Quote Originally Posted by worldchanger View Post
Един бърз офтопик.. Mateev, разбирам какво искаш да постигнеш и няма спор, че ще стане нещо уникално. Обаче .. мисля си, че влагаш прекалено много енергия и време в подробности и екстри вместо да се концентрираш върху може би най-важното според мен - самият самолет, настройките му, тестовете и най-вече пилотирането. От доста време чакам темата за 'летящата станция'
И това ще стане. Аз съм педант и обичам да изпипвам всичко. В това е и удоволствието, което искам да си доставя. Мурдарската работа не ме устройва. Ето днес загубихме целия ден трима човека да правим алуминиевата конструкция, която ще държи телевизора в буса. Проектирал съм я да е перфектна. Телевизора ще може да се плъзга по едни канали и да слиза ниско долу, където ще лежи на меки тампони по време на движение на буса. А там на поляната лесно ще се издига на вярната височина и ще се захапва с едни щракалки. Самото захващане на тези вертикални релси към тавана си беше цяло предизвикателство. Имаше поне 3 гениални идеи, които бяха вложени, за да може хем закрепването да е здраво, хем в същото време да не се дупчи покрива. Отделно има и един хоризонтален профил високо горе с канали от двете страни. Задните канали ще се използват за плъзгане на щипки, на които ще има черно перде, спиращо светлината от предното стъкло. Предните канали ще държат вертикалните профили на телевизора и отделно на тях ще се монтират по-малки конструкцийки за друго оборудване - DVR, приемници на видеосигнал, захранвания, тонколони, WiFi предавател и какво ли не още. Ще бъде огромна плетеница от кабели. Деня не ни стигна. Все пак разглобявахме половината бус и го събличахме отвътре, а после рязахме, пилихме, стъргахме, лепихме, грешихме, поправяхме и т.н и т.н.. Утре и в следващите дни продължаваме......................

Най-важното нещо обаче, което го чакам да дойде тези дни, е един портативен спектрален анализатор. С него ще меря честоти, спектри, напрегнатости на полета, диаграми на излъчване, отразени сигнали, загуба на сигнала над земята и във въздуха, съгласуване и подбор на антени, измерване на децибелите на дадена антена, измерване на мощността на предаватели, измерване на смущения и взаимни влияния и т.н и т.н. Без него в момента работя със затворени очи и с вързани ръце. С него всичко ще си дойде на мястото бързо и лесно и ще си отговоря на поне 1000 въпроса, които в момента ме измъчват.