Визуализирани са от 1 до 10 от общо 35

Тема: Двупосочно дигитално излъчване на 869-915Mhz

Threaded View

  1. #10
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    10km със стандартен сетъп при пряка видимост и добра проходимост на атмосферата при мощност 500мW реални не са никъкъкъв проблем даже и със самоделни неща с каквито аз работя, качете се на връх Ботев или на друг някои връх, дигнете една мачта и после обхождайтъе с един патч отдоло насочен към върха да видим до къде ще се стигне
    Връх Ботев ми е малко далече, а тук около Варна няма толкова висока точка. Единственото място за което се сещам е от кв Галата до нос Калиакра, има 50 км разтояние, може да се уреди една демонстрация стига да има заинтересовани.

    Относно обхвата от 25км с 25mW го дадох като пример, но бих искал да погледнеш характеристиките на този и на този модул предавател. Вече не се произвеждат до колкото знам, целта на производителя е с един и същ предавател 500mW да се постигат различни обхвати в комбинацията с различни по чувствителност приемници. А за военни нужди има и друга серия, която не е за любители авиомоделисти и по тази причина не я предлагаме в магазина за сега.
    Поздрави.
    Последна редакция от dakata44; 05.05.2012 на 10:36.

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен