+ Ново Мнение
Страница 4 от 9
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 82

Тема: Тренер за пилотаж и акробатика

  1. #31
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Залепих и лентички балса върху всяка една нервюра за да залепне и да се опъне по добре фолиото с което ще обличам накрая.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	30.Polukrila 1.VI.2012.JPG‎
Views:	689
Size:	118.3 KB
ID:	4853  

  2. #32
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Самолета доби вид, сложих крилата към тялото за да видя как ще изглежда горе доле когато го довърша. Мисля че има добра визия :) .
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	31.Samolet Gogo polugotov 3.VI.2012.JPG‎
Views:	809
Size:	112.8 KB
ID:	4858  

  3. #33
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Направих си и гуми. Както се вижда от снимките нагоре по темата първо използвах оригинален купешки колесник от 4мм. пружина тел, и купешки гуми 60мм диаметър. После обаче се оказа че купешкия колесник идва нисък и намерих 3,5мм пружина тел от която го направих малко по високо да е тялото от земята. Купешките гуми обаче бяха с 4мм отвор и не ставаха добре, отделно че тези гуми с 60мм диаметър при малко по висока трева спираха самолета все едно е на ръчна, а при най-малката дупцица в земята спираха гадно. За целта реших че е добре да си направя сам гумите по една супер лесна и проста технология и със малко по голям диаметър-85мм. за да съм по добре при излитане и кацане от трева и бабунки. За целта трябват два цилиндъра от полиамид/някаква пластмаса/ с външен диаметър 10 до 15мм и вътрешен точно по телта 3,5мм.-това ще бъде основата на джантата. Страниците на джантите по стар мои обичаи са си от капачки от безалкохолно -в този случаи от фанта. Самата гума изрязах от поролон-използва се при опаковане на разни видове уреди и машини-който не го знае какво е то това е нещо средно между дунапрен, стиропор и пластмаса като е меко и поресто. Може и някаква пореста гума да се ползва, но е значително по тежка. Двете гуми ми дойдоха к-т 20 грама общо, и мисля че са идеални, и като тегло, и като размер 85мм. в диаметър са. След време може да ги боядисам в черен цвят, но за сега си остават бели.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	Gumi 85mm. gotovi.JPG‎
Views:	700
Size:	67.3 KB
ID:	4868   Click image for larger version

Name:	Gumi 85mm. zagotovki.JPG‎
Views:	695
Size:	115.1 KB
ID:	4869   Click image for larger version

Name:	Gima 85mm.-10gram.JPG‎
Views:	713
Size:	77.1 KB
ID:	4870  

  4. #34
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    След близо два месеца престои отдаден на рибарство, почивка море и т.н. други дейности,реших че трябва да довърша този модел. По него останаха да се направят два елерона и да се облече крилото с фолио. За целта тази вечер направих единия елерон. Конструкцията му е проста, състои се от 8 ребра направени от 3мм шперплат обшити отгоре и от доло с 2мм дебела балса, а отпред 10мм балса за да бъде яко залепването на пантите, също и да придобие по голяма здравина целия елерон.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	32.Eleron.JPG‎
Views:	661
Size:	30.7 KB
ID:	5216   Click image for larger version

Name:	33.Eleron.JPG‎
Views:	637
Size:	26.5 KB
ID:	5217  

  5. #35
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Направих и втория елерон, после облякох цялото крило с фолио-отгоре бяло, отдоло червено.
    С тази стъпка приключих със самия самолет като конструкция. Теглата ми до тука са:
    -тяло със хоризонтален и вертикален стабилизатор=388грама
    -Крило-532грама
    Общо тегло на гол самолет=920грама.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	34.Krilo 532gram.JPG‎
Views:	628
Size:	65.2 KB
ID:	5222  

  6. #36
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Монтирах двете серво машинки за управлението на вертикалния и хоризонталния стабилизатор. Използвам стандартни серво машинки с усилие от 6кг. Трябва да стигат за 2кг самолет.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	35.Servo vert stab.JPG‎
Views:	642
Size:	86.9 KB
ID:	5224   Click image for larger version

Name:	36.Servo xor stab.JPG‎
Views:	635
Size:	95.9 KB
ID:	5225  

  7. #37
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Модела е готов.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	38.Gotov za polet 22.VIII.2012.JPG‎
Views:	713
Size:	93.2 KB
ID:	5241  

  8. #38
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Задвижването на елероните съм го реализирал по този начин. За начало използвам 2кг серво машинки на всеки елерон. При нужда има място да се разшири отвора и да се поставят по мощни серво машинки. Тягата е от спица на колело която е с диаметър 2мм и си има нарязана резба М2 в единия краи.
    Преди облитането доста се чудя дали да не усиля малко колесника за всеки случаи, или да го облитам така както си е сега този колесник от 3,5мм стоманизирана пружинна тел.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	40.Eleroni servo i tiagi.JPG‎
Views:	635
Size:	41.8 KB
ID:	5245  

  9. #39
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Тествах в продължение на десетина минути всичките серво машинки /управлението/ на модела. Този тест го правя винаги за да разбера ако някои от серво машинките, вес, или приемника дадат дефект в първите няколко минута работа то да не бъде във въздуха. Снимах и клипче:

  10. #40
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Едно от най-важните неща преди полет/облитане/ е самолета да има правилен център на тежеста. Центъра на тежеста при различните видове модели и стилове на летене е различен. При тренерите примерно тои е на около 20 до 28%, при по нормалните самолети варира от 25 до 33%, и вече когато се търси супер маневреност по вертикала и хоризонтала може да си позволим дори до 40% но там вече летят само големите майстори с подходящи самолети и управление. В такъв случаи като този /самоделен самолет/ с трапецовидно крило когато няма кой да ни каже къде точно се намира центъра на тежеста използвам една стара методика от на дядо ми младежките години описана във почти всички книги от едно време. За да не забравям и точно къде трябва да подпирам самолета залепих и два бели кръга от доло на крилото които да ми подсказват на полето къде точно да търся центъра на тежеста. Кръговете съм ги избрал с такъв диаметър 15мм. че в предния им край да имам Ц.Т от 28% ,а в задния им край да имам Ц.Т. от 33%. При този модел накичен и готов за полет Ц.Т. ми дойде на 34%. Това идва идеално ако съм усвойл самолета и го знам как лети, но за първото облитане ми се вижда доста множко, затова ще го направя чрез тежест в носа да бъде на около 28% при първите няколко полета, и чак след като усвоя модела ще го върна постепенно на два или три пъти до 34%.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	zentar na tejesta pri g55.jpg‎
Views:	642
Size:	26.8 KB
ID:	5246   Click image for larger version

Name:	41.Markeri za zentar na tejesta.JPG‎
Views:	623
Size:	97.2 KB
ID:	5247  

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен