+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 16

Тема: Продавам няколко HD камери за лека кола

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Имам вече много клипове и си мисля, че са перфектни. Проблема е че ако ги кача в тубата, качеството ще замине по дяволите.

    Има две психологически възприятия:

    1. Изображението е страшно стабилно. Човек остава с впечатление, че колата въобще не се клати. Все едно че камерата е в лодка или дори в голям кораб, който се поклаща много бавно и тежко. Предполагам заслугата е на някаква вътрешна електронна система за стабилизация на образа. В действителност колата се клати доста повече, отколкото се вижда на изображението. Та има участъци, при които преминавам бързо през бабуна (легнал полицай) и на камерата това почти не си личи. Трябва да го знаеш, за да го забележиш.

    2. Създава се илюзия, че колата се движи много по-бързо, отколкото е в действителност. Мисля че проблема е с липсата на периферно зрение. Човек освен бързодвижещия се път вижда и бавното движение на планините и поляните отстрани. А когато се гледа само камерата - вижда се само бързодвижещия се път. Когато гледам камерата, чак ме хваща страх как досега не съм се блъснал някъде. За външни наблюдатели този шофьор е откачен. А в колата чувството е спокойствие, надеждност и сигурност при текущата скорост и пътна обстановка.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Ако клиповете са H.264 в MP4 контейнер, youtube няма да им пипне качеството, а ще ги пусне директно 1 към 1 без да ги енкодва. Колкото до клатенето, почти съм убеден, че това е визуална измама поради това, че камерата е закрепена неподвижно за колата. Пробвай да я държиш в ръка и ще разбереш дали стабилизира образа
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Усещането за стабилност и скорост е заради широкоъгълните обективи на тези камери. Има ли варио? Или зум, инак казано?

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Имат, но не знам дали е оптически или електронен.
    Росимир Матеев

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    София/Казанлък
    Мнения
    54

    Започваш да пипаш зума и гледаш отпред лещите. Ако нещо мърда вътре, значи е варио, ако не мърда - забравяш, че го имаш и не го ползваш никога.
    Don't let your mouth write checks your ass can't cash
    Йордан Славов

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    Темата явно трябва да се премести, но качи някой клип да го видим. Може на някое FTP, че започнах за се зарибявам по тези камери.
    Димитър Пенев

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by muns View Post
    Усещането за стабилност и скорост е заради широкоъгълните обективи на тези камери. Има ли варио? Или зум, инак казано?
    Точно така - колкото по-широк е обектива, толкова по-малко се усещат трептенията и обратно.

    Освен това от широкоъгълен обектив лесно става дългофокусен (с малка и лека приставка), докато обратното е по-трудно, заради физическите размери на лещата.


    Зумът на такива камери обикновено е само цифров. Няма как с толкова малка оптика. Но... нищо чудно да има и оптически.

    Впрочем, оптиката и сензорите са МНОГО добри. Лично видях картината от няколко подобни камери и съм потресен от това докъде е стигнала снимачната техника в тия миниатюрни размери...

    Е, CMOS не е CCD и никога няма да стане, нооо...
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Продавам ЯХТА
    от Penev във форум: Борса и Частни обяви или Реклами
    Replies: 3
    Последно мнение: 18.02.2010, 00:33

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен