Заключена тема
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 28

Тема: Отчети за действията на Модераторите и Администраторите

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Намеса в две от темите в раздел "Борса".

    Редактиран пост в темата "Радиоуправляем самолет + предавател, подходящ за начинаещи" с автор bacuto.

    Изтрити два заядливи постинга в темата Апаратура с автор m_itko
    Моля колегите да не се сърдят! По-важен е мира и спокойствието.



    П.п. Колеги, ако се нуждаете от по-подробни обяснения за действията ми, пишете ми на ЛС. Не изписвам пълните подробности при корекция на подобни теми с леки "закачки", защото ще изпиша повече текст, отколкото съм редактирал... Моля за разбиране и ако някой се почувства засегнат - веднага да ми казва, за да оправим работата.
    Георги Русинов

  2. #2
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Изтрих (скрих) няколко мнения от темата "Истината". Причината - заформянето на конфликт и размяна на обидни реплики.

    Моето мнение:
    Дори и да приемем, че някой посетител от този форум е GEBO, факт е, че тука той не си позволява да обижда когото и да било. Тоест тука се държи като нормален човек - такъв, какъвто е и всеки един от останалите посетители. И ако не го предизвикваме и обиждаме - той също няма да предизвиква и обижда когото и да било. Ако обаче той започне систематично да обижда, ще бъде изхвърлен без да има значение дали се казва GEBO, Драган или Петкан.

    Колкото до изнесената информация в темата "Истината" - според мене тя не е истинско доказателство. Представете си, че наистина някъде из България има някой истински злодей, който целенасочено иска да набеди Георги Матеев и регистрира акаунти по света с неговото име?

    Не искам да защитавам GEBO. Аз също съм една от неговите жертви. Истината е, че нямаме доказателства и няма как да разберем кой се крие зад този псевдоним. Ако някой някъде има повече информация (например IP адреса) - то това е Ристис. Ако някой някъде знае дали GEBO, Sonic и Goti са едно и също лице - то това е Ристис. Ако някой някъде защитава потребителя с псевдоним GEBO - то това е Ристис.

    В този форум аз вече имам доказателства, че Sonic и Goti са едно и също лице, защото оперират от един и същи IP адрес. Но това са моите Sonic и Goti и не се знае дали това са същите лица като тези от Моделистика. Ами ако е провокация? Колкото до Георги Матеев - той оперира от друг IP адрес. Може и да има съмнения че той е GEBO, но няма доказателства. Всеки един от вас би могъл да си регистрира акаунт с псевдоним, дублиращ някой от Моделистика. И после да започне да набира негативи в опити да злепостави съответния човек. Поради тази причина аз се отказах да правя аналогии между никовете в двата форума. За мене е важно едно единствено нещо - в този форум да се водят дискусии в дух на разбирателство и взаимопомощ, а какво става по другите форуми - това не ме интересува.

    След като Ристис и Модераторите допускат някой да обижда някого и оставят това без последствия - виновен е не този някой, а самия Ристис и Модераторите. Форума им е под техен контрол и как ще се развива зависи само и единствено от тях. И в края на краищата каквото са посели, това и ще жънат. До момента доколкото знам са успели да изгонят поне 100 моделиста, а други 500 или 1000 твърдо са се заклели повече да не пишат в техния форум. Не знам до какво ще доведе всичко това. Тука в този форум аз се опитвам да отстраня всички техни недостатъци и да бъда максимално справедлив и честен, а бъдещето ще покаже дали съм бил прав или не.
    Росимир Матеев

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Изтрих (скрих) темата "Истината". Причината - продължаване на провокациите от страна на Justice.

    Моето мнение:
    1. Justice е аннонимен акаунт, който още с влизането си във форума започва да провокира и обижда Георги Матеев. Досега има написани само два постинга, като и двата са с нападки. Постинги, свързани с моделизма, НЯМА. Зад анонимността може да се крие всеки, дори и Sonic, Goti или GEBO. Може дори и да е Ristis или Грабчев. За други мои врагове не се сещам. Казвам врагове, защото нападките срещу Георги Матеев ги класифисирам като нападки срещу мене и опит да се опорочи добрата идея и концепция на този форум.
    2. Георги Матеев е стар потребител на форума и до момента има стотици постинги, свързани с моделизма. Незаависимо от това дали е GEBO или не, тука в този форум той води нормални дискусии в дух на разбирателство и взаимопомощ. Не го познавам лично, но сме комуникирали по скайп и по телефона. Правили сме си услуги един на друг. Просто нормален човек и моделист както всеки един друг от нас.

    Решението:
    1. Твърдо заставам на страната на Георги Матеев и го подкрепям.
    2. Няма да "наказвам" или забранявам акаунта Justice. Все пак и зад неговата анонимност вероятно се крие нормален човек и моделист. Ако това наистина е така - ами спокойно може да продължи да пише във форума, но по теми, свързани с моделизма. Ако обаче продължи с провокациите - този акаунт, заедно с IP адреса, директно ще бъде забранени без повече обяснения.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Изтрих (скрих) няколко обидни мнения и редактирах до поносимо ниво други няколко от темата на muns

    Защо не мога да виждам всички мнения на интересуващ ме потребител, след което заключих темата с цел прекратяване на конфликт между участниците.

    С цел да не "повдигам" тази тема пред важната тема с конкурса за лого, допълвам собствения си пост.

    Постове със спор между двама потребители в тема ВТОРИ ЕТАП на гласуването за ново лого на форума бяха скрити в архива. Моля потребителите да избягват явни конфликти в темите!
    Последна редакция от ajcinema; 12.09.2012 на 07:37.
    Георги Русинов

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    По желание на muns, изрично изявено в ЛС, акаунта му беше забранен !!!

    Искам да използвам случая за да кажа, че вината за цялата история си е лично негова. Не е можел да пуска ЛС, защото сам си е замазал профила, играейки си с настройките. Не е можел да вижда мненията на определени хора, защото сам си ги е забранил, пак играейки си с профила си. В случая са се изявили няколко негови отрицателни черти, които явно дълго време е прикривал:
    1. Склонност да обвинява другите за собствените си грешки и за собствената си некомпетентност.
    2. Въобразил си е, че администраторите и модераторите на форума са длъжни да си изоставят бизнеса и личните занимания, за да се занимават с мазалите по личния му компютър.
    3. Не се съобразява с препоръките, които няколко човека се опитаха да му дадат в опит да измъкнат поне някаква диагностична информация в желанието си да му помогнат.
    4. Позволи си да отправя груби обиди към невинни хора, като всъщност единствения виновен е само той, и вместо обиди трябваше да отправя извинения.
    5. Има и още, но ще си премълча, защото не искам да слизам до неговото ниво................

    Чак не мога да повярвам че всичко това се е случило в мое отсъствие. Съвсем друга представа си имах за този човек, но явно съм грешал.
    Сина ми е изкарал цяла една безсънна нощ в разследване на проблема с muns, като е експериментирал на компютъра си с копие от форума. Открил е проблемите и му е писал ЛС, но muns така и не е пожелал да му отговори. Георги Русинов също направи доста опити да успокои обзелото го безумие. Такива опити направиха и още няколко човека. На практика това, което се получи е, че muns въртя на малкия си пръст и разиграва една камара хора, като им отне десетки часове от личното им време, и всичко това заради неговата лична компютърна некомпетентност или некадърност. Съжалявам за употребените думи, но едва се сдържам. Този човек си направи подигравка с всички нас.

    Както и да е. Случая приключи. Пожелавам на muns успех в живота и моделизма.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Искам да кажа нещо лично - bg18 е едно докторче от Казанлък, на което толкова много съм му насъбрал, щото ако го срещна - не знам какво ще му се случи. Той е един от хората, които ме изгониха от другия форум със своята злоба и простотии, написани в публичното пространство.

    По въпроса с линкa към afera.bg дължа обяснение не на bg18, а на колегите от форума. Първо искам да кажа, че afera.bg е една клоака, която е пълна с измислици и анонимки. Всеки може да си съчини някаква глупост и след това да я публикува анонимно в afera.bg. Нещо подобно се случи и преди 2 години и половина. Някакъв предполагам конкурент на СТС Солар измисли една простотия и я публикува на няколко места. Тогава аз се обадих на съответните WEB администратори и те си почистиха сайтовете. Остана единствено в afera.bg защото явно политиката на ръководството на сайта е да държат на страниците му всякакви анонимни измислици. И тя си стои там оттогава и аз дори бях забравил за нея. Самия факт че bg18 знае за това и че в момента вади тази простотия на показ ме навежда на мисълта, че той може и да е нейния автор. Съдейки и по писанията му против мене в двата форума започвам дори и да си мисля, че това наистина е така.

    Нямам никакво намерение да влизам в диалог с него в този форум. Нямам намерение да му отговарям на постингите, нямам намерение и да толерирам провокациите, които той прави. Повече от ясно е, че той е дошъл в този форум с една единствена цел - да предизвиква конфликти, и както виждате - вече я постигна. Поради тази причинa след малко ще затрия всички негови конфликтни постинги и въобще ще залича следите от неговото присъствие. Засега няма да го банвам, за да не заприличам на Ристис, но му отправям последно предупреждение - един единствен конфликтен постинг да напише от сега нататък и ще го банна завинаги като акаунт и като IP адрес.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Опитах се да редактирам темата "СПОДЕЛЕНИ МИСЛИ", като премахна от нея конфликтите и оставя нормалния диалог и знаете ли какво се получи - ами то не остана нищо полезно....................

    Затова просто премахнах цялата тема (скрих я от хорски погледи, както и от погледа на Google).
    Росимир Матеев

Заключена тема

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен