+ Ново Мнение
Страница 6 от 9
ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 8 9 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 51 до 60 от общо 82

Тема: Тренер за пилотаж и акробатика

  1. #51
    Наблюдател Аватар на веселин пянков
    Регистриран
    Mar 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    28

    Вчера беше един ужасен ден на нашата полянка, витаеше някакво проклятие.Там бяхме Гого,Николай и аз.Николай си тръгна пръв със счупен хоризонтален стабилизатор на планера.Взехме да облитаме моят горноплощник след около 2 минутен полет отказа втори канал на приемника-елерони,модела така се закопа,че една трета от тялото стана на трески.Събрахме го наливно и полетите за мен приключиха.Гого подготви тренера 46 излетя и не след дълго едното крило се отдели от модела има го на клипа,събрахме и неговия модел като моя.От 3 модела цял остана само планера на Ники.За 2часа време 3 счупени модела.Дано повече никога да няма такива ужасни дни на нашата полянка.

  2. #52
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Е-е-е, не ви е бил ден...
    Ние вчера се съдрахме от полети без един краш... Айде възстановявайте и пак на поляната!
    ...Трябва да почнем и ние да ги чупим, че взеха да ни омръзват, да понаправим някой нов...
    Стоян Пулевски '71 набор.

  3. #53
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Модела го възстанових и е готов за нови полети. Направих си задължителния 10 минутен тест на земята, за да не се получи инфекцията във въздуха и на следващия полетен ден ще го облитам отново.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	G-55 sled remonta 10.III.2013.JPG‎
Views:	693
Size:	93.2 KB
ID:	5647  

  4. #54
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Най-накрая направих правилния колесник за този модел. Използвах пружинна стомана със сечение някъде 20х2мм., пръснах я с аерографа в бял цвят. Поради по-голямата дължина на тази пластина спрямо предишния тел, модела има достатъчен ход нагоре, и на долу даже и при по твърди кацания. Гумите се държат добре при неокосена трева и няма да ги менкам. Сега ще трябва някои слънчев ден да сменя моторамата отново със старата, така че ауспуха на двигателя да сочи на долу, и да си бъде пак под тялото на модела. Тъй като модела се оказа успешен и може всичко което се сетя и мога, даже и доста повече, в същото време не е сривен, прощава грешки, може да лети както бързо така и бавно че даже и да си планира добре при угаснал двигател то трябва да помисля как да затворя носа с подходящ обтекател , да сложа конус на витлото, и да измисля някаква кабинка с човече за да добие модела нацяло завършен и малко по културен вид. Витлото 11х5 с което правих разработката на двигателя и изгорих около 5-8 литра гориво го смених с 12х5, и скоро време след още някъв литър ще монтирам и 12х6.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	42.s kolesnik.JPG‎
Views:	621
Size:	127.0 KB
ID:	5776  

  5. #55
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Модела G-55 вече има нов собственик. Подарих го на малкия Крум от нашия авиомоделенклуб за да се учи с него на пилотаж и акробатика. Той усвои тази зима тренерите и основните фигури с бихлера и после с депроновия Миг-29 така че това му идва трети модел по ред и си беше време да се качи на нормален самолет. Оборудвахме го с друг двигател - бензинов 9 кубиков за по лесно обслужване, и по лесно снабдяване с гориво.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	2.Krum s G-55.jpg‎
Views:	591
Size:	226.4 KB
ID:	6749   Click image for larger version

Name:	1.Krum s G-55.jpg‎
Views:	593
Size:	200.5 KB
ID:	6750  

  6. #56
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Честито на Крумчо! Много успешни и безаварийни полети му желая!
    Гого, разкажи моля, как се държи модела с този мотор ? Какви са ти впечатленията от бензинчо ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  7. #57
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Мотора още не е летял, има към 250-300мл. бензин на земята само изгорени с цел разработка и опознаване. Добре се държи, харесва ми, отворих го и нищо нередно дето да ми направи впечатление не видях. След десетина литра бензин, или едно 50 часа във въздуха ще знам със сигурност как е, и чак тогава ще имам твърдо мнение.

  8. #58
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Гого, бензиновите имат ли някакви изисквания за начина на монтаж?
    Имам предвид с цилиндъра нагоре-надолу-настрани?
    Влияе ли се работата му от това?
    Стоян Пулевски '71 набор.

  9. #59
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Стояне, не съм чул или прочел някъде за такова изискване. Ние си го монтирахме с вертикален цилиндър за да е по лесно облужването му, центровките, и евентуално почистване след полети. Първото голямо предимство което видях вече е че след като е работил няма нужда да се хаби метанол и време за почистване от вън и вътре-няма го рицина който по принцип цапаше основно метаноловите двигатели.

  10. #60
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    И такааа.... и аз се метнах в бързея с пушещите моторетки. Първи модел
    Реших, че това ще бъде модела на Гого.
    Защо ?
    Ами накратко: защото това е добре направен модел, изпитан!
    Статията е много добре написана и беше логично да се спра на този модел. Разбира се при една калкулация на времето, което ще впрегна в направата на модела, материалите ... може един готов да ми е по насметка.
    Но... искам аз да го направя. Това ще ми бъде много полезно като знания и опит занапред.
    Почивните дни около празниците и неспирните дъждове определено си бяха катализатор на самолетостроенето

    Ето и моите резултати до момента:

    Click image for larger version

Name:	IMAG3786s.jpg
Views:	603
Size:	372.3 KB
ID:	6814

    Click image for larger version

Name:	IMAG3788s.jpg
Views:	617
Size:	385.2 KB
ID:	6815
    Последна редакция от smarty; 14.05.2014 на 17:45.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен