+ Ново Мнение
Страница 3 от 9
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 82

Тема: Тренер за пилотаж и акробатика

  1. #21
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Click image for larger version

Name:	3.sborka gogo akrobat.jpg
Views:	942
Size:	53.8 KB
ID:	4553 Click image for larger version

Name:	2.krilo gogo akrobat 3d 7.v.2012.jpg
Views:	950
Size:	46.2 KB
ID:	4554

    Получих всичките нервюри от крилото и общия поглед в солид ворк. Бавно и полека се придвижвам и към края на този проект.
    Започвам да се чудя дали да не направя по едно заобляне отгоре и отдолу на тялото, кабина и нос, за да се получи точно копие на ЯК-55 в мащаб 1:6. Реално разликата от копие на ЯК-55 е само в тези 4 неща който нарочно не съм сложил за да икономисъм тегло, и който според мене не са важни за летателните качества на модела.
    Последна редакция от Gogo55; 21.06.2014 на 08:39.

  2. #22
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    След едносечмично прекъсване отдадено на размисли, и много четене реших да променя профила на крилото. Мисля че 18% дебелина ще дойде доста, и ще се вдигне много челното съпротивление което ще наруши много качествата на планиране на самолета. За сега се спирам на един профил начертан от мене като е много близък до някои профили на купешки модели, но има и малко от оригиналния си профил както и от Е-474. Ако не ми мине друга идея през главата след още около час чертане тези дни крилото ще е готово за рязане. За сега пак спирам малко с чертежа за ден примерно за да осмисля подробно какви предимства и недостатъци ще имам от този профил.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	2.krilo gogo nervuri.jpg‎
Views:	914
Size:	49.7 KB
ID:	4562  

  3. #23
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Тази сутрин с кафето довърших нацяло и това крило в солида-второ поред за този самолет. Готово е за рязане на лазера, но преди да го отрежа ще помисля още малко. Може и трето крило да начертая че то иначе слепките стават лесно и бързо, за има няма час крилото трябва да е слепено след като нарежа нервюрите.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	3.krilo gogo nervuri.jpg‎
Views:	871
Size:	51.4 KB
ID:	4563   Click image for larger version

Name:	4.krilo gogo nervuri.jpg‎
Views:	891
Size:	41.2 KB
ID:	4564  

  4. #24
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Реших да не се чудя повече по това крило и да го режа. Нервюрите дойдоха 94грама и така като гледам спокойно ще се вместя в тегло под 400грама за готово крило каквато ми беше и първоначалната сметка. С тези нервюри приключих с използването на шперплат по самолета, до тук отиде едно парче с размери 84х86см и дебелина 3мм., на цена от около 12лв. за целия модел. Следва и лошия момент за другата седмица трябва да купувам балса . за да довърша крилото като го облеча в предната 1/3.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	20.Nervuri krilo 94 gram 19.V.2012.JPG‎
Views:	890
Size:	100.8 KB
ID:	4565   Click image for larger version

Name:	5.nervuri za lazer v sw2007.jpg‎
Views:	884
Size:	27.4 KB
ID:	4566  

  5. #25
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    След 6 дневно чакане най накрая тези от еконт се сетиха че трябва да ми доставят експресната пратка с балса която трябваше да е тука преди седмица. Изглежда за еконта е много важно като приемат поръчка от днес за утре да я мотат нарочно с цел да ме бавят. Иначе ако бях използвал друга куриерска фирма трябваше през изминалите 4 почивни дни да съм слепил и двете полукрила. Как да е, и това го преживях и днес когато ми дойде балсата започнах да слепвам едното полукрило.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	21.Krilo slep 28.V.2012.JPG‎
Views:	902
Size:	85.6 KB
ID:	4839  

  6. #26
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    След двата силови лонжерона продължих със слепките. Едното полукрило взе да добива вид.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	24.Krilo slepvane 28.V.2012.JPG‎
Views:	938
Size:	126.0 KB
ID:	4842  

  7. #27
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Възела за закрепване на двете полукрила към тялото също е готов. Те ще се притискат към тялото посредством пружина или ластик с кукички което ще ги придърпва едно към друго, а по средата ще бъде тялото им. За да не махат крилата при влизане, или излизане от дадена фигура в тях ще има силов лонжерон с правоъгълно сечение 9х21мм. също от шперплат. Сглобяването/разглобяването им към тялото ще става за минутка-просто се нахлузват на този силов лонжерон от двете страни на тялото, и със пружинката се фиксират. Нарочно не го направих със тръба този силов лонжерон, а реших да е шперплат за да се чупи лесно при краш, и двете полукрила да си остават цяли.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	25.Krilo zakrep 29.V.2012.JPG‎
Views:	946
Size:	127.7 KB
ID:	4843  

  8. #28
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Продължавам с двете полукрила, каквото направя по едното веднага след това повтарям и на другото полукрило за да станат горе доле едновременно и двете. След възела за закрепването им идва ред на усилването на лонжерона. Това усилване го правя с балса 2мм дебела с вертикално разположени нишки. При натоварване двата лонжерона работят единия на опън другия на натиск-тоест те трябва да стоят идеално прави и да не се гънат-поради тази причина лепя тази балса с вертикално разположени нишки така че да ги държи винаги успоредни един на друг и идеално прави. Получава се кутиобразен лонжерон тип кесон със правоъгълно сечение. Двата силови лонжерона ми са борови летвички със сечение 9х5мм. Нарочно реших да използвам доста по дебели летвички от колкото е нужно при нормален модел, за да получа и доста повече здравина на крилото като цяло.Тази здравина ми трябва защото модела е за всеки ден, за пилотаж и за три де, което значи че ще вижда много зор във въздуха от всякакви видове претоварвания. Затова реших да се подсигуря от всякъде доколкото мога в границите на разумното. Разбира се тази здравина ще я получа за сметка на по-голямото тегло, но тъи като тялото ми се получи доста по леко спрямо предварителния разчет реших че тука мога да си го позволя това тегло и тази здравина.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	26.Krilo slep 29.V.2012.JPG‎
Views:	870
Size:	131.6 KB
ID:	4847  

  9. #29
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Обличам предната 1/3 на крилото с балса 2мм./можеше и 1,5мм./ За да се получи добра слепката след като намажа с лепилото и поставя двата листа балса увивам със ластичен бинт-той стяга равномерно двете пластини балса към крилото като силата му не е нито силна, нито слаба. По принцип така се получава едно равномерно натискане по цялата площ което осигурява добро слепване. Тази седмица ми е доста натоварено и затова мога да отделям само по 20-30 мин за модела.Поради тази причина крилото ще стане за няколко дена, вместо за няколко часа.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	27.Krilo slep 30.V.2012.JPG‎
Views:	940
Size:	123.1 KB
ID:	4850  

  10. #30
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Крилото може да се каже че е готово. Остават елероните да направя. Ако не ми мине котка път, и времето позволява - тоест да не вали другата седмица може и да облитам.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	29.Krilo 30.V.2012.JPG‎
Views:	895
Size:	106.7 KB
ID:	4851   Click image for larger version

Name:	28.Krilo slep 162 gram 30.V.2012.JPG‎
Views:	850
Size:	62.4 KB
ID:	4852  

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен