Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
Какво е сигнал -85dBm и какво е заглушаване -103/105 ? Спрямо кое?Децибела е логаритмично отношение между две нива , как го мерите .Какво имате на 100м например или на 10м?Даите ми го в пъти!!Колко са загубите на пакети в проценти при това затихване на 10 километровата дистанция или не го отчитате и защо ще спрете да произвеждате съвършенната система дето с 25 mW покрива 25 километра и ще почнете да произвеждате безумни мощности от 500mW и нагоре. Просто питам като един потенциялен клиент
Човека ги чете тези неща от екрана на OSD-то. Да се надяваме, че приемника ги измерва вярно. -85dBm означава, че приетата от приемника мощност е с 85 dB по-слаба от предавател с мощност 1 mW, който е приет за еталонен с ниво 0 dBm. Това заглушаване и аз не знам какво е - няма такава терминология. Може би това е съотношението между излъчената и приетата мощност - знам ли, превода от испански го прави Google, a той доста често ръси измислици, особенно в техническата терминология.

Така или иначе аз вече съм се жертвал да направя тестове и ще ви цитирам по-точни данни от еталонни измервания.