+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 36

Тема: Наземна станция

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Не съм свършил с описването на концепцията. Просто снощи ми се доспа и прекратих по средата.

    Иначе това с бинокъла го възприемам сериозно и наистина ще сложа един 30х бинокъл да живее за постоянно в буса. Може пък наистина да се окаже най-важната част от оборудването.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Не ползвай бинокъл с много голямо приближаване, защото с него ако се наложи човек да отдели поглед от модела, после много трудно може да го намери отново. А и колкото по-широк е ъгъла на вижда - по-добре. Едновременно с модела в полезрението могат да влязат повече облаци, наземни маркери (планини, дървета и т.н.) които могат да се ползват за ориентация ако се наложи да се търси къде се намира.
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Е аз нямам 100 бинокъла. Имам един с плавно регулиране на усилването от 10 до 30. Преди много много време си го купих от морето с цел гледане на голи мацки. Не се смейте - тогава такива са ми били разбиранията. Сега ще го извадя от прашоляците и ще го настаня на достойно място вътре в буса при самолетите и хеликоптерите.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    А защо нищо не споменавате за самите самолети,та те вече са толкова умни ,че при загуба на сигнала се връщат сами до точката на излитане.Особено с оборудването на EAGLE TREE .
    На клипа на 4:40 мин. загуба на сигнал и системата връща самолета обратно по курса.

    Даниел Георгиев

  5. #5
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Странно. До последния момент RSI беше 100 и изведнъж се срина почти до нула. След обратния завой почти през целия обратен път RSI беше от порядъка на 5-10 и се възстанови в последния момент преди кацане.

    Това е изключително странно поведение. Човек остава с впечатление че изведнъж предавателя ти силно си е намалил мощността (може би от прегряване), после се е охлаждал няколко минути и непосредствено преди кацане си вдига мощността отново.

    Другият вариант е приемната антена в модела да не е вертикална, а леко наклонена назад. По този начин тя добре приема, когато сигнала идва от към задната част на самолета и приемането рязко се влошава, когато самолета се обърне с носа към тебе.

    Възможно е да са и двете неща. Дай малко повече информация.
    Росимир Матеев

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    A може просто да е изключил предавателя, за да тества автопилота и функцията за връщане..
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  7. #7
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Това на клипа е тест на друг FPV пилот и той обеснява ,че на 3000 метра изключва апаратурата,горе приемника на самолета засича FailSafe и включва R.T.H. и после като долети на 160 метра от него, пилота си пуска управлението.Аз досега се мъчих да накарам приемника на самолета да засече изключването на апаратурата ама нестава.В менюто на EAGLETREE(автопилота)има настройки за FailSafe ,но само ако сигнала е PCM(PCM-failsafe),за PPM пише (PPM-NO FailSafe) , за съжаление модула на Търниджито има само PPM модулация и явно няма да стане.,пък знам ли може в реална обстановка да се получи,ще го помъча и на поляната с някой който ще се отдалечи докато загуби обхват и ще видим.
    Последна редакция от danikronos; 14.04.2012 на 20:17.
    Даниел Георгиев

  8. #8
    Автор Аватар на peturgp
    Регистриран
    Sep 2010
    Живее в
    гр.Сливен
    Мнения
    137

    Може да изглежда глупаво но аз предполагам че пилота сам е "саботирал" сигнала за да тества или демонстрира системата.
    П. Петров
    Сливен

    МРАЗЯ ДУМАТА CRASH. Все пак сме българи!

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Как така само PPM??? Апаратурата е 9-канална, няма как да не е PCM. Аз откога бия тъпана за мегахерците... там има PCM!
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен