Brave е едно момче, което върши мръсната работа в този форум - попълва календарите или изпълнява други задачи, които му поръчам.

Въпроса за собствеността върху един или друг постинг в един или друг форум е много комплициран. Може би трябва да се обсъди от всички моделисти и да се направи гласуване. По презумпция всичко, публикувано в интернет, е обществена собственост и има пълна свобода на копиране и цитиране.

Ако искаш - отвори по една тема и в двата форума, в която да обсъдим с всички моделисти кое чия собственост се явява и каквото те решат - аз ще се съобразя с него. В момента има конкретен казус - собственика на темата официално ми поръча да я копирам, а собствениците на някои мнения (в случая ти) не го желаят. В съшото време собственика на темата иска от Ристис тя да бъде изтрита, а Ристис не го прави. Фоке пък директно изтри една камара теми, в които има постинги и на други моделисти. И последно - модераторите по форумите трият мнения безогледно.

Осъзнаваш ли какъв огромен хаос има и какви безобразия се вършат със собствеността. И въобще има ли я тази собственост или не. Кое е нормално? Кое е морално? Нали не си мислиш, че твоето мнение е единственото вярно?

Засега няма да предприемам нищо, докато не си изясня какво е общественото мнение по въпроса. Не твърдя че моите действия са правилни. Просто не знам как да постъпя в момента, за да въведа справедливост. Затова е по-добре да изчакаме до изясняваме на ситуацията. Мога да изтрия (скрия темата), но мога да направя и обратното - да интегрирам вътре в този форум едно точно копие на цялата МОДЕЛИСТИКА и всички останали моделистки форуми. Мога дори и да направя още една екстра - всяко едно мнение, което се появи някъде по някой форум, автоматично да се вмъква и тука. Имам такива ресурси да го организирам това нещо и такива неща обикновенно ги решавам и ги правя с едно щракване на пръстите. Какво обаче ще се случи - ами нека да го решат самите моделисти.