Накратко каква е ситуацията до момента с Моделистика:

1. Хостинга е платен и е лимитиран по трафик. Това предполага налагане на ограничения на посетителите с цел икономия на трафик.

2. Сайта Моделистика е разположен на компютър заедно с поне 20-30 други сайта. Процесорната мощ е лимитирана. Паметта също е лимитирана. Като цяло сайта върви бавно, а в определени случаи дори забива, ако друг сайт претовари компютъра.

3. Ристис няма достъп до операционната система и дисковете на компютъра. Има достъп до някакъв виртуален интерфейс или най-много до някаква виртуална машина, което силно затруднява и забавя администрирането. Факт е, че възстановяването на форума отне почти 24 часа, а трябваше да е за 3 минути.

4. Ристис НЕ ПРАВИ ежедневни Backup-и. Как така ще възстановява форума с дата от преди 12 дена. Норматива е този срок да е от преди 1 час. Извода е един единствен - Ристис не си е направил труда да организира работеща система от Backup-и и е ползвал автоматичния Backup, който хостинг компанията прави веднъж в месеца.

Да ме извинява Ристис за критиките, но в момента пиша самата истина. Аз 5 години поддържах FOREX брокер и през тези 5 години услугата не е прекратявана дори и за 1 секунда. Сам си зная обаче какво ми е коствало това като пари и време. Такова нещо може да се случи и с Моделистика, обаче РИСТИС НЕ ГО ЖЕЛАЕ.