+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 10

Тема: Универсална стартерна кутия "всичко в едно"

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Изклучително Впечатляващо

    Георги
    като гледам с къкво професионално отношение подхождаш към всеки детайл здраво се замислям дали въобще моето е моделизъм.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Иво, благодаря за добрите думи и комплиментите!

    Уви, далеч не е професионално. Щеше да е такова, ако всички куплунзи ми бяха еднакви, с еднакви цветове, подредени в една посока и вътре всичко да е по-пригледно...
    Но времето ми напоследък е по-ценно и от злато, а средствата се топят като пролетен сняг. Всъщност то (времето) изцяло липсва и потопен в останалата мизерия се чудя как изобщо успявам да свърша каквото и да било.
    Щеше да е перфектно, ако не ме бяха викали по спешност цели 6 пъти, докато в рамките на ден и половина се опитвах да направя кутията... Така мислите ми се разводняват и допускам грешки и компромиси, но няма друг начин поне в близките година и половина. Така че работата по тоя проект е леко претупана и всичко е събрано колкото да мяза на нещо и да работи. Можех да подредя и преокабеля оригиналните свръзки, но не остана време.
    Нищо, нека има малко кусури за кадем.

    Росимир позна - тия дни е дъждовно и се занимавам с глупости... Разбира се, че при наличието на един стартер Align и една свястна запалка от същата марка, цялата тая галимация е ненужна, но при тяхно отсъствие си е удобничко.
    Георги Русинов

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Добрата стара стартерна кутия ми служи вярно по отношение на моделите. Но все пак тя по оригиналния си замисъл е къмпинг-оборудване. Затова днес се снабди с мощен диод, който да служи като аварийна лампа когато няма ток вкъщи (да цикля акумулатора) и за осветление когато лагеруваме семейно на палатка.

    Като видя един почивен ден и започвам да мисля дивотии...

    Click image for larger version

Name:	18.04.14 - 1.jpg
Views:	1187
Size:	71.3 KB
ID:	6808Click image for larger version

Name:	18.04.14 - 2.jpg
Views:	1145
Size:	45.9 KB
ID:	6809Click image for larger version

Name:	18.04.14 - 3.jpg
Views:	1163
Size:	41.1 KB
ID:	6807
    Георги Русинов

  4. #4
    Наблюдател Аватар на Lock-on
    Регистриран
    Dec 2013
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    28

    Това с диода си е перфектно решение за такова устройство като допълнение, ниска консумация и мощен поток фотони. Но ми се струва, че по-правилното място на диода би било отстрани на кутията, /ако има подходящо място, разбира се/. Понеже така ще ти свети повече в очите ми се чини, като гледам фотото.
    - Поздравления за устройството! Хареса ми.
    Веселин Щ.

    С кеф си направен, с кеф си живей!

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Радвам се за забележката!

    В интерс на истината доста мислих къде да разположа диода. В горната страна на кутията има изваждаща се дръжка. Мислех да е някъде в предната част или отстрани, но кутията е "боец" - тя има задача да обслужва палене и зареждане на модели, да се търкаля в багажника и да се подрежда сред други аксесоари към моделите - куфари с апаратури, генератор, туби, столове, маси и т.н. Все твърди предмети, някои с остри краища. Отстрани диодът би бил незащитен и може да се счупи или надраска. Затова реших да го сложа отгоре под дръжката. Така при транспортиране няма как да се повреди, а кутията има гумени крачета и на гърба - тя може да стои легнала.
    Принципно кутията е предвидена да се закача в горната част на палатка и може да свети дифузно нагоре или насочено надолу. Към диода разработих бяла "шапка", която се щраква за него и така светлината става мека, дифузна и осветява много добре средноголяма стая така, че да може да се чете книга.

    Ще направя читави снимки тия дни. Аз доста си падам по подобни джаджи.
    Георги Русинов

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    колко вата е диода?
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Между според измерването ми консумацията е около 8,5 вата. Чипът на пръв поглед е около 30-ватов, може би и 50, но драйверът го ограничава. Иначе му е нужно охлаждане. В този си вид загрява почти до границата на поносимост на пръстите ми - около 55 градуса. Върви си с фабричен драйвер, който е доста малък и не го разгледах подробно.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 13
    Последно мнение: 28.02.2015, 12:00
  2. "Карибски пирати"
    от steysi_gb във форум: Други плаващи модели
    Replies: 5
    Последно мнение: 25.04.2011, 22:59
  3. Акумулатори за класове" М"
    от steysi_gb във форум: Радиоуправляеми модели
    Replies: 12
    Последно мнение: 24.03.2010, 10:07

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен