+ Ново Мнение
Страница 5 от 18
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 41 до 50 от общо 172

Тема: ЛОДКА ЗА ЗАХРАНКА

  1. #41
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Може би помпа, или турбинка както е при хеликоптерите с двг. Камера и телеметрия няма да навредят да се вижда колко е тока и температурата, че да не остане на 50 метра лодката без ток. Ако се куплира лодката и с един хеликоптер отгоре и да си стои там на нея вързан та при нужда лесно да се хвръкне и да я достави на брега
    Маи маи сега като се замисля един самолет с поплавъци и устройство за хвърляне на парашутисти /захранка/ на бръснещ полет ще върши много по качествено и по бързо цялата работа с това захранване, а и ще си играем повече от колкото да ловим риба

  2. #42
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Така де така със самолет е най добре.
    А и за има нема 2 часа ще захраниш целия Гьол
    Със самолет може друга "захранка" да се Фурга и рибата сама ще си излиза.
    П.П. Малее от тия жеги почнах да ръся глупости, не че не си ми идват от вътре де
    Анатоли Бовянски
    София

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    с Овчеполци ,общ.Пазарджик
    Мнения
    21

    лодка

    Извинявам се за късното влизане в темата ама нямам време.За кита 1-во влакнест после обикновен-за коли.Охлаждане на мотора задължително-по не за мен де-съответно,ако е водно трябва необходима скорост за да сработи. С акумулаторите компенсирай тежестта(захранката),понеже е отзад на лодката.

  4. #44
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    Така де така със самолет е най добре.
    А и за има нема 2 часа ще захраниш целия Гьол
    Със самолет може друга "захранка" да се Фурга и рибата сама ще си излиза.
    П.П. Малее от тия жеги почнах да ръся глупости, не че не си ми идват от вътре де
    От мене самолета - носи 1 кило без проблеми, от тебе "другата захранка" и разправията със властите ако ни хванат Хахаха и мене нещо ме е ударила тази жега.
    ПС: Тои адаша се беше притеснил маи нещо за спецовете че не му пишат в темата ама сега ще оправим тази работа... ще станем набързо спецове та да можем и ние да пишем

  5. #45
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Хей момци...., независимо какво правим, то трябва да ни носи удоволствие и да си правим кефа, та ако ще и да правим глупости, ама да ни е готино !!!
    И мен ме хвана слънцето, че до сега бях навън да шкуря корпуса, ама сега ще пробвам с една студена биричка...
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  6. #46
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Много ли е грапав корпуса след обличането? Ако си шкурил, има ли оголен фибран?

  7. #47
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2011
    Мнения
    95

    :)

    Приложение 4969Приложение 4970Първата ми "лодка" от изолация работи добре , материали - каквото ми се намираше под ръка


    за данните :
    дължина 850 мм ширина 380 мм височина - основна 60 мм +30 мм за надстройката , материала е нещо като фибран , но предназначението му е за изолация на пода , т.е. е малко по-твърд
    , мотора е : http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...r%5FMotor.html
    , винта е : http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...tal%5F440.html ,
    спийда е ХК 120 авто ... на 3 клетки - скорост на придвижване - около 15 км/ч, консумация максимална 7 А , на 6 клетки излиза на глисаж ,благодарение на предните крилца :) . Има редуктор 1:2 ...защо?! и аз не знам
    - имах притеснения относно консумацията ... във втория вариант няма да присъства , "контейнерите" за захранката са от шишета с вместимост 0,5 л , стрелата отзад е , да носи въдицата , като се освобождава с команда на сервомашинката


    По темата : Има кит за коли , които е предназначен специално за предните капаци или тавани ... идеята е ,че тежи с около 40 % по-малко . Съветвам те да си потърсиш от него . За местата с оголен фибран , би могло да се нанесе слой полиуретанов лак . По горе изложеното подобие на "катамаран " е с две ръце полиуретанов лак(водна основа ) и последващо пренебрежително напръскване с обикновен спрей на ацетонова основа .Идеята бе , само да добие цвят различен от сивия на вложения материал :)

    П.С. Извинете ме , в случай ,че бъркам понятията за основа на лак ... :)
    Последна редакция от sides; 21.06.2012 на 23:01. Причина: допълнение
    Helmesi Agilery ¶ ¶

  8. #48
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Корпуса стана добре. Няма оголени места на фибрана.
    Последна редакция от GMateev; 28.06.2012 на 18:44.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  9. #49
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Полиестерният автокит има кофти адхезия към епоксидната смола. Не зная как ще е на лодката, но на стъклопластови детайли по коли, правени с епоксидна смола, се отлепва понякога.
    Друг вариант е кит за дърво, ползвам го за депронките:



    Като го намажеш тънко, на слънце е готов за шкурене след около 20 - 30 мин.

  10. #50
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Може ли да се ползва някакъв шприц кит, по-финен, по-лек, не съм наясно, затова питам....
    Последна редакция от GMateev; 28.06.2012 на 18:44.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен