+ Ново Мнение
Страница 17 от 18
ПърваПърва ... 7 13 14 15 16 17 18 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 161 до 170 от общо 172

Тема: ЛОДКА ЗА ЗАХРАНКА

  1. #161
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Ахаааа, стоплих, ами имате я, само да я тръкна и боядисам, заден ще има, само ми изясни идеята за транспондерна система.
    При гонките на еко тим Еко-експерт и мини еко тимове с по два или три модела участват. По правилник ако закъса модел влиза лодката с техническите лица да извади модела. Когато това се случи на долната права спасителната лодка трябва заобикаля транспондерната линия и при това положение гонката се разкъсва и е риск за моделите движещи се по трасето.
    Ако вместо спасителна лодка с технически лица се използва лодка като твоята, тя може да вади модели, без да се съобразява с кабелите на транспондера.

    През 2008 на такава гонка на еко експерт единият модел закъса, лодката отиде да го извади. В същия момент друг модел, в стемежа си да избегне удар със спасителната лодка, рязко променя треакторията си и се преобръща и гмурва. Лодката остана на място да го извади, ако той не продължи. Но моделът не изплува.
    Гонката бе прекратена моментално и отиде втора лодка и почнаха да издирват модела. Не го намериха. Естествено това е Китай и езерото бе източено
    и всички като щъркели нагазихме да търсим потопеният модел.
    И това не помогна и комисарят от партията назначи разследване. За радост, след като спасителната лодка бе прибрана и отдута, се оказа, че моделът е бил през цялото това време под нея.

    След този случай, при кръговете в китай има възможност организаторът да реши как да прибира моделите със модел или със спасителна лодка и технически лица.

  2. #162
    Наблюдател
    Регистриран
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    Quote Originally Posted by mitaka2001 View Post
    Здравейте.Днес открих темата и реших да се регистрирам във форума рискувайки или да ме напсувате или да почерпите.Като цяло идеята на колегата е много добра с няколко малки неточности.Направил съм някоя и друга лодка и ще се опитам да помогна.
    Първото което се набива на очи е--защо катамаран,хидродинамиката е много важна и за КПД-то,лодката трябва да е икономична.На язовира няма много възможности за зареждане на батерии,а някой път трябва и скорост.
    Защо оставяш фибрана вътре-фибрана пие много вода.След третия излет ще тежи не 2,5 а 25 килограма.Направи си калъп и си излей корпус.Захващането на вътрешните компоненти е много по здраво за смолата от колкото за фибрана
    Защо епоксидна смола-полиестерната е за предпочитане.По здрава е,по евтина и по бързо се работи с нея.
    И в никакъв случай стъклен плат.За ръчно формоване се използва стуклен мат а с плата се прави единствено стуклотекстолит при налягане 200 тона на см/2 за да се обмокри.
    Закупил съм над 20 електродвигателя докато стигна до правилния-двигател от автомобилно парно.Лесно е-вземаш мултицета и един акумулатор,отиваш в автоморгата и си избираш най икономичния с най дебели намотки на ротора/повечето са отворени заради охлаждането и се виждат/На тези двигатели не им трябва охлаждане,след едночасова разходка по езерото е с човешка температура,бавнооборотни са/не им трябва редуктор/ а консумацията е около 3 ампера във вода/зависи от винта/Зарежи принудителното охлаждане защото лодката трябва да се затваря херметично,за риба се ходи не само при слънчево време.При вятър и вълна от 15 сантиметра знаеш какво става.Естествено след работа лодката се отваря защото от терморазликите се получава конденз.
    Защо искате да слагате скъпи винтове при положение че има полиамидни винтове на 2лева и 50 стотинки в моделарските магазини и са с достатъчна здравина.
    Ходя по някога за риба и знам,че съвременните шаранджийски монтажи са доста сложни и скъпи и повечето рибари предпочитат монтажа да е изпънат за да не се оплита,така че е добре контейнерите да са тесни и дълги поне 40 сантиметра.
    На първо четене за това се сещам.Ако има някакъв интерес,ще се радвам да споделя каквото знам.
    Поздрави
    Електромотор за парно на лада, консумация 1А без натоварване, диаметър на корпуса 6см, диаметър на оста на ротора 6мм. Цена 22,40лв. нов (по авто моргите искат пак по толкова, като не е ясно колекторит в какво състояние са).
    с резба http://amavto.com/object.php?id=1711
    със зегерка http://amavto.com/object.php?id=1712
    Сори ако оспамвам темата.

  3. #163
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    3

    Дадох просто пример за мотор с около 4000 оборота,а всеки сам си решава за себе си.Аз лично не бих разчитал много на руската техника а тези от автоморгите повечето са открити и се вижда състоянието на колектора и четките.

  4. #164
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Това за източването на езерото е забавна гледка....Но няма проблем ще я прекръстим от bait boat на rescue boat, и лишаваме спасителя на Гребната база от кебапчето. Някакви доработки по корпуса ?!
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  5. #165
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Според мен нищо не му трябва на корпуса
    http://www.youtube.com/watch?feature...-DR4ltdgc&NR=1

  6. #166
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Вкара ми муха в главата, не ми беше идвало на ум, ще я направим, и без това, като рибарска вече няма кой да я ползва, за съжаление. Разстоянието между корпусите е 180 мм. светлият отвор.
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  7. #167
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by GMateev View Post
    Това за източването на езерото е забавна гледка....!
    Това е много сериозна тема.
    повярвай ми в Гуанджоу има специализирано езеро само и единствено за нуждите на корабомоделния спорт.
    През тъмната част на денонощието вместо вехи има светлини от дъното. За мен това беше изумително.

    Темата е сериозна защото моделните спортове генерират интелект и умения. На държавен апарат като нашия, това пречи защото електоралните единици трябва се управлявят лесно.
    Съответно ни считат като група откачалки с неизживяно детство.
    Иначе ако ще преобразуваме мозъка в мускул ще сме подпомагани вместо да сме дискриминирани.

  8. #168
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    3

    http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen

    Ако изгледате клипчето докрай,ще разберете че освен спасителна ще ви трябва и рибарска лодкаМоже да не изоставате напълно първоначалната идея.

  9. #169
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    На едно състезание за скоростни мой приятел разхвърча модела си след удар в костенурка.
    В този случей кво трябва?

  10. #170
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    Да, да им е честит празника!
    И да почнат да разбират поне от риба или да помогнат на нас неразбиращите да различаваме "RED Snapa" , която ни се пробутва за Сьомга в определени рибни завединия от истинската такава.
    Все пак, току виж сме пропустнали да обогатим МОЛ-овата си култура.
    След като „колегите” рибари не възползваха от предоставената им възможност да бъдат полезни на моделистите с познания и опит дойде време и за отговора на въпроса при това цветно онагледен.
    Така изглежда Чрвената Снапа (с уговорката,че не е успяла дя си скрие годинките)




    Фирми, предимно гръцки, я пробутват на снабдителите на елитни рибни ресторанти за Съомга.
    за целта се отделят еднакви средни по големина и тегло 5 - 7кг като тези от снимките по долу




    Като излезе от фурната не се различава много, но си е риба в екваториялен басейн не в субполярен и е 5-8 пъти по евтина.


    Наздраве !
    че барбекюто чака
    Последна редакция от Иво горанов; 31.03.2013 на 18:22.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен