Аз дълбоко уважавам подобен начин на мислене!!!

Но в предишния си пост аз не казах почти нищо за моралната страна на нещата.
Да, законите трябва да се спазват. Те са неумолими. Но от друга страна елементарната човещина изисква да попиташ отсрещния какво да правиш с неговия труд, когато си го осъдил еднолично.

Когато получих своя БАН в Моделистика, аз на практика излъгах десетки моделисти, защото не успях да изпълня ангажиментите си към тях. По онова време изработвах и подарявах кабели за симулатори в отговор на търгащината на няколко "колеги", които съзряха в това възможност да изкарат някой лев. Най-различни моделисти ми изращаха заявките си на лични съобщения и аз изработвах и изпращах кабелчетата, барабар с диск със симулатора Aerofly. Тогава трудно се намираше и само по руските торенти, пълни с вируси... с 300 зора го бях екстрактнал и се кефех на възможността, че мога да го споделя с други хора. Дотогава ФМС беше върха на сладоледа, а който можеше да си открадне майкрософтсткия аеросимулатор... беше цар.
Е, в личните ми съобщения останаха няколко заявки (предполагам) с адреси, които просто нямаше как да изпълня, защото нямах достъп до уж личните си съобщения. Тогава те не се известяваха с e-mail.

Ако бях на мястото на собственика на форума, щях просто да копирам всички лични неща и да ги предоставя на БАН-натия, за да може да не прекратява социалните си контакти. Тук вече става дума за МОРАЛ или просто етика.

Така че - да, законът позволява всеки да си играе с безсънните ни нощи, претворени в информация, но етиката би трябвало да съпътства всяко едно кардинално решение. Матеев губи часове, дни, дори месеци от живота си, за да тества и описва даден технически казус. Всеки може да се изгаври с текстовете му, защото Матеев не ги е защитил с патент. И това (за съжаление) се случва и то нерядко.
Да сте виждали някога някой моделист подробно да покаже как се е справил с проблема с електричеството на поляните? Матеев направи и показа...

Да сте виждали някой да покаже приспособление за изработка на сегмент или бутало? Няма и да видите, защото тези, дето знаят се крият като мишки. Ами планерите F3J? Да сте видели някой да публикува информация за изработка или конкретни данни?!?! Няма и да видите - хората "пари правят"!

Тааа... такива неща. Законът си е закон, но етиката и морала са истинските ценни човешки добродетели, които ако сами не провокираме, няма кой да ни научи на тях, защото времената са трудни. Точно в тези трудни времена се отсява кой какъв е и за какво се бори.