Quote Originally Posted by Mateev View Post
Относно телевизора - днес в Габрово Техномаркета е продавал всичко на 50% от стойността си. За съжаление научих чак вечерта. Имало е огромна блъсканица и голямо грабене на стока от тези, които са знаели. Утре намалението продължава, но не знам дали ще е останало нещо интересно. За всеки случай мисля да отида и да пробвам да грабна един голям телевизор с поне 1 метър диагонал (ако има останали). Ще се огледам и за малко телевизорче с голяма яркост, защото това, което имам, не се справя на дневна светлина.
Ходих до техномаркета. Наистина имаше много народ и голяма блъсканица. За по-малко от минута направих бърз оглед и окото ми веднага залепна на най-лъскавия телевизор с най-добрата картина и най-малка дебелина спрямо останалите. Пред него имаше група от хора, които нещо обсъждаха. Набутах се най-отпред, хванах го с една ръка и казах "Този телевизор вече е купен". Хората се разпръснаха и тогава потърсих момчетата от магазина, за да им кажа да го опаковат. Та те ми потвърдиха, че това е най-хубавия телевизор в магазина, останал след вчерашното грабене. Чак впоследствие разбрах, че това е 3D LED телевизор SONY BRAVIA - 40 инча. У дома вече разрових из интернет и разбрах, че не съм се минал. По-добър телевизор едва ли щях да намеря, дори и да проучвах 3 дена. А така с 30 секундно оглеждане на залата и с 3 секунди за вземане на решение успях да ударя джакпота. Ето точния модел:

http://www.sony.bg/product/tv-102-40-lcd/kdl-40nx720

Телевизора е страхотен. Много е тънък - едва ли не само две стъкла. Много е лек предвид големите си размери. Яркостта на картината е голяма и може да се увеличава още, което е предпоставка за добро изображение там в буса на дневна светлина. Много е икономичен от енергийна гледна точка - само 120W при максимална яркост. Това е идеално предвид факта, че ще го захранвам с акумулатори. На практика акумулаторите на соларната инсталация ще могат да го захранват повече от 30 часа, и то ако няма слънце.

Преди малко разрових из интернет и намерих стойки за стена за точно този модел. След два дена ще пристигнат и с тяхна помощ ще го монтирам за постоянно в соларния бус. Дано да издържи на вибрациите при каране на буса из българските пътища, пълни с дупки.