+ Ново Мнение
Страница 7 от 9
ПърваПърва ... 3 4 5 6 7 8 9 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 61 до 70 от общо 82

Тема: Тренер за пилотаж и акробатика

  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    А не може така ще трябва и аз да се заровя из кашоните. Сърбят ме ръцете като ви гледам.

  2. #62
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Хехе радвам се че модела се харесва. Вече е клониран в няколко бройки, надявам се да донесе щастливи мигове от пилотажа на рц самолети както е донесъл на мен през изминалите две години! Само пак да си кажа не го препоръчвам за първи, или втори модел ако е с максимални разходи на клапите ! Разбира се има едно голямо предимство лазери бол, както моя, така и всички други така че винаги може да се резне при нужда дадена част.

  3. #63
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Довършихме разработката на бензинчо. Не е напълно разработен нацяло, но следващото палене вече ще е при облитането-тоест е готов за полети този модел с този бензинов двигател 9 кубиковия. Няколко пъти брадясах докато се разработи и му се изглади работата. Изгоря до тук около 1,5 литра бензин за 3-4 дена през последния месец. Много е икономичен този двигател, един резервоар 180мл. бензин на обороти около и малко над средните ни дава 20-25мин работа. На клипчето се вижда и чува как работи.
    https://www.youtube.com/watch?v=EmlqnccJTC8

  4. #64
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2014
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    2

    Днес отидохме на поляната да облитим моят модел Г55 с бати Гошо. Палнахме бензинката, и го литнахме. Бати Гошо го излетя от земята, след 2-3 минути полет за тримиране тои ми даде управлението. Имаше силен вятър на пориви към 6-8 м/с, и следователно модела често беше неподвижен спрямо земята. Ето клипче да видите: https://www.youtube.com/watch?v=NK3d...ature=youtu.be

  5. #65
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Браво на вас !
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  6. #66
    Потребител Аватар на Bruchpilot
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    84

    Блазе Ви, карате, правите си кефа, а ние тънем в блата и ракитаци...
    Константин Фъртунов

  7. #67
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Днес най-сетне отделих време за профилактика на моя бензинчо.
    От Жоро Русинов научих едно много важно нещо преди време - китайски мотор ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се разглобява и се промива защото няма начин да липсват боклуци вътре.
    Та и моя е така...
    Напълно разглобен и старателно промит изцяло, детаил по детаил....
    Оставих синята шайба с магнита (подаващ сигнал на датчика на Хол) на дъното на съда да събира стружките
    Естествено имаше какво да полепне по него:
    Click image for larger version

Name:	str3s.jpg
Views:	542
Size:	290.7 KB
ID:	6882

    Click image for larger version

Name:	str1s.jpg
Views:	530
Size:	364.2 KB
ID:	6883

    А алуминиевите се утаиха на дъното:
    Click image for larger version

Name:	alstrujki.jpg
Views:	537
Size:	179.1 KB
ID:	6885

    Забърсах с пръст и "без да искам" се получи това послание към китайското машиностроене:
    Click image for larger version

Name:	IMAG4015s.jpg
Views:	542
Size:	417.3 KB
ID:	6884



    Зяпнах като премерих дали има разлика по диаметър на буталото - има 0,08мм!!!, а уж е шлайфано! Карай... нали има сегмент. Добре, че ризата (буталната втулка) няма изкривяване.
    Надявам се утре вече да бръмчим!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  8. #68
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Полечка зяпвай да не влезе някоя муха!

    Нормално е буталото да има разлика в диаметрите поне на 3 места. Това е свързано с топлинните му разширения и някои други фактори. Обикновено при сегментните мотори най-плътна е полата. Буталото би трябвало да има форма на обратно буренце (или поне в повечето случаи е така), в зависимост от конкретното решение на производителя. Можеш да си сигурен в едно - детайлите ти са изработени с точност минимум 3 хилядни от милиметъра! Можеш да си абсолютно сигурен в това!

    Стружките... съвсем нормално е да ги има и да са толкова. Не само при китайските производители, но при всички производители. Вадил съм повече стружки от Сайто (уж едни от най-добрите). Стружки ВИНАГИ има в новите мотори и е въпрос на избор дали да се премахнат с чистене или на "самотек". Просто повечето потребители не знаят за въпросните стружки и не се вманиачават много. Няма да се случи кой знае какво, ако човек просто запали новия си двигател. Но ако преди това го измие, удължава живота му и почесва самолюбието си, че е свършил нещо полезно.
    Това не е мания, а начин на мислене. Аз разглобих чисто новия си мотоциклет вчера (подарък от жена ми за Гергьовден) само за да се уверя, че всичко вътре е наред... е и да извадя някоя и друга стружка.
    Георги Русинов

  9. #69
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Благодаря Жоро за уточнението!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  10. #70
    Потребител Аватар на Bruchpilot
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    84

    Хайде честито и давай да почваме с разработването, че и аз съм мераклия да го видя!
    Константин Фъртунов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен