+ Ново Мнение
Страница 5 от 6
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 41 до 50 от общо 53

Тема: Защо напуснах Моделистика

  1. #41
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Вальо,

    Спомни си как ти сам раздуха тука един скандал с Георги Русинов само заради един лек намек към тебе. Да извадя ли темата на бял свят да си припомниш. Ти не си по-добър от мене, не е по-добър и ПАЦО. Дайте да си признаем истината - всеки един от вас (и аз) се жегва от най-малкото, когато му се направят обидни намеци. Но когато камъните са в друга градина, можем да се правим на ни лук яли, ни лук мирисали, пък и съвети да даваме. Сложете си ръка на сърцето и си признайте, че това е така.
    Господин Матеев, не съм се жегнал за леки намеци към мен ....
    Отвори темата и провери .... Жегнах се от други неща: 1. Георги беше написал неверни неща за друг човек, който даже не пише в този форум .... ФАКТ 2. Съгласих се да бъде изтрит спора между мен и Георги, но ме жегна коментара на г-н Матеев, че съм написал глупости, обиди и т.н. Такова нещо не съм писал: ФАКТ ....
    Никога не съм се срамувал от написаното от мен, от това което съм казал или коментирал. Предпочитам да стои моето мнение, а не някой да го преразкаже на другите "отредактирано" .... Това и обсъждахме на лични с г-н Матеев.
    Никой не ми е казвал какво да трия и какво не .... Аз предпочитам ДА НЕ ТРИЯ , защото дори да се е обидил някой , смятам че трябва другите да го прочетат и сами да си направят изводите .... Трия само груби обиди и нарушения.
    Но има други модератори, които сами си преценяват какво да изтрият, какво не ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  2. #42
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Конфликти могат да възникнат всякакви и причините също могат да бъдат всякакви. Според мене (това е лично мое мнение) един модератор има власт, но тази власт му е дадена с някаква цел, а именно:

    1. Да поддържа форума чист от обиди и обидни намеци
    2. Всячески да се старае конфликта да бъде разрешен по взаимно съграсие на спорещите страни. В 99% от случаите се получава.
    3. Всячески да се старае да не заема страна в конфликта, да бъде обективен и справедлив.
    4. Ако всичко това не помогне, тогава се налага да вземе тежкото решение и да си носи отговорността, ако сбърка.
    5. Да има едно и също отношение към всички моделисти, а не да ги дели на "наши" и чужди хора. Нашите могат да си развяват байрака, а чуждите винаги са виновни.

    За съжаление някои модератори от Моделистика (няма да визирам имена) си позволяват да претупват всичко това и в резултат на техните действия си създават врагове и рушат имиджа на форума.

    Направи си труда да поразгледаш форума в откритата му част - стотици обиди си стоят недопочистени. Тоест т. 1 НЕ СЕ СПАЗВА. Разгледай темите от скритата част - имаш го това право. Опитай се от позицията на твоята съвест да прецениш дали наистина всичко това е трябвало с лека ръка да бъде изтрито. Имало ли е винаги справедливост в решенията или над "нашите" хора е имало издигнат чадър на неприкосновенност.

    Не те критикувам, просто констатирам. Това че всеки един модератор модерира според личните си разбирания за справедливост не е оправдание. Ами че то едно вмирисано яйце да има в кошницата, ще развали цялата партида. Сигурни ли сте, че сред вас няма човек, който да вреди на имиджа на всички останали. Не трябва ли да има поне малко от малко някакъв взаимен контрол и някакви разбирателства кое може и кое не може. Ами съберете се и се изяснете. И после го кажете на хората - ще бъде така и точка. В момента правилата на Моделистика са нещо от типа "абе всеки модератор може да прави каквото си иска". Ами как очаквате хората да се чувствуват комфортно, след като над главите им висят 20 Дамоклеви меча и във всеки един момент от време може да падне един от тях, защото разбираш ли някой от палачите се е събудил накриво. И то да беше само това, ами то наистина тези мечове падат от време на време. И то в пълна потайност - кой, защо, кога, по каква причина. И всички модератори казват - ами не бях аз. Не е ли честно и достойно в една тема да давате отчет. Нещо от типа "Изтрих мнението на Матеев, защото той обиди едикого си". Това е честно. Това е справедливо. Тогава, и само тогава ще можете с открито чело да си сложите под ника "Справедлив модератор" и ще ви е чиста съвестта. И няма да смеете да правите нечестни неща, защото обществеността няма да одобри действията ви.

    Помислете си - цитирам пресен случай, защото ми е в главата, но такива има много. Темата с моето напускане получи поне десетина постинга в моя защита и доколкото знам (не съм я видял) против мене нямаше. Ха сега кажете кое правило на Моделистика наруших и защо темата изчезна? Не че ми пука за нея. Не ми е за първи път. Мое лично мнение е, че темата изчезна, защото хората започнаха да поддържат не когото трябва. И някой от Ръководството на Моделистика се уплаши. После се обяви контра-тема против мен, която доста дълго стоя неизтрита (интересно защо) и която доказа на практика същото - ами не можа да събере достатъчен брой критикари, че да обори предишната скрита тема. Развитието на събитията не се хареса на боса и той се опита по стар навик да потули случая. Да, ама този път не се получи. Както и да е.

    Любопитно ми е ще стане ли ясно ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ какво може да се пише в Моделистика и какво не може. Формулирайте някакви ТОЧНИ И ЯСНИ ПРАВИЛА, без никакви увъртания. И после САМИ СИ СПАЗВАЙТЕ ТЕЗИ ПРАВИЛА и почистете форума от всичко, което не отговаря на тях. И ако ще измисляте някакви наказания за посетителите, ами добавете и наказания за МОДЕРАТОРИТЕ, които не спазват собствените си правила. Иначе нали знаете, че който се чувствува безнаказан (посетител, модератор или администратор), рано или късно започва да спекулира с това в свой интерес и/или против интересите на всички моделисти.

    Хубаво е да има ред и дисциплина, но правилата за това трябва да имат поне мълчаливото одобрение на всички. Ако напишете "Обидите са забранени" - всички ще са съгласни с това и няма да се сърдят когато им триете обидни постинги. Е с малки изключения, защото винаги има хора с кофти характери, но те НЕ СА МНОЗИНСТВО. Ако обаче напишете "Забраняваме линкове към едикакво си" - ами сами разбирате, че малко хора ще го одобряват това. И после неволно някой ще сбърка и хоппа - отнякъде се стоварва изневиделица Дамоклев меч и му рязва главата. Без предупреждение, без обяснение, и при това палача е с черна маска и не можеш да го познаеш. А другите палачи го виждат това, но нище не му казват защото разбирате ли - това е "наш" човек. Е какво да си помисли обществото, когато не знае кой е палача - ами мисли си, че всички са един дол дренки не защото са го извършили, а защото безучастно са оставили всичко това да се случи.

    ПС: Нищо лично към никого. Просто разсъждавам на фона на личния ми опит.
    Росимир Матеев

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Пропуснах да се вклуча в дискусията(пусках лодки) ама единственото което ми идва първоинстиктно е че Жалко за много от ползвателите на Моделистика с малко опит и познания на които Матеев е помогнал и е полезен.

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Господин Матеев, каквото и да говорим вие винаги се връщате към Моделистика .... Все това ви е на езика и в главата .... Никой не дава съвети как да си организирате вашия форум .... Аз зададох моя въпрос, вие ми отговаряте за Моделистика .... Моделистика е на Христо, нека той си решава какво да прави .... Този форум е ваш, вие си решавайте какво да правите .... Но изтриването на спора и коментирането му от ваша гледна точка не е красиво ....
    Георги дължи извинение на човека, ако не поне можеше да каже "не бях прав ..." ако не за фактите то поне за начина на излагането им ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  5. #45
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Аз съм съгласен да се извиня, след като става дума само за начина на излагане на фактите.

    Ето - правя го:

    Моля да бъда извинен от всеки, когото съм засегнал! Също така моля да бъда извинен, ако случайно вбъдеще засегна някого неволно.

    Ето - направих го. Ако някой се чувства по-специално обиден и желае лично извинение, отново ще се извиня поименно!

    Езикът ми е остър - признавам го! Това е, защото обичам да казвам истината в очите. Аз бих могъл да се извиня и стократно, за мен това не е проблем. Мога да започвам всеки пост с "извинете"...
    За съжаление това няма да промени нещата, които плачат за промяна. Няма да ми се върнат надписаните 30 секунди от миналата година... няма и да се поправи обидата, която получи Росимир.
    За 30-тяхто секунди съм си направил видео-запис. За да мога някой ден като стане дума и Розен ми е пред очите, да го попитам защо така се получи и евентуално ако се почувства неловко - да има шанса и той да ми се извини.
    За Росимир... мисля, че доста народ вече му дължи извинение и доста народ му дължи благодарности.
    Разберете, че такъв човек досега не е имало, няма и да има сред нашите среди!
    Георги Русинов

  6. #46
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Аз съм съгласен да се извиня, след като става дума само за начина на излагане на фактите.

    Ето - правя го:

    Моля да бъда извинен от всеки, когото съм засегнал! Също така моля да бъда извинен, ако случайно вбъдеще засегна някого неволно.

    Ето - направих го. Ако някой се чувства по-специално обиден и желае лично извинение, отново ще се извиня поименно!

    Езикът ми е остър - признавам го! Това е, защото обичам да казвам истината в очите. Аз бих могъл да се извиня и стократно, за мен това не е проблем. Мога да започвам всеки пост с "извинете"...
    За съжаление това няма да промени нещата, които плачат за промяна. Няма да ми се върнат надписаните 30 секунди от миналата година... няма и да се поправи обидата, която получи Росимир.
    За 30-тяхто секунди съм си направил видео-запис. За да мога някой ден като стане дума и Розен ми е пред очите, да го попитам защо така се получи и евентуално ако се почувства неловко - да има шанса и той да ми се извини.
    За Росимир... мисля, че доста народ вече му дължи извинение и доста народ му дължи благодарности.
    Разберете, че такъв човек досега не е имало, няма и да има сред нашите среди!
    Ето това исках от Георги. Благодаря му.
    Защото темата кой какво допринесъл за авиомоделизма не е за сега, а след време хората ще кажат кой какво е
    допринесъл, кой какво не е допринесъл ...
    За секундите не знам за какво става дума, за състезание някъде ли ?
    Съдийството винаги е обект на спорово, особенно оценките за изпълнение на
    фигурите от комплексите.... Признавам тези класове не са ми любимите ...
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  7. #47
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Е, Г-н Савов- Ваш ред е сега Вие да ми се извините за нападките които направих в Моделистика по адрес на Федерацията ( ремонтирана впоследствие). Оказа се ,че съм прав и Вие не пропуснахте да ме офулите, а в последствие ремонтирахте ръководството на Федерацията, като запазихте предвидливо себе си . Хич не ми пука - дразни ме , че се опитвате да ни правите на глупаци. Няма да обсъждам заслугите Ви за развитието на моделизмите - хората ще го решат. За ме не Вие сте прочетена книга - не Ви обиждам- просто констатирам. Навярно Вие било особено приятно , когато ме изгониха от Моделистика ( а може и да сте помогнали). Очудвам се на поведението Ви сега тука в този форум , като си спомня какъв сте в Моделистика. Дано не съм Ви обидил.

  8. #48
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
    Господин Матеев, каквото и да говорим вие винаги се връщате към Моделистика .... Все това ви е на езика и в главата .... Никой не дава съвети как да си организирате вашия форум .... Аз зададох моя въпрос, вие ми отговаряте за Моделистика .... Моделистика е на Христо, нека той си решава какво да прави .... Този форум е ваш, вие си решавайте какво да правите .... Но изтриването на спора и коментирането му от ваша гледна точка не е красиво ....
    Георги дължи извинение на човека, ако не поне можеше да каже "не бях прав ..." ако не за фактите то поне за начина на излагането им ....
    Първо искам да благодаря на Вальо Савов, а и на всички останали, че се опитват да водят диалог без нанасяне на обиди по една много конфликтна тема. Явно това е възможно, стига всеки един участник в диалога да положи малко усилия и да се опита поне малко от малко да уважи мнението на другия, дори и то да не му харесва. Няма как - разни хора - разни мнения.

    Относно моето връщане в Моделистика - да, може би някога ще се върна. И друг път съм го правил. Най-малкото за да мога да си прочета личните съобщения. Но едва ли някога ще напиша нещо. Просто ще си остана поредния пасивен наблюдател с над хиляда мнения, които някога си съм бил глупав да ги напиша.

    Относно съдбата на тази тема - не, нямам намерение да я скривам. Мисля да я оставя, но ще се опитвам да поддържам добрия тон в нея (за което предварително благодаря на всички пишеши в нея, които споделят проблемите си). А дали това е красиво или не - ами ще лежи на моята съвест, а не на вашата.

    Ясно разбирам, че в момента вие изпитвате някакво чувство на безсилие, защото не можете да изтриете темата, а това, което се обсъжда, въобще не ви харесва. Това чувство е новост за вас, но за мене е до болка познато. Просто в момента вие сте изпаднали в моята ситуация. Искате да направите нещо добро в този форум от ваша гледна точка, но отсрещната страна (аз) не ви разбира и дори прави наопаки. Ами какво да ви кажа - свиквайте. За в бъдеще ще е така.

    Нямам нищо лично против вас. Дори забележете - аз правя нещо, което е изрично забранено в Моделистика. Позволявам ви да ме критикувате и да обсъждате действията ми в публичното пространство. И дори ако извадите някакви разумни доводи за едно или друго нещо - мога дори и да се съглася с вас. Мога дори и да се извинявам публично, ако нещо съм сбъркал. Ако обаче бях опитал да направя нещо подобно при вас (да критикувам например Ристис или друг модератор) - триста пъти досега щяхте да ме баннете. Нали схващате тънката разлика - когато сте шефове и се разпореждате безнаказано, аз съм лошия. Когато обаче сте най-обикновенни посетители в друг форум - хоппа - вече сте борци за справедливост и морал и пак аз съм лошия. Кое от двете е истинското ви лице и кое - фалшивото? Ако наистина търсите справедливост и морал, защо не предлагате същото?
    Росимир Матеев

  9. #49
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Искам публично да обявя, че домейна modelistika.bg, който беше мой и който ще продължа да го плащам следващите 100 години, от няколко дена съм го подарил на Моделистика и линка вече сочи към Моделистика. Пробвайте.

    Ей това аз го наричам морал. Въпреки че бях жестоко обиден, аз го подарих този домейн. Бих го подарил и по-рано, но просто бях забравил за него. Сотир ме подсети и на половин дума му го дадох. В знак на благодарност Ристис забрани линковете към моя форум.

    Та такива ми ти неща стават по белия свят и за кой ли път вече се потвърждава поговорката че:

    НА ТОЗИ СВЯТ НЯМА НЕНАКАЗАНО ДОБРО !!!

    Е, аз вече започнах да свиквам да ме наказват, когато направя нещо добро. Всъщност истински ще се учудя, ако поне веднъж Ристис или някой честен модератор отвърне със същото. Ей така да каже на всеослушание - "Абе сбъркахме. Има грешка - има прошка. Дайте да забравим миналото и да се опитаме да подобрим бъдещето".
    Росимир Матеев

  10. #50
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Е, Г-н Савов- Ваш ред е сега Вие да ми се извините за нападките които направих в Моделистика по адрес на Федерацията ( ремонтирана впоследствие). Оказа се ,че съм прав и Вие не пропуснахте да ме офулите, а в последствие ремонтирахте ръководството на Федерацията, като запазихте предвидливо себе си . Хич не ми пука - дразни ме , че се опитвате да ни правите на глупаци. Няма да обсъждам заслугите Ви за развитието на моделизмите - хората ще го решат. За ме не Вие сте прочетена книга - не Ви обиждам- просто констатирам. Навярно Вие било особено приятно , когато ме изгониха от Моделистика ( а може и да сте помогнали). Очудвам се на поведението Ви сега тука в този форум , като си спомня какъв сте в Моделистика. Дано не съм Ви обидил.
    Господин Драганов, не мисля да се извинявам на Вас за каквото и да било.... Вие сте много далеч от нещата във федерацията и понятие си нямате какво е ставало и какво става .... Аз се ядосвам на такива коментари, които се правят от хора, нямащи и най-малка представа за нещата .... Не знам на какво сте се обидили, помня само че изложихте невярна информация за едно състезание, на което реагирах остро и оттогава не съм Ви любимец ....
    Няма въпроси на които не съм отговарял относно БФА. Всички финансови и спортни отчети са качени на сайта....
    Смятам, че се справяме добре .... Организирахме най-голямото в историята на авиомоделизма Европейско първенство за свободнолетящи през 2008 г. и сега имаме 4 (четири) домакинства едно тази година, две догодина и едно 2014 г. Първенствата не се дават току-така ... Относно вътрешни проблеми и това как някой си представя работата на федерацията по друг начин, нека да посещава Общите събрания и там ще чуе всичко, може и да си зададе въпросите си .... Проблеми естествено има, както навсякъде, но засега се справяме .... Което личи и от финансирането на БФА от МВФС. Бяхме последни от моделните спортове, сега сме първи (предполагам, ако коработо не са ни изпреварили с малко ...)
    Прочетени книги много, ако да знаеш да четеш .... Не се обиждам, не ме интересуват Вашите проблеми с Христо ....
    Ако не пишете неверни неща, няма и да ви обръщам внимание .... Единственото нещо, за което мога да проявя интерес към Вас са стари снимки и протоколи по авио и ракетомоделизъм ....

    P.S. Относно намека за "запазването" в УС в мен са документите от Общото събрание на БФА през 2010 г. мога да ги публикувам, на гласуването за УС събрах най-много гласове .... факт.... А до колко са качествени другите от УС, говори факта, че Сотир вече е шеф на всички въздушни спортове в България.... факт и вицепрезидент на ФАИ !!! Така, че не се притесявам от нищо .... Като не събера мнозинство, сам ще се махна, и без това ми идва нагорно вече ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Защо не мога да пиша във форума
    от Penev във форум: За форума
    Replies: 1
    Последно мнение: 03.01.2010, 18:28

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен