+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 36

Тема: Наземна станция

Threaded View

  1. #1
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    Може да изглежда глупаво но аз предполагам че пилота сам е "саботирал" сигнала за да тества или демонстрира системата.
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Как така само PPM??? Апаратурата е 9-канална, няма как да не е PCM. Аз откога бия тъпана за мегахерците... там има PCM!
    Георги Русинов

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    И такаааа.....

    Сблъсках се с първия сериозен проблем. Избрания от мене DVR се оказа, че може да записва с 25 кадъра в секунда само по 1 от каналите си, а на останалите сваля броя на кадри до 6. Това тотално не ме устройва. Започнах търсене из електронните магазини на друг модел, който да гарантира 25 кадъра по всичките си канали и се сблъсках с такова огромно предлагане, че се ошашавих. Стотици и стотици модели и всеки един от тях все нещо не му е наред с параметрите. А ако всичко е наред с параметрите, то цената не е наред.

    Моите изисквания са следните:

    1. Брой видеоканали - 4 или 8
    2. Метод на компресия - H.264
    3. Скорост на запис - 25 кадъра в секунда на камера за всички камери едновременно
    4. Резолюция на запис - D1 (720x576) на камера за всички камери едновременно
    5. Скорост на възпроизвеждане - 25 кадъра в секунда на камера за всички камери едновременно
    6. Резолюция на възпроизвеждане - D1 (720x576) на камера за всички камери едновременно
    7. Видео изходи с изображение 3:4 и 16:9
    8. Изход за компютърен монитор с резолюция 1920х1080 (такива са съвременните телевизори)

    Възможността за формат на картината 3:4 и 16:9 е много важна. Трябва да могат да се превключват тези два формата, защото съществуващия ми 16-канален DVR на системата ми за видеонаблюдение не го може това и излъчва изображение само 4:3, което неестествено се разпъва от телевизора до 16:9 и това води до смачкване на образа.

    Та продължавам търсенето на DVR с посочените по-горе параметри и по-възможност с колкото се може по-народна цена. Ако някой от вас има конкретно предложение, нека да го напише и да даде линк.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    И такаааа.....

    Сблъсках се с първия сериозен проблем. Избрания от мене DVR се оказа, че може да записва с 25 кадъра в минута само по 1 от каналите си, а на останалите сваля броя на кадри до 6. Това тотално не ме устройва. Започнах търсене из електронните магазини на друг модел, който да гарантира 25 кадъра по всичките си канали и се сблъсках с такова огромно предлагане, че се ошашавих. Стотици и стотици модели и всеки един от тях все нещо не му е наред с параметрите. А ако всичко е наред с параметрите, то цената не е наред.

    Моите изисквания са следните:

    1. Брой видеоканали - 4 или 8
    2. Метод на компресия - H.264
    3. Скорост на запис - 25 кадъра в секунда на камера за всички камери едновременно
    4. Резолюция на запис - D1 (720x576) на камера за всички камери едновременно
    5. Скорост на възпроизвеждане - 25 кадъра в секунда на камера за всички камери едновременно
    6. Резолюция на възпроизвеждане - D1 (720x576) на камера за всички камери едновременно
    7. Видео изходи с изображение 3:4 и 16:9
    8. Изход за компютърен монитор с резолюция 1920х1080 (такива са съвременните телевизори)

    Възможността за формат на картината 3:4 и 16:9 е много важна. Трябва да могат да се превключват тези два формата, защото съществуващия ми 16-канален DVR на системата ми за видеонаблюдение не го може това и излъчва изображение само 4:3, което неестествено се разпъва от телевизора до 16:9 и това води до смачкване на образа.

    Та продължавам търсенето на DVR с посочените по-горе параметри и по-възможност с колкото се може по-народна цена. Ако някой от вас има конкретно предложение, нека да го напише и да даде линк.
    Тука вече отиваш към професионална система за видеонаблюдение, което според мен е малко излишно. Алтернатива е това: http://www.cnwsolution.com/index.php...TT-GV-900.html ..примерно, или нещо подобно. Предимнството на DVR платката е пред DVR устройството е, че видеото ти отива директно в компютъра и е готово за монтиране без да се налага да прехвърляш, кепчваш и т.н. Лично за мен това е по-практичният вариант.
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by worldchanger View Post
    Тука вече отиваш към професионална система за видеонаблюдение, което според мен е малко излишно. Алтернатива е това: http://www.cnwsolution.com/index.php...TT-GV-900.html ..примерно, или нещо подобно. Предимнството на DVR платката е пред DVR устройството е, че видеото ти отива директно в компютъра и е готово за монтиране без да се налага да прехвърляш, кепчваш и т.н. Лично за мен това е по-практичният вариант.

