+ Ново Мнение
Страница 2 от 4
ПърваПърва 1 2 3 4 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 35

Тема: Двупосочно дигитално излъчване на 869-915Mhz

  1. #11
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Какво е сигнал -85dBm и какво е заглушаване -103/105 ? Спрямо кое?Децибела е логаритмично отношение между две нива , как го мерите .Какво имате на 100м например или на 10м?Даите ми го в пъти!!Колко са загубите на пакети в проценти при това затихване на 10 километровата дистанция или не го отчитате и защо ще спрете да произвеждате съвършенната система дето с 25 mW покрива 25 километра и ще почнете да произвеждате безумни мощности от 500mW и нагоре. Просто питам като един потенциялен клиент
    Човека ги чете тези неща от екрана на OSD-то. Да се надяваме, че приемника ги измерва вярно. -85dBm означава, че приетата от приемника мощност е с 85 dB по-слаба от предавател с мощност 1 mW, който е приет за еталонен с ниво 0 dBm. Това заглушаване и аз не знам какво е - няма такава терминология. Може би това е съотношението между излъчената и приетата мощност - знам ли, превода от испански го прави Google, a той доста често ръси измислици, особенно в техническата терминология.

    Така или иначе аз вече съм се жертвал да направя тестове и ще ви цитирам по-точни данни от еталонни измервания.
    Росимир Матеев

  2. #12
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Визията на OSD-то ,самите инструменти и данни които се показват на екрана на тази система ,като тази на началната страница на сайта ли е?
    Даниел Георгиев

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Човека ги чете тези неща от екрана на OSD-то. Да се надяваме, че приемника ги измерва вярно. -85dBm означава, че приетата от приемника мощност е с 85 dB по-слаба от предавател с мощност 1 mW, който е приет за еталонен с ниво 0 dBm. Това заглушаване и аз не знам какво е - няма такава терминология. Може би това е съотношението между излъчената и приетата мощност - знам ли, превода от испански го прави Google, a той доста често ръси измислици, особенно в техническата терминология.

    Така или иначе аз вече съм се жертвал да направя тестове и ще ви цитирам по-точни данни от еталонни измервания.
    В темата OSD на DMD дадох пример на измернането на качеството на сигнала, терминът "заглушаване" май си го съчиних, за всичко се грижи OSD644DMD.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by danikronos View Post
    Визията на OSD-то ,самите инструменти и данни които се показват на екрана на тази система ,като тази на началната страница на сайта ли е?
    Визията OSD-то е кажи речи такава, както на начлната страница на сайта, но на всеки елемент може да смени позицията, а с всеки нов фърмуер може и да се добавят други. Общо взето има 4 страници, които могат да показват по-малко или повече инструменти и една празна страница.

  5. #15
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Според този пдф това което си си купил трябва да ти осигори обхват от 12-22км при всякакви условия с антените който са ти дали с комплекта, чакаме резултатите!!!
    http://www.dmd.es/Pdf/RXRC11xxV2%20Handbook%20V2.1.pdf

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Здравейте момци,
    Изчаках да поутихнат страстите, за да задам и аз някое въпросче към колегата от Варна:

    Каква "математика" е заложена в автопилота и стабилизиращата система - DCM на William Premerlani или тази на Jordi Munoz ? Трудно ми е да се ориентирам поради това, че хем има показана стабилизираща система с термопилите на Melexis, хем с жироскопи и акселерометри. Или двете системи са алтернативи и имат собствена фирмена "математика" ?

    Поздрави
    Арсов
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Здравейте, за стабилизираща система се използва едно от двете неща, до сега се използваше IR сензора на CoPilot, само сензора. Другата част не необходима в системата LRS на DMD, понеже автопилота в приемника вирши останалото. Макар и не много прецизна, и зависима от метеорологичните условия, вършише добра работа и е спасявала много самолети, в случаи на проблеми било загуба на видео връзка или проблеми в радио връзката.
    С новиата стабилизираща система с 2 жироскопа и 3 акселерометри, IMULRSB1 нещата са съвсем на друго ниво. Подобрява значително работата на автопилота и улеснява много настройките, но за да рабори системата с този сензор е неоходимо да се инсталира версия 2.54 на фърмуера, която ще е на разположение в близките дни.
    За това какъв алгоритъм e заложен в автопилота, ако наистина ви интересува бих могъл да поискам повече информазия от екипа на DMD.
    Поздрави.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Още един въпрос:
    Защо жироскопите са само 2, а не 3 ? По принцип се осъществява ROLL, PITCH и YAW стабилизация. Коя липсва ?
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #19
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Още един въпрос:
    Защо жироскопите са само 2, а не 3 ? По принцип се осъществява ROLL, PITCH и YAW стабилизация. Коя липсва ?
    Опашното кормило се управлява от GPS-a и затова няма нужда от жироскоп. Вярно е, че управлението е доста по-грубо и силен вятър може временно да промени курса, но все пак това не е хеликоптер и няма нужда да се отреагирва на милисекундата. По принцип при FPV-то всички команди трябва да са много плавни, за да не се влоши визията на заснемания клип. Поради тази причина бързата реакция на опашното кормило е неприемлива. Нуждаем се от управление, което да извършва завоите много бавно, което пък от своя страна означава, че един евентуален жироскоп ще работи само в началото на характеристиката си, където много трудно се отделя сигнала от шума. Това предполагам са и доводите, които са довели до отказването от YAW жироскоп. Просто той не може да бъде достатъчно полезен при режимите на работа, за които е предвиден FPV модела.
    Росимир Матеев

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    Още един въпрос:
    Защо жироскопите са само 2, а не 3 ? По принцип се осъществява ROLL, PITCH и YAW стабилизация. Коя липсва ?
    Има два модела IMU на DMD, единият е IMULRSB1 и е подходящ за самолети и хеликоптери със собствен жироскоп на оста YAW, в този модел от трите оси няма жироскоп на оста YAW.
    Click image for larger version

Name:	YawPitchRoll.jpg
Views:	618
Size:	45.0 KB
ID:	4498


    Другия мидел IMULRSP1 е за професионална употреба в FPV и UAV, самолети, хеликоптери, квадрикоптери, мултикоптери(мулти роторни) и др. радиоуправляеми апарати, при които е необходима и визуализация на отклоненията и стабилизация по оста YAW.
    Поздрави.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Replies: 32
    Последно мнение: 22.02.2013, 19:59

Ключови думи за тази тема

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен