+ Ново Мнение
Страница 1 от 6
1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 53

Тема: Защо напуснах Моделистика

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Защо напуснах Моделистика

    Отворих една тема в Моделистика, в която накратко да обясня защо я напускам по собствено желание. Тъй като е повече от ясно, че ще бъде изтрита, публикувам едно копие и тука. Текста е следния:

    Причината към днешна дата е само една и се казва ДОБРИ ГРАБЧЕВ !!!

    Преди около 2 години във форума имаше Sonic и Goti. Те не пишеха нищо полезно и единствената им задача беше да се заядат и да обиждат някого. В мене те се влюбиха и буквално каквото и да напишех, те веднага се намесваха и започваха да ме оплюват. И това не беше най-лошото. Най-лошото беше, че Модераторите и Ристис триеха моите мнения и оставяха техните. И до ден днешен в Моделистика стоят стотици постинги с незаслужени обиди към мене. Всъщност това беше и причината да създам нов форум.

    Сега ситуацията се повтаря, но този път главен герой е Добри Грабчев. За него няма свята тема - намесва се навсякъде и необезпокояван излива злобата си. Това го направи дори и в двете теми за Казанлък. Но това пак не е най-лошото. Най-лошото отново е това, че Модераторите и Ристис трият моите мнения и оставят мненията на Грабчев. Дори и веднъж ме BAN-наха, защото си позволих лукса да се защитя. Лесно е човек да се досети, че и модераторите разсъждават като Грабчев, затова и заемат неговата страна.

    Та няма какво повече да обяснявам. Има си друго място, където ще разкажа всичко с подробности. Тука само искам да изкажа следните извинения:

    1. Извинявам се на Грабчев, че съм богат (според него).
    2. Извинявам се на Грабчев, че за разлика от него работя ден и нощ, за да бъда полезен с нещо на обществото.
    3. Извинявам се на Грабчев, че съм спонсорирал десетки сбирки и състезания на моделисти и/или деца.
    4. Извинявам се на Грабчев, че слънцето изгрява всяка сутрин и че небето е синьо.

    Искам да направя и следните обещания:
    1. Обещавам на Грабчев да си купя 20 годишен Москвич - дефорсиран дванайсетак.
    2. Обещавам на Грабчев да изпиля с пилата поне един кубик дъски и от тях за няколко години да направя Як-4. Определено така ще съм най-полезен на държавата и обществото.
    3. Обещавам на Грабчев, че по поляните ще ходя с 2 лева в джоба и ще оплювам всички, които имат по-скъпа кола от Москвич.
    4. Обещавам на Грабчев, че повече никога няма дори и да си помисля да дам 5 лева на някое дете или недай-си боже на баща му-моделист.

    Та това е. Моята мисия в този форум завърши. Сам си налагам BAN. Моля повече не ми пишете лични съобщения - едва ли някога ще ги прочета. Всички награди от конкурса вече са изплатени (за ужас на Грабчев). Всички обещания към хора от форума вече са изпълнени. Повече работа тука явно вече нямам.

    Искам да се извиня и на всички хора, на които под една или друга форма съм им помагал с постинги, информация или с нещо друго (напр. с пари, за ужас на Грабчев). Грешен съм бил, като съм си мислил, че взаимопомощта е добродетел. Това не е вярно - ЗЛОБАТА Е ДОБРОДЕТЕЛ.

    Не искам да обвинявам или критикувам никого - било то Грабчев или Модераторите или Ристис. Истината е че аз самия съм си виновен. Определено моето място не е в този форум и вината ми е в това, че много късно го осъзнах това.

    А сега за довиждане ще направя една прогноза в 3 варианта. Любопитно ми е кой точно ще се случи:

    ВАРИАНТ 1: До 5 минути тази тема ще бъде изтрита. Това няма значение, защото темата още дълго ще живее на едно друго място.

    ВАРИАНТ 2: Грабчев веднага ще отговори със злоба. Ще го подкрепи едно докторче от Казанлък. Другите ще ми гледат сеира. НИКОЙ НЯМА ДА СЕ ОБЯВИ В МОЯ ЗАЩИТА !!!

    ВАРИАНТ 3: Някой добър модератор ще заключи темата, но обидите от Грабчев ще си останат за вечни времена и Гугъл ще ги индексира заедно с моето име, за да могат хората в бъдеще по-лесно да виждат неговия героизъм в борбата му срещу дивия капитализъм.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Спокойно, с теб се е заял за едно, с друг - за друго. Приемам го като природно явление, имам си един почти такъв.
    Повече чувство за хумор!
    ....................................
    Ти що нямаш емотиконче с винце? Вземи от Бовиански и го сложи тук, че само бира омръзва.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    108

    Крайно време беше някой да каже това което мисли.Подкрепям мнението на Матеев за Грабчев. Г-н Матеев не съм съгласен с точка 4 от обещанията .Другите точки ще можете да ги изпълните за тази не вярвам.Така ,че не обещавайте нещо дето няма да го изпълните.
    Пламен Първанов

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    108

    #3
    skymaster


    Публикувано от RIBARJ Разгледай мнението
    Крайно време беше някой да каже това което мисли.Подкрепям мнението на Матеев за Грабчев. Г-н Матеев не съм съгласен с точка 4 от обещанията .Другите точки ще можете да ги изпълните за тази не вярвам.Така ,че не обещавайте нещо дето няма да го изпълните.

    Подкрепям Матеев. Също не съм съгласен с точка 4. Няма смисъл заради мнението на някой друг хората с мерак да губят още повече деца.
    __________________
    Илко Щирков СКРУМ ВАРНА Mugen MBX5T Brushless conversion E-Revo 1/16 Thunder Tiger 1/18 Crawler
    skymaster е тук сега Отговор с цитиране Multi-Quote This Message

    de_kata

    От доста време се въздържам от коментар по тема "Грабчев", но вече не мога. Този човек - Грабчев е просто едно дърто МРЪНКАЛО. Едно време може би е бил голяма работа, но вече си е просто мрънкало, което завижда на хора като Матеев които са посигнал много повече от него. Не знам защо всички толкова много го защитават...
    __________________
    НЕделчо Брънчев
    skype:de_kata
    dj eth
    Пламен Първанов

  5. #5
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Точно това забелязах. Много хора се обявиха в подкрепа на Матеев
    Илко Щирков Варна

  6. #6
    Наблюдател Аватар на bigem
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    RUSE
    Мнения
    1

    !!!

    Такива "хора"е имало и ще ги има и ние с вас г-н Матеев не можем да ги променим преди няколко години и аз имах такъв "приятел" но той бе човек от службите и реше,че трябва да ме върне в детцката градина до някъде успя за извесно врме но с работа по 20ч. на ден оцелях и живота си продължи но нервите никой не може да ми върне .От тогава спрях да давам пари на заем и не обръщам внимание какво се случва около мен а решали да подкрепя нещо го правя тихо и казвам НЕсъм аз имате грешка.
    Според мен бъдте над нещата и се забавлявайте дребни души "камъчета" винаги ще има .А парите са нещо което идва и си отива щом човек умее да ги задържи добре. Имам един "лаф"по народному ИНВЕСТИРАМ В СПОМЕНИ ЖИВОТА Е КРАТАК.
    Емил Димитров

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    С това, което ще кажа по-сетне, не искам да си навлека нечий гняв. Затова моля всички колеги да подходят с разбиране и да вникнат в това, което искам да напиша:


    Направило ми е впечатление, че в нашите среди доста често възникват спорове, които прерастват в кавги, разправии и се стига дори до съперничество и чувства като омраза и ненавист.
    На мен самият ми се случи подобно нещо само преди 4 дни, когато един човек, който уважавам, ме провокира с една-едничка дума. Не знам дали от твърде ранното слънчево напичане или от натрупания стрес, но една непремерена дума бе причина да се разиграе грозна сцена на поляната. Стигна се до размяна на хвалби и упреци съвсем по детски... само дето нямаше "моят тати е по-силен от твоя", ама по смисъл наподобяваше.

    Другото нещо, което ми е направило силно впечатление е фактът, че много често (да не кажа винаги) моделистите от по-старото поколение и тези от по-младото са с коренно различни схващания и много трудно намират общ език. Говоря за разлика по-голяма от 20-30 години.

    От трета страна, с напредването на възрастта, човек като че ли изгубва гъвкавост във всяко едно отношение - телесно и душевно. Аз го усещам по себе си. Преди 20 години много лесно успявах да се напасна в повечето ситуации и повечето разговори. Обаче сега ми е много по-трудно, когато трябва да се адаптирам към възможностите на някой доста по-млад от мен, защото нито той се е сблъсквал с моите житейски проблеми, нито аз с неговите. А житейските виждания на доста по-младите са различни, защото светът се променя бързо. Както, например, нашите баби, дядовци и родители (има такива) все още не умеят да използват дистанционното на телевизора или GSM.


    Така, какво искам да кажа: ами без никой да се обижда, но като че ли всички моделисти-пенсионери се държат по един и същи начин. Добри Грабчев е един случай, но я си спомнете за вечното дуднене и натякване на марката Мултиплекс от Петър Тончев? Ами аз се вбесявам само никовете им като видя в някоя тема, камо ли каква глупост са изръсили. Тоест, предубеден съм заради РАЗЛИЧИЯТА във възрастта и опита. Тук не коментирам качестото, много ясно че то е различно... коментирам само ФАКТА, че съществуват огромни различия.
    Ами младежите между 9 и 13 години?! Никой ли не се дразни, когато прочете поредното наивно въпросче или изпълнен с невероятен оптимизъм пост?

    Обаче от четвърта страна тези потребителски възрастови групи няма как да бъдат диференцирани. Не може обществото ни да се състои само от пенсионери или само от деца или само от хора на средна възраст... И понеже това в обществото дори е ЗАБРАНЕНО да се случва (геноцид), така и в обществените форуми не е редно да става.

    И... пак опираме до компромиса. Ако седнем да си отговаряме, ще стигнем до глупавата ситуация, до която стигнах аз в неделя и вероятно цял живот ще съжалявам. Вероятно и опонента ми...


    Затова смятам, че е нужно да се правят компромиси и в зависимост от нуждата те да бъдат различни. Да, сега много хора ще кажат: "Ами като си толкоз отворен и знаеш, защо сам не го правиш?!"
    Защото е ТРУДНО. Опитвам се, но не става винаги. Но пък когато се опитам, винаги СТАВА!
    Вероятно отговорът в този случай е отново свързан с лепването на етикет: "Този е такъв и е по-добре да не обръщаме внимание на глупостите му, а само на ценното, което пише!"



    Г-н Матеев е прав най-вече за това, че не получава адекватна реакция от хората, които е редно да се погрижат за глупостите. Това са модераторите. Те са тези, които трябва да УТАЛОЖВАТ и УСПОКОЯВАТ ситуациите, а не да подклаждат огъня. Според мен Матеев трябва да е обиден не толкова от поведението на Грабчев или подобни нему, а на "органите на реда", които не си вършат задълженията както е редно. Според мен модераторите в Моделистика (а и навсякъде другаде) не бива еднолично да определят кое е редно и кое не. Те са длъжни да се съобразяват с потребителите, защото всъщност това е тяхната функция - да дадат от себе си в името на общото благо. Тоест, трябва да има обратна връзка и когато две страни са в конфликт, модераторът да се опита да потуши конфликта благоприятно и за двете страни. В противен случай още дълго ще се "наслаждаваме" на подобни недоразумения и те ще стават все повече и все по-жестоки.

    Когато преди месец-два разменихме с Вальо Савов остри думи, именно г-н Матеев успя да предотврати конфликта, при това много елегантно. Следващ конфликт просто няма да има, защото няма да допусна да коментирам в съвпадение на две конфликтни тези.

    Така мисля аз.
    Георги Русинов

  8. #8
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Още снощи като си лягах, забелязах че в същата тема в Моделистика вече няколко човека беха изразили подкрепа за мене и против Грабчев. Тази сутрин се събуждам и както се очакваше - темата вече я няма !!!

    ГРАБЧЕВ ОТНОВО БЕШЕ ЗАЩИТЕН !!!

    ДА ЖИВЕЕ ГРАБЧЕВ !!!
    Росимир Матеев

  9. #9
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Бедния Грабчев... Горкия как всички го наклеветиха той си седеше мирно в ъгъла....
    Нямам думи просто....
    Илко Щирков Варна

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    2

    не се ядосвай .. той целия форум върви само назад .. просто не си слагай на сърцето тези неща ..мен също доста неща ме дразнят и то от чисто професионален характер, защото това ми е професията, но с подобно отношение към хората няма смисъл да правя услуга на някой като му синтезирам недостатъците .. нека сами да открият правилния път. Вие имате собствен форум, развивайте го и вървете по пътя който сте си начертали.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Защо не мога да пиша във форума
    от Penev във форум: За форума
    Replies: 1
    Последно мнение: 03.01.2010, 18:28

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен