Quote Originally Posted by Mateev View Post
И такаааа.....

Сблъсках се с първия сериозен проблем. Избрания от мене DVR се оказа, че може да записва с 25 кадъра в минута само по 1 от каналите си, а на останалите сваля броя на кадри до 6. Това тотално не ме устройва. Започнах търсене из електронните магазини на друг модел, който да гарантира 25 кадъра по всичките си канали и се сблъсках с такова огромно предлагане, че се ошашавих. Стотици и стотици модели и всеки един от тях все нещо не му е наред с параметрите. А ако всичко е наред с параметрите, то цената не е наред.

Моите изисквания са следните:

1. Брой видеоканали - 4 или 8
2. Метод на компресия - H.264
3. Скорост на запис - 25 кадъра в секунда на камера за всички камери едновременно
4. Резолюция на запис - D1 (720x576) на камера за всички камери едновременно
5. Скорост на възпроизвеждане - 25 кадъра в секунда на камера за всички камери едновременно
6. Резолюция на възпроизвеждане - D1 (720x576) на камера за всички камери едновременно
7. Видео изходи с изображение 3:4 и 16:9
8. Изход за компютърен монитор с резолюция 1920х1080 (такива са съвременните телевизори)

Възможността за формат на картината 3:4 и 16:9 е много важна. Трябва да могат да се превключват тези два формата, защото съществуващия ми 16-канален DVR на системата ми за видеонаблюдение не го може това и излъчва изображение само 4:3, което неестествено се разпъва от телевизора до 16:9 и това води до смачкване на образа.

Та продължавам търсенето на DVR с посочените по-горе параметри и по-възможност с колкото се може по-народна цена. Ако някой от вас има конкретно предложение, нека да го напише и да даде линк.
Мисля, че това е твоят DVR DAHUA DH-0404HE-AS, перфектен модел, монтирал съм доста такива....
Изпълнява изискванията ти !

Кепчър платките на GEOVISION като тази TT-GV-900 са много стара и ненадеждна концепция...