    Щом казваш...., явно не си се занимавал с такива устройства, може да прозвучи нескромно, но мнението ми е базирано на стотици монтирани такива устройства и от двата вида....
    Неслучайно и Mateev се е ориентирал към DVR, а не към кепчър платка, това в полеви условия е идеалният вариант. На кепчър платката и трябва РС, на него пък му трбват 220 V, това означава монтирането на инвертор, т.е. допълнителни дертове за един по-лош вариант, който вече почти не се използва.
    Не искам да спорим повече, всеки има правото сам да си решава !
    Весел последен ден от Великите дни !!!
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Напълно оборудвано PC с 16-канална платка вече си имам и ми е до болка познато от последните 4-5 години. Избрах DVR защото имах шанса да видя както едното, така и другото. При PC-то 25-те кадъра са само пожелание. Платката може и да го може, но в реалността компютъра не успява да насмогва да записва на диска. При четене изображението силно насича. При запис изглежда също губи кадри, защото като плейвам AVI-то, то върви по-бързо от нормалното. На диска стават едни безкрайни и бездънни директории и само местенето на мишката от една на друга предизвиква 10 секундно стържене.

    Не знам как DVR-ите решават проблема с бързината на диска, но факт е че го правят. Използват по-добра, по-бърза и по-компактна компресия H.264. Не пропускат кадри. Правят невероятно мазно движение - тоест 25-те кадъра са факт, и то по всички камери едновременно. Записват с по-висока резолюция. Всички камери се записват на 1 файл и освен това операционната система не е NTFS, която се бъгва при огромен брой файлове, а някаква си линукска, много по-добра и по-бърза за конкретния случай. При вече готова инсталирана система за видеонаблюдение просто преместих кабелите от едното на другото и направо останах учуден. Разликата е светлинни години. Все си мислех, че камерите ми са скапани и дават размазано изображение. Да, ама не. На DVR-a от раз се избистриха.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Един бърз офтопик.. Mateev, разбирам какво искаш да постигнеш и няма спор, че ще стане нещо уникално. Обаче .. мисля си, че влагаш прекалено много енергия и време в подробности и екстри вместо да се концентрираш върху може би най-важното според мен - самият самолет, настройките му, тестовете и най-вече пилотирането. От доста време чакам темата за 'летящата станция'
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  8. #8
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    И такаааа.....

    Сблъсках се с първия сериозен проблем. Избрания от мене DVR се оказа, че може да записва с 25 кадъра в минута само по 1 от каналите си, а на останалите сваля броя на кадри до 6. Това тотално не ме устройва. Започнах търсене из електронните магазини на друг модел, който да гарантира 25 кадъра по всичките си канали и се сблъсках с такова огромно предлагане, че се ошашавих. Стотици и стотици модели и всеки един от тях все нещо не му е наред с параметрите. А ако всичко е наред с параметрите, то цената не е наред.

    Моите изисквания са следните:

    1. Брой видеоканали - 4 или 8
    2. Метод на компресия - H.264
    3. Скорост на запис - 25 кадъра в секунда на камера за всички камери едновременно
    4. Резолюция на запис - D1 (720x576) на камера за всички камери едновременно
    5. Скорост на възпроизвеждане - 25 кадъра в секунда на камера за всички камери едновременно
    6. Резолюция на възпроизвеждане - D1 (720x576) на камера за всички камери едновременно
    7. Видео изходи с изображение 3:4 и 16:9
    8. Изход за компютърен монитор с резолюция 1920х1080 (такива са съвременните телевизори)

    Възможността за формат на картината 3:4 и 16:9 е много важна. Трябва да могат да се превключват тези два формата, защото съществуващия ми 16-канален DVR на системата ми за видеонаблюдение не го може това и излъчва изображение само 4:3, което неестествено се разпъва от телевизора до 16:9 и това води до смачкване на образа.

    Та продължавам търсенето на DVR с посочените по-горе параметри и по-възможност с колкото се може по-народна цена. Ако някой от вас има конкретно предложение, нека да го напише и да даде линк.
    Мисля, че това е твоят DVR DAHUA DH-0404HE-AS, перфектен модел, монтирал съм доста такива....
    Изпълнява изискванията ти !

    Кепчър платките на GEOVISION като тази TT-GV-900 са много стара и ненадеждна концепция...
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен