+ Ново Мнение
Страница 2 от 5
ПърваПърва 1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 47

Тема: Mоделистика

  1. #11
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Не съжалявай. Хората те познават и ти четат мненията. В тях е най-добрата историческа колекция от снимки. Приеми че си направил подарък за всички моделисти. Те го заслужават.

    Както преди време ти обещах, копирал съм темата и съм я сложил тука в този форум. Ето я:

    http://modelist.bg/showthread.php?t=1321

    Ако искаш, можеш да си я допродължиш. Не съм оправял имената на хората, защото е голяма играчка. Но и така темата е полезна. Има постинги на които снимките вече липсват, но това е така и в другия форум. Ако все още ги имаш - можеш да ги добавиш тука.
    Росимир Матеев

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Не съм оправял имената на хората, защото е голяма играчка.
    Играчка, ама защо мои постинги са преписани на някой си Brave ??? Не смятам, че е коректно към авторите ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  3. #13
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Brave е едно момче, което върши мръсната работа в този форум - попълва календарите или изпълнява други задачи, които му поръчам.

    Въпроса за собствеността върху един или друг постинг в един или друг форум е много комплициран. Може би трябва да се обсъди от всички моделисти и да се направи гласуване. По презумпция всичко, публикувано в интернет, е обществена собственост и има пълна свобода на копиране и цитиране.

    Ако искаш - отвори по една тема и в двата форума, в която да обсъдим с всички моделисти кое чия собственост се явява и каквото те решат - аз ще се съобразя с него. В момента има конкретен казус - собственика на темата официално ми поръча да я копирам, а собствениците на някои мнения (в случая ти) не го желаят. В съшото време собственика на темата иска от Ристис тя да бъде изтрита, а Ристис не го прави. Фоке пък директно изтри една камара теми, в които има постинги и на други моделисти. И последно - модераторите по форумите трият мнения безогледно.

    Осъзнаваш ли какъв огромен хаос има и какви безобразия се вършат със собствеността. И въобще има ли я тази собственост или не. Кое е нормално? Кое е морално? Нали не си мислиш, че твоето мнение е единственото вярно?

    Засега няма да предприемам нищо, докато не си изясня какво е общественото мнение по въпроса. Не твърдя че моите действия са правилни. Просто не знам как да постъпя в момента, за да въведа справедливост. Затова е по-добре да изчакаме до изясняваме на ситуацията. Мога да изтрия (скрия темата), но мога да направя и обратното - да интегрирам вътре в този форум едно точно копие на цялата МОДЕЛИСТИКА и всички останали моделистки форуми. Мога дори и да направя още една екстра - всяко едно мнение, което се появи някъде по някой форум, автоматично да се вмъква и тука. Имам такива ресурси да го организирам това нещо и такива неща обикновенно ги решавам и ги правя с едно щракване на пръстите. Какво обаче ще се случи - ами нека да го решат самите моделисти.
    Росимир Матеев

  4. #14
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Някой знае ли как се казва форума на Fokke?
    А и с интерес очаквам коментара на другия модератор отвъд океана, Иван....
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  5. #15
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431
    Росимир Матеев

  6. #16
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Ееееееее... Благодарско !!!
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  7. #17
    Почетен Автор Аватар на GMateev
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    569

    Пробвах се, ама ми излиза това:


    Вие сте перманентно изгонен от този форум.

    Моля свържете се с администратора за повече информация.

    Бан по IP адрес.

    Явно е само за избрани.....
    Георги Матеев
    Видеонаблюдение, Контрол на достъпа, Автоматика за врати
    ascom_bg@abv.bg

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Brave е едно момче, което върши мръсната работа в този форум - попълва календарите или изпълнява други задачи, които му поръчам.

    Въпроса за собствеността върху един или друг постинг в един или друг форум е много комплициран. Може би трябва да се обсъди от всички моделисти и да се направи гласуване. По презумпция всичко, публикувано в интернет, е обществена собственост и има пълна свобода на копиране и цитиране.

    Ако искаш - отвори по една тема и в двата форума, в която да обсъдим с всички моделисти кое чия собственост се явява и каквото те решат - аз ще се съобразя с него. В момента има конкретен казус - собственика на темата официално ми поръча да я копирам, а собствениците на някои мнения (в случая ти) не го желаят. В съшото време собственика на темата иска от Ристис тя да бъде изтрита, а Ристис не го прави. Фоке пък директно изтри една камара теми, в които има постинги и на други моделисти. И последно - модераторите по форумите трият мнения безогледно.

    Осъзнаваш ли какъв огромен хаос има и какви безобразия се вършат със собствеността. И въобще има ли я тази собственост или не. Кое е нормално? Кое е морално? Нали не си мислиш, че твоето мнение е единственото вярно?

    Засега няма да предприемам нищо, докато не си изясня какво е общественото мнение по въпроса. Не твърдя че моите действия са правилни. Просто не знам как да постъпя в момента, за да въведа справедливост. Затова е по-добре да изчакаме до изясняваме на ситуацията. Мога да изтрия (скрия темата), но мога да направя и обратното - да интегрирам вътре в този форум едно точно копие на цялата МОДЕЛИСТИКА и всички останали моделистки форуми. Мога дори и да направя още една екстра - всяко едно мнение, което се появи някъде по някой форум, автоматично да се вмъква и тука. Имам такива ресурси да го организирам това нещо и такива неща обикновенно ги решавам и ги правя с едно щракване на пръстите. Какво обаче ще се случи - ами нека да го решат самите моделисти.
    Въпроса не е дали е редно или морално .... Това остава за сметка на копиралия и публикувалия темата ....

    Но става въпрос за история на моделизмите и за всяко едно мнение е много важно кой го е изразил и публикувал ....

    Един взел и си изтрил мненията , друг копирал тема и я публикувал с други действащи лица .... За мен това си е едно и също .... Действията са еднакво укорими от моя гледна точка ....
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  9. #19
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Днес след 14h Моделистика работи отново. Форумът е с върнат бекъп от 01.04.2012г.
    Тоест всичко между 01.04.2012 - 12.04.2012 е безвъзвратно загубено.
    Димитър Пенев

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    63

    Преди 1-2 месеца имаше във форума яко заяждане м/у много хора.А на ливадата се чу слух,че заради тази разправия щял да се заеме някакъв хакер да поразмаже форума.Може и това да е станало....,кой знае?!?!?
    Александър Илиев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен