И аз искам да допълня още нещо. По принцип 99.9% от хората и от моделистите са с чувство за отговорност и морал. Такива хора сами съжаляват след това, ако напишат някоя глупост и с радост се съгласяват мненията им да бъдат изтрити. Има обаче 0.1% комплексари, с които не трябва да се церемоним. В Моделистика това бяха Goti и Sonic. Тези двамата са преки виновници за това, че модераторите и Ристис BAN-наха и изгониха една камара добри моделисти. Има и още няколко, но те не са така активни. Такива хора трябва да бъдат изхвърляни колкото се може по-скоро, след като техния характер бъде диагностициран. Ристис и модераторите на Моделистика изхвърлиха Goti и Sonic, но с ОГРОМНО ЗАКЪСНЕНИЕ. Изхвърлиха ги чак тогава, когато се нароиха алтернативните форуми и когато 50% от моделистите в България вече се бяха заклели никога повече да не пишат в МОДЕЛИСТИКА.

Аз също съм полагал такива клетви много пъти и все се връщам, надявайки се нещо да се е променило към по-добро. И всеки път отново бивам поливан със студена вода. Последните два пъти беше Грабчев и един доктор от Казанлък. И двата пъти моите постинги бяха изтривани, а тези, които ме обиждаха, бяха оставяни. И трябваше да пиша ЛС на модераторите, за да благоволи някой да ги изтрие.

В момента храня смесени чувства към МОДЕЛИСТИКА. Форума ми е мил, защото съм писал много в него, но в същото време страха от ново писане все още си стои. Не смея да разкажа за нито един мой модел, защото Грабчев ме дебне, а Ристис винаги заема негова страна. Както казах появи се и едно докторче-злобарче от Казанлък, на което също вероятно му липсват първите седем години. Та искам да кажа, че с риск да стана лошия, без да ми мигне окото ще изхвърлям такива хора от този форум. Това разбира се ще става само ако и тука опитат своите номерца срещу мене или срещу някой друг посетител. За всички останали ще полагам максимум усилия да бъда справедлив и да потушавам конфликтите по взаимно съгласие и на двете страни.