Quote Originally Posted by Mateev View Post
Искам да информирам всички моделисти за нещо, което ще ми изчисти съвеста и морала. Веднага след като форума беше възстановен, изпратих следното лично съобщение на Ристис:

Здравей,

Непосредствено преди да унищожиш форума ти бях писал ЛС и не знам дали си го прочел. Затова ти пиша отново:

1. Предлагам ти безплатен хостинг с гарантирани едночасови бекъпи и поддържане на архивни копия по едно в денонощие за последните 60 денонощия и по едно в седмица за последните 60 седмици. Такава система вече имам и работи безпогрешно. Дори ще те сложа на отделен физически сървър и ти ще имаш 100%-ов достъп до него.

2. Предлагам ти да ме направиш модератор. Не се безпокой - няма опасност да направя проблеми. По скоро обратното - ако друг път възникне подобен проблем като днешния, ще го реша за няколко минути. Имал съм такива проблеми с друг форум и всичко вече е отиграно.

3. Предлагам ти да прекратим враждата. И двамата можем да имаме позитиви от това. Дори ти предлагам да станем приятели и съм готов да дойда на някое състезание с лодки, на което и ти ще отидеш, за да можем да се срещнем лично и да се опознаем.

Точки 1,2 и 3 не са свързани една с друга. Можеш да се съгласиш само на някои от тях.

Ако не ми отговориш, ще го възприема като НЕ и по трите точки.

Поздрави

До момента отговор няма, въпреки че Ристис вече няколко пъти е влизал във форума. Следователно:

Ристис НЕ ЖЕЛАЕ да прекратяваме враждата.
Ристис НЕ ЖЕЛАЕ форума да се хоства на по-надеждно място с една камара допълнителни екстри.

Ристис НЕ ЖЕЛАЕ да ме направи и модератор, което е обяснимо на фона на първите две.

Предложих му да избере само някои точки. Можеше преспокойно да се съгласи само с точката за прекратяване на враждата, но не го направи. Явно военното положение по-му харесва. Но той явно не знае, че във всяка война жертви дават и двете страни. Въпроса е какво количество жертви може да си позволи всяка една страна. Не знам какво да мисля по въпроса. Може би отново трябва да извадя на бял свят скритите теми за безобразията в Моделистика.

Също и отказа за хостване на много по-надеждно място, което освен всичко друго е безплатно и има почти неограничени ресурси. Хостването на новото място щеше да даде възможност всички да си качват снимките директно във форума и щеше да премахне глупавия лимит от 65 лични съобщения. Въобще можеха да бъдат свалени всички лимити на Моделистика.

Няма да коментирам повече. Изводите си ги правете сами.
В интерес на истината Ристис днес ми написа лично съобщение и се съгласи с точка 3 - прекратяване на враждата. Според него дори "вражда" не е имало. По точки 1 и 2 - пълно мълчание, което аз го възприемам като отказ.

Живот и здраве някога да се срещнем по поляните или гьоловете, да се запознаем и да пообщуваме и тогава ще повдигна въпроса отново. Не че се натискам, но все пак би имало полза за всички.