажда:



    За кит ползвах този, който предложи и MUNS, върши работа:

    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  10. #60
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    с Овчеполци ,общ.Пазарджик
    Мнения
    21

    лодка

    Да се надяваме че няма да има проблем, като стой и във водата-кита.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен