+ Ново Мнение
Страница 4 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 47

Тема: Mоделистика

  1. #31
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Прав си - не разбирам и сигурно заради това се шашкам. Радвам се обаче, че имаме общ познат. Когато хваля Големанов имам предвид неговите колосални знания и опит най-вече в конструирането, защото той ми е измислял и конструирал много слънчеви електроцентрали и техните компоненти (алуминиеви профили, скоби, планки и т.н.). Човека живее само и единствено заради конструирането. Няма жена и сигурно вечер като си ляга, мисли и сънува само конструкции. Имам и други конструктори, така че мога да открия разликата, а тя е светлинни години.

    Аз случайно му помогнах с нещо ново, защото той не е запознат с хоби сайтовете из интернет. Бях си купил едни силиконови маркучета от Hobby King. Той като ги видя у дома - подскочи до небесата. Ами тези маркучета се разтягат много и не се късат и той веднага реши, че са идеални за резервоари или там каквото друго му трябва в неговите модели. Прибра моите маркучета и ме накара да му купя още много (той не се оправя с интернета). Също и за Аржентина - цяла една нощ ме развежда из някакви сайтове на френски, за да го регистрирам. После му търсих карти и пътеводители за Аржентина на френски. И след това изчезна и повече от два месеца отказваше да поема нови проекти за централи и в устата му беше само една дума - Аржентина, Аржентина, Аржентина.

    От неговите разкази разбрах, че е страшно хлътнал. Показвал ми е карбонови заготовки на тялото на планера и повече от час ми е говорил как се прави това и на какви изисквания трябва да отговаря. Затова и реших, че знанията му притежават изключителна дълбочина. И също така ми е казвал, че всичко сам си го прави. Склонен съм да му вярвам. В апартамента му е пълен бардак, но най-впечатляващото е един струг C4 - все още немонтиран, но я ти ми кажи колко хора в България са намъкнали струг C4 в апартамента си? Ума ми не го побира как го е мъкнал по стълбите. За останалото можете сами да си го представите...............
    Росимир Матеев

  2. #32
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Valio Savov View Post
    Георги кой прави планери F3J в България ??? Можеш ли да ми изброиш поне 1 , совен фирма НАН ???
    Не става въпрос за старите от преди 10 години технологии ....
    Няма такива .... просто .....
    Хората, които ги произвеждат не пишат по форумите, защото работят, а не си чешат езиците ....
    Достъпната технология за направата на един (не серийно) модел , я работят 5-6 човека, включително и аз ....
    Технологията е D-box .... Публикувал съм в раздела ракетомоделизъм, как си направих моя ракетопланер ....
    Еденици попитаха нещо, никой не ме последва ..... причината - много работа и сложно ....
    А до фабриката на НАН, предполагам много хора са я посетили и няма тайни особенни .... Просто технологията им не може да се прилага само за един модел (матриците са доста скъпи) ....
    Всеки който е бил там знае горе-долу как стават нещата, останалото е ОПИТ трупан с 20 години !!!
    Но мисля, че не е коректно да се коментира и показват снимки от фабриката, това си е техния труд и пот ....
    На мен лично Николай ми е обяснявал всичко, което съм го попитал и ми е казвал как точно да го направя, но неговата технология е за серийно производство .... а не за един модел ....
    Бил съм и в другата фабрика, която сега е в Пловдив, там нещата са 10 години назад, но пък правят евтини модели ....
    Моделите на НАН доминират в клас F3J в последните 6 години .... просто са най-добрите ....
    Ако ви интересува технологията D-box мога да покажа всичко подробно ....
    Между другото, при обсъждането с Николай, той ми каза, че за да стане леко - това е технологията .... много работа, но добър резултат ....

    Вальо, не един, ами поне десетима само от пловдивския вилает мога да ти цитирам. На едни господа дори им правих шаблоните за боядисването... при което се сблъсках с уникалния български опасен чар - групата на господата се раздели на две и всяка искаше свое име на модела. Накрая направих за своя сметка два варианта - Дайкири и Вълчър. Мисля, че се сещаш за какво говоря... И ептен накрая излязох виновен за това, че направих и платих шаблоните, а двете групи взаимно се нацупиха, че съм угодил на другите...

    А на всичкото отгоре, самият аз притежавам десетки калъпи за тела, криле и опашки, поради простата причина, че се наложи да платя тока и наема на един пловдивски пишман-търговец, понеже не си ги беше плащал с години. Като зестра ми останаха едни от най-добре изработените матрици на хенд, диск, ф3дж и прочие... Бих ти ги подарил, ако проявиш интерес. Бих ги подарил на всеки, който ги поиска, защото на мен не са ми нужни - от хобито НИКОГА няма да си позволя да правя пари.

    Та конкретно - понеже не ме познаваш лично, а вече няколко пъти ме апострофираш за мои изказвания. Държа да знаеш, че в това хоби никога не съм имал користни цели и подбуди и съм яростен противник на всяка търгащина и користност, що се касае за думичката ХОБИ. Не знам дали усещаш нюансите, за съжаление интернет не може да ги представи... но не казвам нито слово за комерсиалната разновидност, наречена СПОРТ.

    И понеже съм си дал дума да бъда умерен, ще отправя една молба към теб:
    Моля те, разбери най-после, че моделистите са два вида: спортисти и хобиисти. Разбери, че хобиистите също сме хора, въпреки липсата на спортен хъс.
    Последна редакция от ajcinema; 13.04.2012 на 21:29. Причина: Премахване на думи, които могат да се изтълкуват обидни от трети лица. И аз се "изпускам" понякога...
    Георги Русинов

  3. #33
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    80

    моделистика

    Здравейте колеги! От два дни чета темата и виждам как от тема Моделистика тя се превърна в тема Големанов. Айде спрете се! Да оставим на мира и Големанов който познавам от 1972г. и Моделистика да си решава проблемите сама!
    Любен Изворов Прави каквото трябва пък да става каквото ще!

  4. #34
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    МОДЕЛИСТИКА е върната до точка поне от преди 20 дена.Търсех снимки които бях публикувал преди седмици, но всичко е изгубено.
    Даниел Георгиев

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Вальо, не един, ами поне десетима само от пловдивския вилает мога да ти цитирам. На едни господа дори им правих шаблоните за боядисването... при което се сблъсках с уникалния български опасен чар - групата на господата се раздели на две и всяка искаше свое име на модела. Накрая направих за своя сметка два варианта - Дайкири и Вълчър. Мисля, че се сещаш за какво говоря... И ептен накрая излязох виновен за това, че направих и платих шаблоните, а двете групи взаимно се нацупиха, че съм угодил на другите...

    А на всичкото отгоре, самият аз притежавам десетки калъпи за тела, криле и опашки, поради простата причина, че се наложи да платя тока и наема на един пловдивски пишман-търговец, понеже не си ги беше плащал с години. Като зестра ми останаха едни от най-добре изработените матрици на хенд, диск, ф3дж и прочие... Бих ти ги подарил, ако проявиш интерес. Бих ги подарил на всеки, който ги поиска, защото на мен не са ми нужни - от хобито НИКОГА няма да си позволя да правя пари.

    Та конкретно - понеже не ме познаваш лично, а вече няколко пъти ме апострофираш за мои изказвания. Държа да знаеш, че в това хоби никога не съм имал користни цели и подбуди и съм яростен противник на всяка търгащина и користност, що се касае за думичката ХОБИ. Не знам дали усещаш нюансите, за съжаление интернет не може да ги представи... но не казвам нито слово за комерсиалната разновидност, наречена СПОРТ.

    И понеже съм си дал дума да бъда умерен, ще отправя една молба към теб:
    Моля те, разбери най-после, че моделистите са два вида: спортисти и хобиисти. Разбери, че хобиистите също сме хора, въпреки липсата на спортен хъс.
    Георги, защо приемаш моите мнения като апостроф към теб .... По-скоро ти си ме нарочил като злия гений в авиомоделизма и от време на време подхвърляш на форума малко материал за ръфане на федерацията и нейния УС.
    Къде съм изказал някакво негативно мнение за хобистите ??? Никога не съм и намеквал за нещо такова, което не мога да кажа за хората, които чустват нюансите .... федерацията е им е виновна .... Всички федерации за спортни , макар, че противниците ни приравняват на хоби и твърдят, че няма такъв спорт ....
    А твой проблем е, че виждаш нещо комерсиално в спорта .... Хобито е хиляда пъти по-комерсиално .... Например има поне 100 хеликоптера в България, ама състезателите са 5-6 човека .... да не би да са ги купили за спорта ??? Купили са ги за кеф .... И ги трошат за кеф .... Даже не учат комплекси и фигури ....

    За F3J: В моя пост съм написал, че изключвам технологии и модели, правени преди 10 години ....
    Много добре знам производството на модели в България и знам за какво става дума .... по-скоро опит на чужденци да изкарат пари с евтин български труд. Това не го признавам за правене .... Аз под правене разбирам, да седнеш сам, и да направиш модел, без да ти дава някой пари за това .... За хобито и за спорта .... Другото е бизнес ....
    Търгашеството също не го одобрявам, особенно когато явно става дума за печалба ....
    А наскоро един французин подари на дъщеря ми такъв модел :) Аз също се чудя какво да го правя, бих го подарил , но не върви да подарявам подарък :) Тежи страшно :( как са летели не знам :)

    Относно хобито, защо смяташ, че не го разбирам ??? Много добре го разбирам, ама май неразбирането е от другата страна .... Авиомоделизма си е спорт и хоби !!! Спортната част е тази за която отговаря федерацията, останалата се развива от самостоятелно и независимо .... Всеки може да си спретне моделче и да си литка , особенно при този богат избор на материали и електроника .... В Горна има много добри моделисти, които не се състезават и аз ги уважавам, дори се съветвам с тях, облитат ми модели .... Наскоро обсъждахме основаването на клуб в В.Търново, аз винаги обяснявам на моделистите, че това няма нищо общо с хобито !!! И държавата и общините се интересуват от това какви състезания са се провели и какви са резултатите на тях .... Това е .... Държавата се интересува ЕДИНСТВЕНО от резултатите от СВЕТОВНИ и ЕВРОПЕЙСКИ първенства , колкото и жалко да е това .... Дори при юношите до 18 години, се интересува САМО от медали на такива първенства !!! Това е .... Не ги интересува, дали имаме бази, които ни отнеха, дали имаме много деца, дали имаме материали, дали сме много или малко ..... ТОВА е !!! Ние се мъчим, чрез провеждане на големи първенства, да пробием в направление построяване на някаква база в България, но вероятността е минимална .... До месец, ще се реши дали на острова в Пазарджик ще бъдат построени няколко писти , но сумите са такива, че аз силно се съмнявам .... Но това едва ли ще стопли с нещо хобистите ....

    До Metalstar , господин Изворов, лично аз смятам, че федерацията по автомоделизъм има само един шанс да се измъкне от дупката - това е насочване на дейността си към кордовите автомодели, в които България има шанс за медали на Световни и Европейски първенства .... Това съм го казвал на всеки познат автомоделист .... в другите класове няма никакви шансове .... Марин Неделчев ми е бил началник на клуб в Сопот и го познавам много добре, аз не познавам по-добър майстор от него !!! Не седми ... десети разряд шлосер, стругаро-фрезист и конструкрор :)
    Като юноша бледен, много го тормозех .... помня как си извоювах, след дълги разправии да поработя на наговото ТОС-че :) Горкият стоеше зад гърба ми и трепереше, да не сбъркам нещо и да повредя струга :) Спиралите, които си направих тогава, още си ги пазя :) ....

    Мажду другото, 4 пъти съм Републикански шампион с отбора на Пловдив :) Макар, че не минавам за майничка :)
    Последна редакция от Valio Savov; 14.04.2012 на 11:21.
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  6. #36
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Съгласен съм с всичко, което казваш, но имам своя гледна точка, която се различава по нюансите. Тъй като в момента времето ми е изцяло обсебено от един експеримент, а и семейството ми се нуждае от мен, няма да отговарям тук надълго и нашироко, защото отново ще затънем в полемики и диспути. Вероятно някой път наживо нещата ще се изяснят - аз на всеки 2 седмици ходя в Северна.

    Сега предлагам темата да продължи по съществото си: Какво се случва с Моделистика и има ли ощетени от цялата работа.
    Георги Русинов

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Съгласен съм с всичко, което казваш, но имам своя гледна точка, която се различава по нюансите. Тъй като в момента времето ми е изцяло обсебено от един експеримент, а и семейството ми се нуждае от мен, няма да отговарям тук надълго и нашироко, защото отново ще затънем в полемики и диспути. Вероятно някой път наживо нещата ще се изяснят - аз на всеки 2 седмици ходя в Северна.

    Сега предлагам темата да продължи по съществото си: Какво се случва с Моделистика и има ли ощетени от цялата работа.
    Напълно си прав, темата е за Моделистика

    Резултатът е тъжен - изгубени са постовете от 01.04 - до 12.04
    Глупава постъпка на Фоке .... бих казал детинска ....
    Не знам как се осмелява пак да пише във форума, сякаш нищо не се е случило ....
    За него сигурно е виновен Ристис .....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  8. #38
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Нещо с индексите в Моделистика не е наред и до ден днешен. Често ми се случва да излезе един екран с текст че такава страница не съществува. Преди малко ми се случи с темата на ПАЦО за четирикоптерите. Явно проблема е при теми с много страници и натискане на иконката преди името на темата, която означава "Покажи непрочетените мнения".
    Росимир Матеев

  9. #39
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Искам да информирам всички моделисти за нещо, което ще ми изчисти съвеста и морала. Веднага след като форума беше възстановен, изпратих следното лично съобщение на Ристис:

    Здравей,

    Непосредствено преди да унищожиш форума ти бях писал ЛС и не знам дали си го прочел. Затова ти пиша отново:

    1. Предлагам ти безплатен хостинг с гарантирани едночасови бекъпи и поддържане на архивни копия по едно в денонощие за последните 60 денонощия и по едно в седмица за последните 60 седмици. Такава система вече имам и работи безпогрешно. Дори ще те сложа на отделен физически сървър и ти ще имаш 100%-ов достъп до него.

    2. Предлагам ти да ме направиш модератор. Не се безпокой - няма опасност да направя проблеми. По скоро обратното - ако друг път възникне подобен проблем като днешния, ще го реша за няколко минути. Имал съм такива проблеми с друг форум и всичко вече е отиграно.

    3. Предлагам ти да прекратим враждата. И двамата можем да имаме позитиви от това. Дори ти предлагам да станем приятели и съм готов да дойда на някое състезание с лодки, на което и ти ще отидеш, за да можем да се срещнем лично и да се опознаем.

    Точки 1,2 и 3 не са свързани една с друга. Можеш да се съгласиш само на някои от тях.

    Ако не ми отговориш, ще го възприема като НЕ и по трите точки.

    Поздрави

    До момента отговор няма, въпреки че Ристис вече няколко пъти е влизал във форума. Следователно:

    Ристис НЕ ЖЕЛАЕ да прекратяваме враждата.
    Ристис НЕ ЖЕЛАЕ форума да се хоства на по-надеждно място с една камара допълнителни екстри.

    Ристис НЕ ЖЕЛАЕ да ме направи и модератор, което е обяснимо на фона на първите две.

    Предложих му да избере само някои точки. Можеше преспокойно да се съгласи само с точката за прекратяване на враждата, но не го направи. Явно военното положение по-му харесва. Но той явно не знае, че във всяка война жертви дават и двете страни. Въпроса е какво количество жертви може да си позволи всяка една страна. Не знам какво да мисля по въпроса. Може би отново трябва да извадя на бял свят скритите теми за безобразията в Моделистика.

    Също и отказа за хостване на много по-надеждно място, което освен всичко друго е безплатно и има почти неограничени ресурси. Хостването на новото място щеше да даде възможност всички да си качват снимките директно във форума и щеше да премахне глупавия лимит от 65 лични съобщения. Въобще можеха да бъдат свалени всички лимити на Моделистика.

    Няма да коментирам повече. Изводите си ги правете сами.
    Росимир Матеев

  10. #40
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Матеев,от личен опит да кажа.Губиш си времето.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен