+ Ново Мнение
Страница 1 от 5
1 2 3 4 5 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 47

Тема: Mоделистика

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Ловеч
    Мнения
    45

    Mоделистика

    Какво става с този форум, някои знае ли защо не работи?

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Това съобщение излиза при достъп до форума на моделистика
    Скъпи приятели моделисти,

    От модератор днес бяха изтрити големи теми от форума - без причина и без знанието и съгласието на останалите участници в тях. Намирам тази постъпка за крайно нередна и като администратор на Моделистика ще предприема мерки това да не се повтаря.

    Съдържанието на Моделистика ще бъде възстановено с вчерашна дата, като информацията през днешния ден ще бъде изгубена.
    Тепърва ще се разбере какви са причините.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Фокето излиза от форума и си трие мненията. Утре ще си е наред.

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Fokke може би нещо се е скарал с Ристис и е изтрил всички собствени теми. Ристис в момента възстановява форума от вчерашен Backup. Всички днешни мнения ще бъдат изгубени.

    Не искам да си кривя душата и затова ще кажа, че този път подкрепям Ристис. Не е редно да се трият теми от който и да било форум. Вярно е, че дадена тема може да е създадена от определен човек, но според мене този човек не е пълноправен собственик най-малкото защото в неговата тема са вложили труд и други моделисти. Ако нещо подобно се случи и в този форум, също ще възстановя темите от архив.

    Мое лично виждане е, че информацията по форумите е собственост на всички моделисти. Всеки, който е написал нещо, го е написал доброволно. Един вид подарил го е на всички. При това положение теми не би трябвало да се трият. Може би Fokke иска да си отмъсти на Ристис, но всъщност той отмъщава на всички моделисти, а те нямат вина за неговите взаимоотношения с когото и да било.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Модераторите не сме хора. Калпаво племе - няма, няма, пък вземем, че изпляскаме...

    Казвам го с този подигравателен тон, защото по едно стечение на обстоятелствата и аз изпълнявам подобни функции.

    Въпреки това, мнението ми е, че такива функции във форумите е редно да изпълняват лица, които са УМЕРЕНИ (по смисъла на думата) във всяко едно отношение. Нещо като журналистите - безпристрастни и с чувство за такт и МНОГО търпение. Малко са хората, които могат да съберат в себе си подобни качества... Типичният АНТИ-пример съм аз. По тая причина (въпреки, че под ника ми се мъдри сочното "модератор") не изпълнявам, а и не смятам да изпълнявам подобни функции, освен при някакви чрезвичайни обстоятелства.

    А най-добре е ако модераторите изобщо ги няма. Тази практика вече се доказа в този форум, а глупавите правила на Моделистика, заедно с още по-глупавите доводи на модераторите за спазването им вече дават първите плодове.

    Какво ще стане от тук насетне? Много е просто - Моделистика бавно ще започне да губи привърженици, докато на администратора не му писне да губи часове всеки ден в поправяне, триене или манипулиране на глупави детски постове... и съвсем не спре форума, защото той отдавна изгуби смисъла на първоначалната си идея.

    Румен ще попише-попише сам в новоизлюпения си форум, докато и на него не му омръзне, поради простата причина че в България копиисти просто няма, камо ли някой да обърне внимание на недовършен и без изгледи за реализация на един откровено глупав проект... на който се крепи целия форум.

    И накрая... ами оцеляват само най-адаптивните...

    Жалко, но е истина. Всеки, осмелил се да приеме насериозно развлекателния характер на това прекрасно хоби и да си повярва, че е ВЕЛИК, бива въвлечен в бездънната яма на споровете, завистта и злорадството. Наистина жалко. А когато се намеси и комерсиалния фактор... става смешно.

    Е, пожелавам на Христо, Пламен и компания бързо да оправят кашата във форума си, а останалите да бъдат по-умерени в действия и изказвания, защото ако сами не модерираме мненията и постъпките си, се налага това да прави някой друг, докато самият той не изгори като поредния бушон.
    Георги Русинов

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    И аз искам да допълня още нещо. По принцип 99.9% от хората и от моделистите са с чувство за отговорност и морал. Такива хора сами съжаляват след това, ако напишат някоя глупост и с радост се съгласяват мненията им да бъдат изтрити. Има обаче 0.1% комплексари, с които не трябва да се церемоним. В Моделистика това бяха Goti и Sonic. Тези двамата са преки виновници за това, че модераторите и Ристис BAN-наха и изгониха една камара добри моделисти. Има и още няколко, но те не са така активни. Такива хора трябва да бъдат изхвърляни колкото се може по-скоро, след като техния характер бъде диагностициран. Ристис и модераторите на Моделистика изхвърлиха Goti и Sonic, но с ОГРОМНО ЗАКЪСНЕНИЕ. Изхвърлиха ги чак тогава, когато се нароиха алтернативните форуми и когато 50% от моделистите в България вече се бяха заклели никога повече да не пишат в МОДЕЛИСТИКА.

    Аз също съм полагал такива клетви много пъти и все се връщам, надявайки се нещо да се е променило към по-добро. И всеки път отново бивам поливан със студена вода. Последните два пъти беше Грабчев и един доктор от Казанлък. И двата пъти моите постинги бяха изтривани, а тези, които ме обиждаха, бяха оставяни. И трябваше да пиша ЛС на модераторите, за да благоволи някой да ги изтрие.

    В момента храня смесени чувства към МОДЕЛИСТИКА. Форума ми е мил, защото съм писал много в него, но в същото време страха от ново писане все още си стои. Не смея да разкажа за нито един мой модел, защото Грабчев ме дебне, а Ристис винаги заема негова страна. Както казах появи се и едно докторче-злобарче от Казанлък, на което също вероятно му липсват първите седем години. Та искам да кажа, че с риск да стана лошия, без да ми мигне окото ще изхвърлям такива хора от този форум. Това разбира се ще става само ако и тука опитат своите номерца срещу мене или срещу някой друг посетител. За всички останали ще полагам максимум усилия да бъда справедлив и да потушавам конфликтите по взаимно съгласие и на двете страни.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    И още нещо искам да кажа, за да ми е чиста съвестта. Непосредствено след като Fokke си изтри мненията, написах едно лично съобщение на Ристис. Кандидатирах се за модератор и му обясних, че искам да модерирам справедливо. Отговор все още няма. Между другото трети или четвърти път се кандидатирам за модератор и Ристис все не се съгласява. Така че преди всички мой критики към Моделистика в този форум винаги преди това съм подавал ръка на Ристис, а той я е отхвърлял. Подадох я и преди да създам форума. Така че би могло да се каже, че моите действия са следствие, а не първопричина. Винаги в основата е бил някакъв конфликт, предизвикан от някой злобар, и винаги виновен съм излизал аз. Та сега също подадох ръка. Да видим дали и сега ще я отхвърли.

    Като гледам накъде вървят нещата - има две алтернативи. Едната е задълбочаване на конфликтите в Моделистика и в отговор Ристис да налага все по-големи рестрикции и репресии в името на някакъв ред, така, както той си го представя. Другата е Ристис да повярва в доброто на хората и да се опита да постига целите си без репресивни мерки. Безкомпромисно трябва да се отнася само към заядливците и злобарите, без да ги дели на наши и ваши.

    Случая с Fokke не го коментирам, защото не знам какъв е. Непосредствено преди заключването на форума обаче видях една тема, в която Fokke най-учтиво обясняваше защо е предприел тези действия, а Ристис най-учтиво му обясняваше, че това не е редно. Модераторските права на Fokke обаче не бяха премахнати, което означава че Ристис му е имал доверие. Не знам какво се е случило после, но явно конфликта се е задълбочил.
    Росимир Матеев

  8. #8
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    ... Не знам какво се е случило после, но явно конфликта се е задълбочил.
    И става по-дълбок за съжаление, щом и базата от данни е омазана

    Click image for larger version

Name:	mka.jpg
Views:	682
Size:	53.0 KB
ID:	4339
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  9. #9
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Току що видях, че форума е активен, но празен. Има един единствен регистриран човек - Ристис. Явно базата е жестоко наплетена и Ристис започва от чистата нула - слагането на нов форум.

    Преди много време му предложих аз безплатно да го хоствам. Ако това беше станало, сега нямаше да има проблеми. Моята система за вътрешнофирмен бекъп е следната:
    1. Използва се File Replication Service, който поддържа файловете еднакви на минимум два конпютъра. Всяка промяна в единия компютър на секундата отива поне на още един, а в случая с WEB сървърите - на два.
    2. Втория (третия) компютър е защитен с Data Protection Manager (който е отделен сървър), който всеки час копира промените, а веднъж в деня прави Restore Point.
    3. Поддържат се 60 стари копия с дискрета от 1 ден.
    4. Един път месечно се правят копия на DVD и те се съхраняват в друга сграда. Така ще мога да възстановя данните дори и да изгори цялата сграда със сървърите..

    Ако при мене беше станало това, можех да върна форума в старото му състояние буквално за 1 минута.

    Дефакто този форум съм го възстановявал два пъти, но никой дори и не забеляза. Единия път смених енкодинга на UTF-8, а втория път смених версията на софтуера на форума от Beta на Release.
    Росимир Матеев

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    За сьжаление пак двоен аршин Когато Пламен си замина си изтри мненията Сега за Фоке не може9 и за мен не можа Господ забавя но не забрява

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен